ماجرای پیاده کردن مسافران ایران ایر به علت سنگینی هواپیما

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، مدیر روابط عمومی ایران ایر درباره پیاده شدن دو مسافر پرواز تهران-خرم آۤباد شرح داد: با توجه به محدودیت های هواپیما ATR و شرایط جوی فرودگاه مقصد، مجبور به کاهش وزن هواپیما شدیم و به همین علت دو مسافر از هواپیما پیاده شدند.

ماجرای پیاده کردن مسافران ایران ایر به علت سنگینی هواپیما

به گزارش ایسنا، صبح امروز خبری مبنی بر توقف پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از مبدا تهران به مقصد خرم آباد منتشر شد، در این اخبار اینطور عنوان شد که خلبان هواپیما به علت سنگینی هواپیما از انجام پرواز خودداری نموده و از دو مسافر خواسته که از هواپیما پیاده شوند.

در این راستا حسام قربانعلی -مدیر روابط عمومی ایران ایر- اظهار کرد: بر اساس محاسباتی که عملیات پرواز با توجه به شرایط و پیش بینی های جوی ارائه می دهد، وزنی را به واحد بازرگانی برای واحد فروش بلیت می دهد که بر همان اساس بلیت فروشی می گردد و مسافران برای پرواز به فرودگاه مراجعه می نمایند. با وجود این ما محدودیتی در هواپیمای ATR داریم که صرفا در زمان انجام پرواز اتفاق می افتد، زیرا با توجه به شرایط جوی که در فرودگاه مقصد حاکم است، محدودیت جدی تری برای هواپیمای ای تی آر اعمال می گردد.

وی درباره پرواز امروز اینطور شرح داد: امروز در فرودگاه خرم آباد، ما برای نشستن به باد مخالف احتیاج داریم که باتوجه به زمان پیش بینی برای رسیدن به فرودگاه مقصد، این باد موافق بوده و ما در چارچوب های ایمنی مجبور هستیم برای اینکه هواپیما پرواز ایمنی داشته باشد، مقداری از وزن هواپیما کم کنیم. این موضوع اصلا قابل پیش بینی نبوده و ما در زمان پرواز با توجه به آخرین گزارش هواشناسی که از فرودگاه مقصد دریافت می کنیم، با این محدودیت عملیاتی روبه رو می شویم.

دو مسافر پیاده شدند، 29 مسافر به مقصد رسیدند

سخنگوی ایران ایر گفت: موضوع دیگری که در فرودگاه خرم آباد شرایط را حادتر می نماید، شرایط جغرافیایی منطقه است که به علت کوهستانی بودن، اگر باند و جهت مخالفی را هم برای باند انتخاب کنیم، برای اینکه شرایط ایمنی از کوه های اطراف فرودگاه فراهم گردد، محدودیت های دیگری وجود دارد. در این پرواز هم نهایتا با آنالیز و سنجش شرایط جغرافیایی و جوی حاکم، این تصمیم برای ایمنی بیشتر مسافر گرفته شد که دو مسافر پیاده شوند و 29 مسافر به جای مانده با این پرواز به مقصد رسیدند.

قربانعلی با بیان اینکه هواپیمای ATR محدودیت های عملکردی خاصی را در کشور دارد، اضافه کرد: ما با وجود همه این محدویت ها در حال عملیات هستیم، اما اولویت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام پروازهای ایمن و ایجاد یک شرایط مناسب برای پرواز است و با بروز موارد این چنینی هم ما ناچاریم که برای رعایت ایمنی به قوانین احترام بگذاریم و این موضوع حتی از عهده اختیارات خلبان هم خارج است.

وی با ابراز عذرخواهی از مسافران، بیان نمود: موضوعات این چنینی و نارضایتی مسافر، موجب ناراحتی ما را فراهم می نماید. ما در چارچوب قوانین و منشور حقوق مسافر از طرف سازمان هواپیمایی کشوری، خدمت گزار مسافران هستیم و حقوق از دست رفته شان را در چارچوب قوانین دنبال می کنیم و احقاق حق آن دو مسافر هم صورت خواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2376

به "ماجرای پیاده کردن مسافران ایران ایر به علت سنگینی هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای پیاده کردن مسافران ایران ایر به علت سنگینی هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید