ترکیه و سفری دو روزه به دیدنی های جزیره مارماریس

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، مارماریس نام یکی از شهرهای بندری فوق العاده دیدنی و مجذوب نماینده در کشور ترکیه می باشد. همانطور که می دانید ترکیه سال های متمادی است که به عنوان یک مقصد ایده آل جهانگردی و گردشگری در دنیا شناخته می گردد و تقریبا همه جور امکانات رفاهی، خدماتی و سرگرمیی در این کشور با برترین کیفیت به گردشگران و جهانگرد های عزیزی که به شهرهای مختلف ترکیه ای سفر می نمایند، ارائه می گردد اما در تمامی شهرهای کشور ترکیه شاید تنها نام چند شهر همانند آنتالیا یا استانبول باشد که کاملا شناخته شده و در این میان شهرهای مهم دیگر ترکیه همانند شهر مارماریس که هم از نظر داشتن بندرهای متعدد به عنوان یک قطب مالی در حال فعالیت می باشد و هم به علت داشتن بی نهایت جاذبه تاریخی و دیدنی و امکانات رفاهی و سرگرمیی گسترده خود می تواند یکی دیگر از مقاصد برجسته جهانگردی و گردشگری در کشور ترکیه بحساب آورده گردد، کاملا از نظرها دور و گمنام به جای مانده است! به همین دلیل ما قصد داریم در مطلب جاذبه های گردشگری جزیره مارماریس از مجله گردشگری خبرنگاران با معرفی یک برنامه سفری دو روزه مجذوب نماینده برای آن دسته از گردشگرانی که تصمیم گرفتند در اولین فرصت ممکن به این شهر زیبا و چشم نواز ترکی سفر نمایند و از نزدیک بیننده دیدنی های جزیره مارماریس در زمان سرگرمی در جزیره مارماریس باشند، بپردازیم و شما را با این شهر قرار گرفته در خط ساحلی دریای مدیترانه با آب و هوایی کاملا ایده آل و مطلوب بیش از پیش آشنا نماییم.

ترکیه و سفری دو روزه به دیدنی های جزیره مارماریس

روز نخست سفر به شهر مارماریس

برای آغاز به عنوان نخستین جایی که در سفر دو روزه خود در شهر مارماریس بهتر است حتما از آن بازدید نماییم، پارک آبی مارماریس می باشد که هم از فضای فوق العاده نشاط آوری برخوردار است و هم تمام نفرات همراه شما اعم از دوستان و اعضای خانواده تان می توانند از آن استفاده نمایند زیرا حضور و استفاده از این پارک آبی در زمان سرگرمی در جزیره مارماریس محدودیت سنی ندارد.

پارک آبی مارماریس: از جمله سرگرمیات مفرح که بی تردید هر کسی را به جوش و خروش در خود وا می دارد، پارک های آبی این شهر بندری کشور ترکیه می باشد که مهمترین آنان پارک آبی مارماریس می باشد. در این پارک آبی و در بین جاذبه جهانگردی جزیره مارماریس امکانات سرگرمیی و رفاهی متنوع وجود دارند که از جمله آن ها می توان به سالن بولینگ، زمین بازی گلف، رستوران، سرسره های آبی، استخر مخصوص بچه ها، استخر موج دار اشاره اشت که البته در میان تمامی این موقعیت های سرگرمیی و سرگرم نماینده ما به شما استفاده از سرسره یو (U)، چاله فضایی و بعلاوه سرسره کامیکازه را پیشنهاد می کنیم! بعلاوه توجه داشته باشید که پارک آبی مارماریس از ساحل خصوصی همراه با تخت های آفتابگیر چتردار که بهره گیری از آنان برای شما کاملا رایگان می باشد نیز برخوردار شده است. جهانگردان و علاقمندان به تجربه بازی در این پارک آبی در زمان سرگرمی در جزیره مارماریس توجه داشته باشند ساعت بازدید و حضور در این مجموعه سرگرمیی سرگرم نماینده همه روزه از ساعت 10 صبح لغایت 17 بعدازظهر می باشد و هر کسی که وارد این پارک آبی می گردد نیز فرصت استفاده از تجهیزات و لذت بردن از وسایل موجود در آن را برای مدت زمانی 3 ساعت و 50 دقیقه بدست خواهد آورد و می تواند بعد از اتمام زمان خود نیز سری به بخش رستوران این مجموعه زده و با میل کردن یک وعده غذای لذیذ، خود را برای بازدید از سایر دیدنی های جزیره مارماریس آماده نماید!

نشانی: Siteler Mahallesi - Uzunyali 203 Sok.Siteler

موزه مارماریس: بعد از پارک آبی مارماریس بهتر بدون فوت وقت سری به یکی مجذوب نماینده ترین و دیدنی ترین جاذبه جهانگردی جزیره مارماریس یعنی موزه مارماریس که در قلعه مارماریس نهاده شده است، بزنیم و از بخش های مختلف آن بازدید نماییم. این موزه که درست در بخش پشتی بندر کشتی های سرگرمیی پهلو گرفته در شهر مارماریس نهاده شده، از چشم اندازی فوق العاده مجذوب نماینده و غیر قابل توصیف نسبت به منطقه ها کناری و بعلاوه دریا نهاده شده در پیرامون خود برخوردار است و دارای فاصله زمانی بسیار کمی نیز نسبت به پارک آبی مارماریس واقع شده و شما می توانید با خودرو ظرف مدت زمانی 7 دقیقه به این موزه مجذوب نماینده و تماشایی برسید! موزه مارماریس در سال 1991 تحت انجام مراحل بازسازی و بازسازی نسبتا کاملی نهاده شد و از آن سال تا کنون همواره درب های آن برای بازدید عموم مردم بومی و غیر بومی شهر مارماریس باز بوده است. در این موزه بخش های مختلفی وجود دارد که تقریبا کلیات تمامی این بخش ها به شناخت بهتر بازدید نمایندگان از گذشته باشکوه شهر مارماریس و بعلاوه امپراطوری کبیر عثمانی اشاره می نمایند. این موزه در زمان سرگرمی در جزیره مارماریس با توجه به قرارگیری آثار هنری و تاریخی مربوط به دوران طلایی کشور ترکیه در جهان می تواند برای تمامی عاقمندان به تاریخ و بعلاوه موارد باستانی یک مقصد ایده آل و مجذوب نماینده تلقی گردد. زمان بازدید از موزه و قلعه مارماریس از ساعت 8 صبح تا 19 بعدازظهر می باشد و مدت زمان بازدید نیز حدودا 2 ساعت برای جهانگردان و بازدید نمایندگان حاضر این مکان تاریخی و دیدنی می باشد.

نشانی: Tepe Mah - Kale Ici

میدان جوانان 19 می: بعد از بازدید از موزه و قلعه مارماریس بهتر است، سری هم به یک مرکز اجتماع خیابانی که مملو از جمعیت می باشد و اغلب مردم حاضر در آن نیز از انرژی های فوق العاده بالا و مثبتی برخوردار هستند، بزنیم و از بودن در چنین مکان شاداب و با نشاطی حسابی لذت ببریم. میدان جوانان 19 می یک مکان باشکوه با کلی فواره در کنار پایکوبی نور و نواهای مختلف موسیقی است که تنها در حدفاصل زمان 5 دقیقه ای با خودرو از موزه و قلعه مارماریس واقع شده است. شور و هیاهو تقریبا در تمام طول سال در این میدان از شهر بندری مارماریس دیده می گردد و به سختی می توان کسی را در میدان جوانان 19 می پیدا کنید که بگوید می خواهم به خانه برگردم و خسته شده ام! دور تا دور این میدان از مغازه های فروشگاهی، رستوران های خوشمزه و مجلل، دکه های آبمیوه و بستنی فروشی و بعلاوه غرفه های فعالیت فرهنگی در کنار تعداد زیادی از نوازنده های خیابانی پر شده که معمولا تا دیر هنگام و پاسی از شب نیز به فعالیت خود ادامه می دهند. جهانگردان و جهانگرد های عزیز توجه داشته باشید ماندن برای ساعت ها در میدان جوانان 19 می شهر مارماریس در بین جاذبه های جهانگردی جزیره مارماریس می تواند یک حس فوق العاده دلپذیر و خستگی ناپذیر برای شما باشد اما بد نیست بدانید اگر برای بازدید از تمام امکانات رفاهی و خدماتی که برای این میدان در نظر گرفته شده است، می روید تنها به 20 دقیقه زمان نیاز دارید تا از تمام پتانسیل های مجذوب نماینده میدان جوانان 19 می بازدید بعمل آورید. بعلاوه از قلم باز نماند که این مرکز اجتماعی شهر مارماریس در تمام طول 24 ساعت شبانه روزی دیدنی و خاطره ساز قلمداد می گردد خصوصا در شب هنگام که همراه است با پایکوبی آب و نور و نواختن موسیقی!

نشانی: Kemeralti Mahallesi

منطقه جهانگردی مارماریس مارینا: و اما آخرین مورد در بین دیدنی های جزیره مارماریس که در روز اول از سفرمان به شهر بندری مارماریس ترکیه به آن مراجعه خواهیم کرد، یک منطقه سرگرمیی و جهانگردی به نام مارماریس مارینا است که تنها 25 دقیقه با میدان جوانان 19 می آن هم با وسیله نقلیه فاصله دارد. بد نیست بدانید این منطقه در بین دیدنی های جزیره مارماریس هم به مقدار کافی برای سرگرمیات شبانه مناسب است و هم برای لذت بردن از چشم مقدارای متعددی که قایق های بادی به هنگام غروب خورشید در حوالی این منطقه بوجود می آورند! البته از قلم نیاندازید که فروشگاه های مختلفی نیز در این منطقه به چشم می خورند، که می توانید از آن ها برای خرید سوغاتی و محصولات مورد نظرتان همانند لباس ترک اصل استفاده نمایید و روز نخست مسافرتی خود را به انتها برسانید. گفتنی است این منطقه به صورت 24 ساعته مملو از جمعیت مردمی می باشد و شما به عنوان یک جهانگرد و جهانگرد می توانید ظرف مدت 2 ساعت از تمام ابعاد مختلف سرگرمیی و بعلاوه فروشگاه های متعدد آن بازدید بعمل بیاورید.

آدرس: Adakoy - Yalanci Yalancibogaz Mevkii

روز دوم سفر به شهر مارماریس

در دومین و آخرین روز از سفرمان به شهر مارماریس به سراغ اماکن طبیعی و مجذوب نمایندهی در این شهر بندری خواهیم رفت که عموما از مرکز شهر و امکانات مختلف آن فاصله دارند و برگشت از مارماریس بدون بازدید از آن ها به نوعی کم سلیقگی جهانگردان و مسافران را تداعی می نماید.

منطقه دالیان - Dalyan: دالیان یک منطقه بکر و سرسبز با کلی منابع مختلف طبیعی می باشد که در کنار رودخانه واقع شده و منظره ها حیرت آور و غیر قابل فراموش شدنی را در پیشگاه چشمان شما قرار خواهد داد. منابع آبی موجود در دالیان عموما از آب های دارای سولفور می باشند که گل و لایه موجود در آن ها کاملا ته نشین شده و در افسانه های باستانی کشور ترکیه نیز در مورد این حوضچه های کوچک آبی داستان ها و روایات عجیبی از اینکه این آب ها همانند اکسیر جوانی می مانند و در درمان بیماری های پوستی نیز کاملا موثر هستند، وجود دارد! شما در منطقه دالیان می توانید با استفاده از قایق های نهاده شده در کنار رودخانه، یک سفر دریایی کوتاه مدت را نیز تجربه کنید و کمی آن طرف تر از جاذبه ها و بناهای تاریخی موجود در این منطقه نیز بازدید بعمل بیاوریم. البته از قلم نیاندازید که حتما سری هم به ساحل لاک پشت ها در بین جاذبه های جهانگردی جزیره مارماریس بزنید. بعد از اتمام گشت و گذار خود در این منطقه چشم نواز طبیعی، سری به سالن های غذاخوری و رستوران های فوق العاده ای که در منطقه دالیان وجود دارد، خواهیم زد. دو تا از برترین رستوران های حال حاضر و خوشنام دالیان عبارتند از: رستوران II Piato و Taj Mahal که اولی تنها 5 دقیقه از اسکله قایق ها فاصله دارد و دومی نیز حدودا 7 دقیقه از اسکله دور می باشد! گفتنی است هر دوی این رستوران ها، دارای منوهایی خاص و منحصر به فرد می باشند و غذاهای خود را در برترین کیفیت و با خوشمزه ترین متریال های غذایی تهیه و برایتان سرو می نمایند.

نشانی: Kemeralti Mahallesi - Kemal Elgin Bul

مقبره صخره ای ساریان - Carian Trail: بعد از اتمام بازدید خود از منطقه دالیان، به سراغ یکی دیگر از جاذبه های جهانگردی جزیره مارماریس یعنی مقبره صخره ای ساریان می رویم که البته اجازه بازدید از نزدیک این بنا به علت حفظ بافت قدمتی آن و بعلاوه عدم آسیب رسانی به قسمت های مختلف آن را نداریم و تنها جهانگردان و جهانگرد ها می توانند از داخل قایق هایی که بوسیله آنان به طرف این بنای تاریخی و باشکوه حرکت نموده اند، نظاره گر زیبایی های بی حد و حصر این مقبره زیبا باشند! البته خیلی هم از حال و هوای این مقبره دور نخواهید ماند چرا که راهنمای تور با توجه به تسلطی که بر روی تاریخچه این سازه بزرگ صخره ای دارد و می توان با کلام خود، شما را کاملا مجذوب مجذوب نمایندهیت های درونی و آشکار این مقبره نماید. مقبره صخره ای ساریان در حدفاصل زمان 13 دقیقه ای از منطقه دالیان نهاده شده و شما می توانید با انجام یک قایقرانی مختصر و دلچسب خود را به این جاذبه تماشایی برسانید. گفتنی است مهلت بازدید تورهای مختلف جهانگردی و جهانگردی از این جاذبه تاریخی در بین دیدنی های جزیره مارماریس تنها 2 ساعت است و بازدید از آن در طی 24 ساعت شبانه روزی نیز امکان پذیر می باشد.

آدرس: Icmeler Mahallesi - Mugla - Aydin

ساحل ایچملر - Icmeler Beach: و اما بالاخره آخرین مکانی که در دومین روز از سرگرمی در جزیره مارماریس به آن سری خواهیم زد، ساحل ایچملر می باشد که واقعا به عنوان یک حسن ختام در سفر کوتاه ما می تواند یک گزینه ایده آل تلقی گردد! ساحل ایچملر در حدفاصل 5 دقیقه از مقبره صخره ای ساریان نهاده شده و موقعیت مکانی این ساحل از مرکز شهر مارماریس نیز حدودا 8 کیلومتر می باشد. عمده درختانی که در این ساحل به چشم می خورند از نوع درختان کاج بوده و شن و ماسه های نهاده شده در ساحل آن نیز کاملا نرم و تمیز می باشند. آب این ساحل کاملا شفاف و کم عمق است و می توان در آن تا ساعت ها به شنا کردن و لذت بردن از حضور در نقطه مکانی کاملا طبیعی و سرگرمیی پرداخت. بهشت کوچک اما آرام، لقبی است که اهالی بومی شهر مارماریس به این ساحل اعطا نموده اند و آن را برای تماشای غروب آفتاب یکی از برترین مکان های جهان بحساب می آورند! البته در واقعیت نیز چنین است. برای گشت و گذار در این ساحل در بین دیدنی های جزیره مارماریس حدودا 2 تا 3 ساعت زمان کافی است و بعد از آن می توانید سری به رستوران های دریایی موجود در این ساحل بزنید و از خوردن تازه ترین غذاها و چشیدن جدیدترین مزه های غذایی آنان، روز پر جنب و جوش خود را به انتها برسانید.

نشانی: Icmeler Mahallesi - Mugla - Aydin

کلام آخر

جهانگردان و جهانگرد های عزیز توجه نمایند که جاذبه های جهانگردی جزیره مارماریس و اماکن سرگرمیی و دیدنی بیشمار هستند و ما تنها توانستیم در این برنامه سفری دو روزه خود، به معرفی بعضی از جاذبه های جهانگردی و جهانگردی در زمان سرگرمی در جزیره مارماریس بپردازیم و بدیهی است که دوستان و علاقمندان سفر به شهر بندری مارماریس می توانند مطابق میل و سلیقه خود، مقاصد رفاهی، سرگرمیی و جهانگردی مورد نظرشان را در این شهر انتخاب و با برنامه زمانی خودشان نیز از آنان بازدید بعمل آورند.

منبع: همگردی
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2375

به "ترکیه و سفری دو روزه به دیدنی های جزیره مارماریس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیه و سفری دو روزه به دیدنی های جزیره مارماریس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید