دنبال ونیز در زیر پایتان بگردید!

به گزارش تور ترکیه ارزان، موزاییک های ونیز

ونیز از آن شهرهای رویایی است که سفر به آن آرزوی هر کسی است، به جرات می توان گفت همه دوست دارند تا برای یکبار هم که شده به این شهر دوست داشتنی کارت پستالی سفر بروند و آن را از نزدیک ببینند. فرض کنید شانس این را دارید و می خواهید به این شهر زیبا سفر کنید، از چه جاهایی دیدن می کنید؟ احتمالا جوابتان این است که خیلی خوب حواستان را جمع می کنید تا ساختمان های تاریخی آن را پیدا کنید و آن ها را ببینید. اما این تازه یک نیمه از نمایش است! جواب ما این است، کاشی ها و موزاییک های ونیز را ببینید! در غیر اینصورت ونیزگردی تان یک ونیز گردی تمام عیار نخواهد بود. منظور ما چیست؟ با خبرنگاران همراه باشید:

دنبال ونیز در زیر پایتان بگردید!

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

در سفر به ونیز، توریست های کمی به موزاییک هایی که در زیر پایشان واقع شده است، توجه می نمایند و حتی خود ونیزی ها هم چندان توجهی به موزاییک ها و کاشی های خارق العاده ای که در زیر پایشان است نمی نمایند، آن هم علیرغم این که هر روز روی آن راه می روند! این موضوع از کجا معلوم می گردد، از آن جا که اگر از آن ها سوال کنید در ونیز باید از چه چیزهایی دیدن کنیم؟ تقریبا محال است در جواب هایشان کلمه کاشی و یا موزاییک را بشنوید.

اما وقتی عکاس آلمانی، سباستین اراس به ونیز سفر کرد، موزاییک های ونیز به اندازه ای برای او جالب، خارق العاده و شگفت انگیز آمدند که تصمیم گرفت دوربین خود را به سمت زمین بچرخاند و این تصاویر زیبا را که شاهکار هنری اند، خلق کند.

اولین بار این ایده که عکاسی از کاشی ها تا چه اندازه ای می تواند جذاب و تحسین برانگیز باشد، وقتی به ذهن سباستین خطور کرد که به مراکش سفر کرد. سباستین اراس در شهر پاریس زندگی می نماید و وقتی که به پاریس برگشت تصمیم گرفت تا به زمین بیشتر نگاه کند و کاشی ها را با دقت بیشتری آنالیز کند و به نتیجه حیرت آوری هم رسید!

او در این باره می گوید: من از آنچه که در مراکش دیده بودم، واقعا شگفت زده شدم و تصمیم گرفتم وقتی به پاریس محل زندگی ام برگشتم، به موزاییک های خیابان بیشتر دقت کنم، کاری که تا قبل از آن ننموده بودم. وقتی این کار را انجام دادم، از تنوع موزاییک ها و کاشی هایی که در کف خیابان بود واقعا تعجب زده شدم، درست مثل این بود که یک گنج بسیار با ارزش پیدا نموده ام. با هر قدم، چند لحظه می ایستادم و به کف خیابان نگاه می کردم و بعد از آن بود که تصمیم گرفتم به ونیز سفر کنم و همین کار را در آن جا انجام دهم و نتیجه… حیرت آور تر از قبل بود.

او می گوید: در شهری که بر روی آب ساخته شده است، وقتی تصویر بناها و سازه ها و انعکاس آن ها بر روی آب می افتد، واقعا هر چشمی را خیره خود می نماید. بنابراین ونیزی ها بسیار باهوش بودند و تصمیم گرفتند تا این شکوه را حتی بیشتر هم نمایند و این کاشی های فوق العاده را ساختند و روی کف زمین قرار دادند.

این چنین بود که وجهه جدیدی از ونیز کشف شد، بسیاری از خاص ترین موزاییک های ونیز در کلیساها تاریخی این شهر نهفته هستند.

منبع: الی گشت
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 22 آبان 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 648

به "دنبال ونیز در زیر پایتان بگردید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنبال ونیز در زیر پایتان بگردید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید