کشف ویرانه های یک معبد باستانی متعلق به زئوس در مصر

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، کشف ویرانه های یک معبد باستانی متعلق به زئوس در مصر صورت گرفت.

کشف ویرانه های یک معبد باستانی متعلق به زئوس در مصر

وزارت گردشگری و آثار باستانی مصر با انتشار بیانیه ای اظهار داشت بقایای معبد زئوس یکی از اساطیر یونانی در منطقه باستان شناسی واقع در شمال غربی شبه جزیره سینا به وسیله گروهی از باستان شناسان کشف شده است.

منطقه باستان شناسی که بقایای معبد در آن کشف شده است با نام پلوزیوم نیز شناخته می گردد که به دوره فرعونی تعلق دارد و در دوران یونانی رومی و امپراتوری بیزانس هم مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته مصطفی وزیری، دبیر شورای عالی آثار باستانی مصر باستان شناسان کاوش این معبد را به وسیله دروازه ورودی آن که به وسیله دو ستون گرانیتی معین شده بود، شروع کردند. این دروازه مدتها قبل بر اثر یک زمین لرزه از بین رفته بود.

باستان شناسان در این مکان تعدادی سنگ گرانیت کشف کردند که گمان می رود برای ساخت پلکان منتهی به معبد مورد استفاده قرار گرفته بودند.

کاوش در این منطقه باستان شناسی از حوالی 1900 میلادی و زمانی شروع شد که ژان کلدات، باستان شناس فرانسوی نوشته هایی تاریخی درباره وجود معبد زئوس را کشف کرد اما خود این معبد را حفاری نکرد.

به گفته مدیر محوطه های باستان شناسی سینا، کتیبه هایی در این منطقه کشف شده است که نشان می دهد هادریان، امپراتور رومی این معبد را بازسازی نموده است.

کارشناسان برای تشخیص سبک معماری معبد تحقیقات بر روی تکه سنگ های کشف شده را ادامه خواهند داد.

منبع: همگردی
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2252

به "کشف ویرانه های یک معبد باستانی متعلق به زئوس در مصر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ویرانه های یک معبد باستانی متعلق به زئوس در مصر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید