ایران 3 - هنگ کنگ 1؛ صعود به رده دوم با پیروزی روحیه بخش

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرگزاری خبرنگاران- تیم ملی ایران در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 قطر به مصاف هنگ کنگ رفتت که این بازی را با نتیجه 3 بر 1 پیروز شد.

ایران 3 - هنگ کنگ 1؛ صعود به رده دوم با پیروزی روحیه بخش

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، علی قلی زاده، وحید امیری و کریم انصاری فرد برای ایران گلزنی کردند. ایران با این پیروزی 9 امتیازی شد و به رده دوم جدول صعود کرد.

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، محمدحسین کنعانی زادگان، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، وحید امیری، سعید عزت اللهی(از دقیقه 57 میلاد محمدی)، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش(از دقیقه 57 سامان قدوس)، علی قلی زاده(از دقیقه 80 کریم انصاری فرد)، سردار آزمون(از دقیقه 70 مهدی ترابی)، مهدی طارمی(از دقیقه 70 کاوه رضایی)

توضیح گل ها:

ایران یک - هنگ کنگ صفر (دقیقه 23: علی قلی زاده): همکاری صادق محرمی و علی قلی زاده از جناح راست زمین را قلی زاده با عبور از مدافع مقابل خود تبدیل به موقعیت خطرناکی کرد که ضربه فنی پای چپ او از روی خط عرضی زمین پس از برخورد به یک بازیکن هنگ کنگ و تغییر جهت، در ادامه با ناکامی دروازه بان در دفع توپ به تیرک دوم برخورد کرد و تبدیل به گل شد.

ایران 2 - هنگ کنگ صفر (دقیقه 61: وحید امیری): توپ ارسالی از جناح راست زمین توسط صادق محرمی را مدافع هنگ کنگ به شکل ناقص دفع کرد تا توپ به وحید امیری برسد و او با شوت سر ضرب که در میانه راه به هوانگ یانگ برخورد داشت و تغییر جهت داد، با عبور از روی دستان یاپ هونگ تبدیل به گل گردد.

ایران 3 - هنگ کنگ صفر (دقیقه 84: کریم انصاری فرد): پاس در عمق سامان قدوس و حرکت تکنیکی و نفوذ مهدی ترابی از سمت چپ زمین، فرصت خوبی برای تیم ملی ایران به وجود آورد که پاس در عرض او به محوطه 6 قدم و مقابل دروازه خالی هنگ کنگ توسط کریم انصاری فرد تبدیل به گل سوم ایران شد.

لحظات حساس:

دقیقه 2: ارسال علی قلی زاده از روی کرنر سمت راست زمین نزدیک بود با اشتباه یاپ هونگ تبدیل به گل گردد که دیگو الی توپ را دفع کرد.

دقیقه 3: سانتر احمد نوراللهی از جناح چپ باز هم با دفع اشتباه گلر هنگ کنگ و برخوردی که توپ با سردار آزمون داشت، خطرساز شد و به بیرون رفت که البته داور در این صحنه آفساید مهاجم ایران را گرفت.

دقیقه 5: علیرضا جهانبخش نفوذ تند و تیزی از سمت راست محوطه جریمه هنگ کنگ داشت که پاس در عرض او پس از برخورد مشکوک به دست هلیو خوزه دفع شد که داور در این صحنه پنالتی اعلام نکرد.

دقیقه 6: پونگ هینگ از مقابل پای مهدی طارمی توپ را زد که در این صحنه هم ملی پوشان ایران اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که داور اردنی باز هم دستور به ادامه مسابقه داد.

دقیقه 17: ملی پوشان ایران با هماهنگی طارمی و آزمون نزدیک بود به گل اول برسند که دفع مدافعان و دروازه بان هنگ کنگ این اجازه را به آنها نداد.

دقیقه 18: پاس علیرضا جهانبخش از سمت چپ زمین و شوت سرضرب و فنی عزت اللهی به تور کنار دروازه هنگ کنگ اصابت کرد.

دقیقه 36: بازیکنان تیم ملی ضربه ایستگاهی پشت محوطه هنگ کنگ را کوتاه کار کردند که پاس در عرض علی قلی زاده و شوت احمد نوراللهی ثمری نداشت و با اختلاف زیاد از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 44: حرکت تکنیکی قلی زاده و ارسال پای چپ او با ضربه سر آزمون راهی اوت شد.

دقیقه 46: شوت محکم سردار آزمون از پشت محوطه جریمه روی پاس علیرضا جهانبخش با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه هنگ کنگ به بیرون رفت.

دقیقه 50: پاس در عمق احمد نوراللهی و علیرضا جهانبخش در اختیار یاپ هونگ نهاده شد.

دقیقه 68: شوت فنی پای چپ و زمینی علی قلی زاده از قوس محوطه جریمه توسط یاپ هونگ به شکل ناقص دفع شد که در ریباند شوت سردار آزمون با واکنش دروازه بان هنگ کنگ به کرنر رفت.

دقیقه 74: ارسال توپ از سمت راست زمین به محوطه جریمه ایران با ضربه سر چونگ وای کئونگ همراه شد که توپ از کنار دروازه به بیرون رفت و خطری نداشت.

دقیقه 86: شوت راه دور احمد نوراللهی با شیرجه بلند توسط یاپ هونگ دفع شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1846

به "ایران 3 - هنگ کنگ 1؛ صعود به رده دوم با پیروزی روحیه بخش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 3 - هنگ کنگ 1؛ صعود به رده دوم با پیروزی روحیه بخش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید