دست رباتیک خود ترمیم اختراع شد ، طراحی سه بعدی ، بازسازی در کمتر از 40 دقیقه (بازسازی ساختمان)

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، گروهی از پژوهشگران اتحادیه اروپا نوعی دست رباتیک ایجاد نموده اند که می تواند بدون مداخله انسان آسیب را حس نموده و رفع کند.

دست رباتیک خود ترمیم اختراع شد ، طراحی سه بعدی ، بازسازی در کمتر از 40 دقیقه (بازسازی ساختمان)

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این دست های رباتیک نرم که به وسیله چاپ سه بعدی ساخته شده اند ، قادر به دستکاری اشیاء شکننده هستند اما جالب است بدانید در برابر آسیب مقاومند.

شاید برایتان سوال باشد این دست ها چه خاصیتی دارند. این دست های رباتیک می توانند وظایفی متعدد را انجام دهند. برای مثال از برداشت میوه تا انجام جراحی های جزئی به یاری این دست های رباتیک قابل انجام است. دست های روباتیک نرم از پلاستیک ژله مانند به وسیله دانشمندان طراحی شده است.

اما ملایم بودن و نرمی بیش از حد این دست ها که با هدف پیشگیری از آسیب رسیدن به میوه یا بافت بدن حین جراحی طراحی شده می تواند روبات ها را در معرض آسیب قرار داده و آنها را تا حد زیادی شکننده کند. بر همین اساس است که با بودجه کمیسیون اروپا ، تیمی به رهبری دانشمندان دانشگاه آزاد بروکسل و دانشگاه کمبریج با هدف ایجاد ربات های خود ترمیم دست به کار شده ند.

منبع: انتخاب
انتشار: 7 دی 1401 بروزرسانی: 7 دی 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2365

به "دست رباتیک خود ترمیم اختراع شد ، طراحی سه بعدی ، بازسازی در کمتر از 40 دقیقه (بازسازی ساختمان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست رباتیک خود ترمیم اختراع شد ، طراحی سه بعدی ، بازسازی در کمتر از 40 دقیقه (بازسازی ساختمان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید