عسکری: عملکرد تکواندوکاران را به جای لیگ در کیش آنالیز می کنیم، سال عجیب و پرترافیکی در پیش داریم

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: با توجه به عدم برگزاری لیگ با هوگوهای استاندارد، عملکرد بازیکنان شایسته را در کیش آنالیز خواهیم کرد تا آنها را به اردو دعوت کنیم.

عسکری: عملکرد تکواندوکاران را به جای لیگ در کیش آنالیز می کنیم، سال عجیب و پرترافیکی در پیش داریم

فریبرز عسکری در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره مثبت اعلام شدن تست کرونای هفت ملی پوش تکواندوی کشورمان گفت: بچه ها برای مسابقات لیگ برتر تکواندو طبق روال در اختیار تیم های خود بودند و هر چند در مسابقات لیگ نیز از آنها تست گرفته شده بود، اما برای اطمینان بیشتر مانند تمامی اردوها در آغاز اردو نیز دوباره تست گرفته شد. رقابت های لیگ برتر 16 بهمن ماه برگزار گردید و ما صبح روز هفدهم طبق روال در محل اردو و قرنطینه از بچه ها تست گرفتیم که متأسفانه تست هفت نفر مثبت اعلام شد.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اتفاقات تست های کرونا در هفته های اخیر، بهتر نیست برای ادامه مسابقات بازیکنان مانند سال گذشته یک روز قبل از مسابقات قرنطینه و از آنها تست گرفته گردد، گفت: ظاهراً لیگ تا سرانجام سال تعطیل شده است و با توجه به اینکه در ابتدای سال آینده نیز ماه مبارک رمضان خواهد بود، احتمالاً آغاز دوباره مسابقات بعد از سرانجام ماه رمضان خواهد بود. امیدوارم تا آن موقع این مریضی ریشه کن گردد، اما در مجموع اگر مانند سال گذشته که تیم ها در قرنطینه بودند و تست گرفته می شد، عمل گردد، شرایط بهتر خواهد بود.

سرمربی تیم ملی تکواندو راجع به شرایط بازیکنانی که تست آنها مثبت شده است، گفت: این نفرات در حال طی کردن دوره این بیماری هستند، اما بدن با بدن فرق دارد. قرار است بچه ها پس از سرانجام دوران بیماری ابتدا در شهرهای خود تست بدهند و در ادامه یک به یک به اردو اضافه شوند. در حال حاضر سجاد مرادی و محمدحسن زاهدی به اردو بازگشته اند، اما میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، امیرسینا بختیاری و طوفان ابراهیمی در اردو حضور ندارند. در تماس با بچه ها بیماری بختیاری مقداری شدیدتر بود و سایر بازیکنان در شرایط بهتری قرار دارند.

عسکری درباره برنامه های تیم ملی تکواندو برای حضور در سه تورنمنت بین المللی جزیره کیش بیان کرد: قطعاً در قالب تیم ملی در این مسابقات شرکت می کنیم، اما قرار است جلسه ای با آقای رحیمی مدیر فنی تیم های ملی داشته باشیم تا در این مورد تصمیم گیری کنیم. در صورت امکان تمایل داریم تمامی بازیکنان در این مسابقات حضور داشته باشند و در غیر این صورت حتماً از تعدادی از بازیکنان در این مسابقات استفاده خواهیم کرد.

وی در خصوص اینکه برنامه های تیم ملی برای حضور در تورنمنت ها و مسابقات سال آینده معین شده است یا خیر، گفت: فعلاً هنوز برنامه ای معین نشده است، اما سال آینده، سال بسیار پرترافیک و عجیب و غریبی خواهد بود. در 6 ماه ابتدایی سال ما مسابقات گرندپری، قهرمانی آسیا، المپیک دانشجویان، بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی را در پیش خواهیم داشت و حتماً باید برنامه ریزی دقیقی هر چه زودتر انجام گردد تا نتایج خوبی در این مسابقات کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو راجع به تاریخ مسابقات گرندپری گفت: اولین مسابقات گرندپری در خرداد ماه سال آینده در شهر رُم خواهد بود. هفت هشت روز بعد از این مسابقات نیز تورنمنتی در موجوی کره جنوبی برای نفرات زیر 21 سال برگزار خواهد شد که مدال آوران این رویداد مجوز حضور در رقابت های گرندپری را کسب خواهند کرد. سوم تا ششم تیر ماه نیز مسابقات قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد و از 6 تا 16 تیر ماه شاهد برگزاری المپیک دانشجویان خواهیم بود. در مرداد ماه مسابقات کشورهای اسلامی در ترکیه و شهریور ماه نیز بازی های آسیایی چین برگزار خواهد شد.

عسکری در پاسخ به این سؤال که با توجه به تعدد رویدادهای تکواندو در سال آینده بهتر نیست هر چه زودتر سرنوشت فدراسیون تکواندو معین گردد؟، گفت: شنیدم قرار است شنبه این اتفاق بیفتد و قرار است نظر قطعی در این خصوص اعلام گردد. البته دیدم یکسری دوستان مصاحبه هایی انجام داده بودند، اما امور فدراسیون در این شرایط لنگ نمانده است و تمامی کمیته ها در حال اجرا وظایف خود هستند و در نهایت به جای رئیس فدراسیون، سرپرست تصمیم می گیرد. با این شرایط هر چه زودتر سرنوشت فدراسیون معین گردد، بهتر خواهد بود.

وی در سرانجام خاطر نشان کرد: قول داده بودم نفراتی را که در لیگ برتر تکواندو عملکرد خوبی داشته باشند، به تیم ملی و اردو دعوت کنیم، اما با توجه به اینکه رقابت های لیگ با هوگوهای استاندارد برگزار نشد و نتایج واقعی نبود، ترجیح دادم در سالن حضور نداشته باشم. در این شرایط تصمیم گرفتم به جای لیگ عملکرد بازیکنان را در رقابت های بین المللی کیش آنالیز کنیم تا هر بازیکنی را که در این مسابقات عملکرد خوبی داشت، به اردو دعوت و جایگزین بازیکنان دیگر کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 فروردین 1401 بروزرسانی: 22 فروردین 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2191

به "عسکری: عملکرد تکواندوکاران را به جای لیگ در کیش آنالیز می کنیم، سال عجیب و پرترافیکی در پیش داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عسکری: عملکرد تکواندوکاران را به جای لیگ در کیش آنالیز می کنیم، سال عجیب و پرترافیکی در پیش داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید