روزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن افغانشد!

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، ایسنا نوشت: روزنامه نگار ترکیه ای، پس از دریافت دو دوز واکسن ویروس کرونا متوجه شد که در پاسپورت واکسیناسیونش در ستون تابعیت نوشته شده است افغانستان!

روزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن افغانشد!

به نقل از اسپوتنیک، احمد توناگور، روزنامه نگار ترکیه ای، پس از دریافت دو دوز واکسن ویروس کرونا به وسیله برنامه حس (کد شخصی که به وسیله وزارت بهداشت ترکیه برای پیگیری شرایط بیماری در این کشور وارد شده است)، دارنده پاسپورت واکسیناسیون شد.

وی در پاسپورت خود، متوجه شد که در ستون تابعیت نوشته شده است افغانستان. توناگور متعجب گفت: چه کسی فکرش را می کرد، ما با مسئله ای روبرو شویم که در زندگی یک شخص اختلال ایجاد گردد.

توناگور درباره این رویداد گفت: روز آدینه نوبت دوم واکسن Biontech در بیمارستان دولتی بدروم داشتم، به من گفتند که یک ساعت پس از واکسیناسیون در برنامه حس، من می توانم پاسپورت واکسیناسیون خود را کامل کنم زیرا دوز دوم را دریافت کردم. پاسپورت بین المللی صادر شد و در ستون شهروندی افغانستان نوشته شد. همان گذرنامه واکسیناسیون حاوی شماره شناسنامه من از شهروندان جمهوری ترکیه و شماره گذرنامه من است. من افغان شده ام. الان دارم تحقیق می کنم که کجا باید بروم. دیگران هم با مشکل مشابهی روبرو شده اند.

وی درمورد این واقعیت که پیغام های زیادی در این رابطه از خوانندگانش دریافت نموده است، نتیجه گیری کرد: من پیغام های زیادی از خوانندگان دریافت نموده ام که آنها هم گفته اند من هم افغانستانی شده ام. خوانندگانی که برای من کاملاً ناآشنا هستند. آنها بعلاوه نمی دانند چه باید بکنند. من در کوشش هستم تا به سیستم انتصاب پزشک مرکزی (MHRS) برسم. مات و مبهوت هستم و نمی دانم چگونه این مسئله را رفع کنم.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1934

به "روزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن افغانشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه نگار تُرک پس از زدن دوز دوم واکسن افغانشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید