اوضاع برای نساجی خوب پیش نمی رود شهرخودرو به دنبال جذب بازیکنان نساجی!

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، با از دست دادن هشت بازیکن اصلی تا به اینجای کار، نساجی فصل جابجایی موفقی را پشت سر نگذاشته است.

اوضاع برای نساجی خوب پیش نمی رود شهرخودرو به دنبال جذب بازیکنان نساجی!

به گزارش خبرنگار از ،فصل جابجایی بازیکن پیش از آغاز فصل غالباً برای طرفداران فوتبال هیجان خاصی دارد، چون آن ها تمام فصل را به آنالیز عملکرد تیم می پردازند و هر خط از ترکیب تیم شان را در خیال خود با ستاره های جورواجور می چینند.

البته این حال و هوای رویایی را تیم هایی تجربه می نمایند که از تمکن اقتصادی بالایی برخوردار باشند و اگر عکس این قضیه اتفاق بیافتد، آنوقت هر ساعت از روز های پیش فصل به کابوسی برای طرفداران بدل خواهد شد.

تیم های حاضر در لیگ برتر اکنون به دو دسته تقسیم شده اند، تیم های متمول نظیر پرسپولیس، استقلال، سپاهان، گل گهر سیرجان، ذوب آهن و فولاد خوزستان که در جذب بازیکنان دست بازی دارند و دسته دوم تیم هایی مانند نساجی، نفت مسجد سلیمان، پارس جنوبی جم و آلومینیوم اراک که در جذب حداقلی بازیکنان مدنظر خود عاجزند.

طرفداران نساجی هم در حال تجربه اتفاقی تلخ هستند، چون تا به امروز 8 بازیکن اصلی و مهم تیم شان را از دست داده اند و نزدیک بود با تعارف مدیران آبی دل تیم، سرمربی تیم خود را نیز تقدیم آبی های پایتخت نمایند که تغییر برنامه مدیران استقلال موجب شد محمود فکری همچنان سرمربی نساجی بماند.

8 بازیکنی که از نساجی رفته اند عبارتند از: علی شجاعی به پرسپولیس، حسین ماهینی به سایپا، رحمان جعفری به شهر خودرو، عرفان معصومی به شهر خودرو، علی اصغر عاشوری به گل گهر سیرجان، علیرضا حقیقی به گل گهر سیرجان، محمد میری به گل گهر سیرجان، و محمد عباس زاده هم گویا رفتنی، اما فعلا مقصدش نامعلوم است.

  • شهرخودرو به دنبال جذب بازیکنان نساجی!

هر هشت بازیکن جزو بازیکنان ثابت تیم بوده اند و یقینا هر تیمی که با تغییر 75 درصدی در اسکلت خود روبرو گردد، حتی اگر بازیکنان با کیفیتی را جایگزین کند، تا هفته ها برای کسب نتیجه به مشکل خواهد خورد.

از طرف دیگر قرمزپوشان که در مصاف با تیم های متمول دست خود را خالی می بیند، تا به حال دو بازیکن لیگ رجحان و سه بازیکن دسته اولی جذب نموده است.

فردین عابدینی از ماشین سازی تبریز، مهرداد بایرامی از گل گهر سیرجان، ایوب کلانتری از فجر سپاسی شیراز، شاهین مجیدی و مصطفی نوروزی هم از خوشه طلایی ساوه به تیم اضافه شده اند.

بعضی کارشناسان معتقدند در این بازار بی حساب و کتاب کار درست را به چند دلیل رضا حدادیان مالک نساجی می نماید:

اول، بازیکنان موجود در بازار به ندرت مستحق دریافت دستمزد چند میلیاردی هستند مثلا همین چند روز پیش محسن فروزان دروازبان پرحاشیه سابق استقلال برای یک فصل تقاضای سه میلیاردی داشته؛

دوم، وقتی تیمی توان پرداخت دستمزدی بالا و یکدست به همه بازیکنان را ندارد، بستن قرارداد نجومی میتواند توازن تیم را بهم بزند؛

سوم، و مهم تر از همه اینکه شاید حدادیان نتواند تیمی قدرتمند را روانه لیگ کند، اما حداقل نساجی را بدهکار هم نمی نماید و لیستی بلند بالا از طلبکاران را به جا نمی گذارد، در واقع او پا را به اندازه گلیمش دراز می نماید که این خود نقطه قوتی برای تیم خصوصی و کم بضاعت نساجی است.

در کنار این تفکرات صحیح، عاقلانه و حسابگرانه تیم مدیریت نساجی، اما نگرانی ها هم روز به روز در حال افزایش است و عده ای معتقدند کارزار لیگ برتر جای آزمون و خطا نیست و نمی توان بدون بازیکنان باتجربه و سطح بالا به جنگ رقبا رفت.

از طرف دیگر بسیاری معتقدند قانون منع جذب بازیکنان خارجی نه تنها کمکی به تیم ها و استفاده از استعداد های جوان تر نمی نماید بلکه تیم ها را در انتخاب محدود و قیمت بازیکنان را بالا برده است و این قانون هم مانند دیگر قوانین موقتی و غیرکارشناسی دیگر مثل سقف قرارداد بازیکنان و مربیان در سال های نه چندان دور احتمالا به شکست منتهی گردد.

نساجی روز های سختی را می گذراند، طرفداران این تیم هم با نگرانی چشم به روز های آینده دارند هرچند شاید کورسوی امیدشان به مالک و سرمربی مازندرانی شان باشد.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1396

به "اوضاع برای نساجی خوب پیش نمی رود شهرخودرو به دنبال جذب بازیکنان نساجی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع برای نساجی خوب پیش نمی رود شهرخودرو به دنبال جذب بازیکنان نساجی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید