کسی نمی تواند امنیت تنگه هرمز و دریای عمان را بر هم بزند

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران: فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت : دریای عمان و تنگه هرمز از مهمترین گذرگاه های آبی دنیا هستند و اقتصاد دنیا از آنها عبور می نماید؛ ما با برگزاری این رزمایش به همه اعلام می کنیم که مطمئن باشید کسی نمی تواند آن را بر هم بزند.

کسی نمی تواند امنیت تنگه هرمز و دریای عمان را بر هم بزند

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش گروه دفاعی تور ترکیه ارزان، امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش طی سخنانی هدف از رزمایش محمد رسول الله (ص) را نشان دادن قدرت ایران و ایجاد صلح زیر سایه وحدت اسلامی بیان کرد و گفت: این رزمایش پیغام دوستی و صلح برای کشورهای همسایه در منطقه و حتی کشورهای خارج از منطقه دارد و نشان می دهد که ما برای تامین امنیت منطقه برای خود و با همکاری کشورهای منطقه زیر سایه وحدت اسلامی هستیم.

وی اضافه کرد: دریای عمان و تنگه هرمز از مهمترین گذرگاه های آبی دنیا هستند و اقتصاد دنیا از آنها عبور می نماید بنابر این این مناطق نیازمند امنیت و ثبات کامل است؛ ما با برگزاری این رزمایش به همه اعلام می کنیم که مطمئن باشید امنیت در این منطقه برقرار است و کسی نمی تواند آن را بر هم بزند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش توضیح داد: ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس مشترکات زیادی بویژه در دریا داریم و ایمان داریم که اگر قدرت نظامی خود را بالا ببریم می توانیم از منافع کشورهایمان دفاع کنیم.

امیر سیاری ادامه داد: این رزمایش و بالا بردن سطح توانایی نظامی، علیه هیچ کشوری نیست بلکه ارسال پیغام محبت و دوستی به کشورهای منطقه است. از کشورهای دیگر که با ما مشترکات زیادی دارند انتظار داریم که دستشان را در دست ما بدهند تا زیر سایه وحدت اسلامی به تامین امنیت منطقه بپردازیم ما نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نداریم.

منبع: تسنیم
انتشار: 31 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 483

به "کسی نمی تواند امنیت تنگه هرمز و دریای عمان را بر هم بزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسی نمی تواند امنیت تنگه هرمز و دریای عمان را بر هم بزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید