دانشگاه هنر شهر تانیانگ؛ ساختمانی که نفس می کشد

به گزارش تور ترکیه ارزان، یکی از معماری های شگفت انگیز جهان را در این گزارش خواهید دید.

دانشگاه هنر شهر تانیانگ؛ ساختمانی که نفس می کشد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان مسکونی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

ساختمان شگفت انگیز دانشگاه هنر در شهر نانیانگ سنگاپور قرار گرفته است که با پشت بامی سبز و محوطه ای مملو از درخت و چشم اندازی زیبا خلاقیت زیباگرایانه خود را به رخ می کشد.

این ساختمان توسط معمار مشهور ژاپنی کنزو تانگه (Kenzō Tange) و همکاری مشاوران CPG در سال 1993 طراحی شده است. در دانشگاه هنر شهر تانیانگ منطقه ای دره مانند وجود دارد که در طرح تانگه به عنوان فضای سبز و ریه تنفسی دانشگاه در نظر گرفته شده بود.

دانشگاه هنر شهر تانیانگ در حومه غربی سنگاپور واقع شده است و وسعت آن در حدود دویست هکتار است. طرح ساختمان در سال 2007 پیروز به دریافت جوایز گوناگونی در زمینه معماری سبز و پایدار شد.

دانشکده سبز باعث نوآوری الهام بخش برای طراحی های از این جنس شده است. به عنوان مثال ساختمان کتابخانه ای در هلند نیز نمونه ای از طراحی این گونه سقف است، اما ساختمان دانشگاه هنر در نوع خود نمونه ای خاص و بی همتا به شمار می آید.

پشت بام سبز دانشگاه هنر دارای قوس هایی ظریف با پیچ و خم هایی زیباست که ساختمان را از میان ساختمان های دیگر محوطه جدا می سازد. هدف از طراحی این مدرسه، القا و الهام بخشیدن به دانشجویان است تا بتوانند با بهره گیری از قوه تفکر خود آثار هنری زیبایی پدید آورند.

سقف این دانشگاه پوشیده از گیاه است و ظاهر آن نشان دهنده محلی برای آموختن هنر است. دانشجویان با الهام از طبیعت ایده ها و مفاهیم هنری و معماری را به دنبال خود می کشانند. چه بسا این محیط در همه دانشگاه ها با این کیفیت و کالبد فراهم نیست، اما در اینجا بستری فراهم شده تا دانشجویان ایده پرداز و خلاق پرورش یابند.

دیوار شیشه ای ساختمان علاوه بر فراهم سازی امکان استفاده از نور طبیعی، تبادل بصری بین فضای درون و بیرون ساختمان را به خوبی نمایان می نماید و فضاهای داخلی را به عنوان یک فضای سیال نمایش می دهد.

نمای شیشه ای ساختمان و پوشش گیاهی سقف مدرسه هنر، شاهکار برجسته ای را پدید آورده است که از گرما و حرارت خورشید کاسته و امکان عبور نور و حرارت به فضاهای طبیعی را فراهم می سازد. آبیاری و آب باران در عایق بندی این بام وسیع خللی وارد نمی نماید، بلکه باعث شادابی و سرزندگی بیشتر این فضای همگن با طبیعت می گردد، تاجایی که بعضی آن را ریه تنفسی شهر می نامند.

فضای سقف برای برگزاری تجمع های خصوصی و غیررسمی استفاده می گردد که این فضا شور و هیجانی وصف ناپذیر را در انسان ایجاد می نماید. پوشش عایق کاری در پشت بام ها علاوه بر خنک کردن محیط اطراف، آبیاری چمن ها و گیاهان را آسان و بدون مشکل ساخته است.

کار ساخت دانشگاه هنر شهر تانیانگ بیش از هشت سال است که تمام شده و همین زمان نشان داده که درآمد حاصل از ذخیره انرژی بخش زیادی از هزینه های ساخت این کمان های شیب دار را جبران نموده است و براساس همین هاست که این ساختمان تا به حال چندین جایزه معتبر را در زمینه معماری سبز به خود اختصاص داده است.

مفهوم طراحی معماری داخلی ساختمان، چنان که طراحان CPG گفته اند، دست یابی غیرخطی به مفهوم آموزش هنر بوده است. در جناح چپ اتاق های سمینار، فضاهای گالری، کلاس ها و کتابخانه قرار گرفته است و در سمت راست، دفاتر و فضاهای استودیو و آتوریوم قرار گرفته است.

برای دیدن مطالب بیشتر در خصوص معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از خبرنگاران دیدن کنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 3 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1008

به "دانشگاه هنر شهر تانیانگ؛ ساختمانی که نفس می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه هنر شهر تانیانگ؛ ساختمانی که نفس می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید