گل به خودی ذوب آهن در چارچوب دروازه؛ از جدایی محمدباقر صادقی تا جذب مهدی خلیل

به گزارش تور ترکیه ارزان، تغییرات در چارچوب دروازه ذوب آهن علاوه بر تأثیر روی فرایند نتیجه گیری، باعث ضرر اقتصادی این تیم نیز شده است.

گل به خودی ذوب آهن در چارچوب دروازه؛ از جدایی محمدباقر صادقی تا جذب مهدی خلیل

به گزارش خبرنگار ورزشی تور ترکیه ارزان، یکی از عواملی که در فصل جاری برای باشگاه ذوب آهن مشکل ساز شده بحث جدایی بازیکنان و دیگر حواشی پیرامون بعضی از آنها بوده است. ذوب آهن که فصل جاری لیگ را با اُفت شدید بودجه شروع نموده بود با مسائل زیادی برای حفظ بازیکنانش همراه شد. این مسائل به جدایی رشید مظاهری در ابتدای فصل و جدایی پرماجرای ارسلان مطهری در نیم فصل انجامید. در ادامه نیز بعضی بازیکنان از جمله محمدباقر صادقی و زبیر نیک نفس با کادر فنی یا باشگاه به مشکل برخوردند تا عملاً دست ذوبی ها برای ادامه مسابقات تا حدی خالی بماند.

موضوع اما برای گلر شماره یک این تیم تا حدی متفاوت است. محمدباقر صادقی فصل پیش گلر دوم ذوب آهن به حساب می آمد، اما بعد از جدایی مظاهری و عدم خرید دروازه بان جدید با تصمیم کادر فنی وقت به عنوان دروازه بان اول قراردادش را با تیم تمدید کرد. او بعد از انجام چند بازی بر سر جزئیات قراردادش با باشگاه اختلاف پیدا کرد، تا جایی که رسماً از حضور در تمرینات منع شد تا زمینه کنار گذاشته شدن او از تیم شکل بگیرد.

در ادامه صادقی برای روشن شدن وضعیتش به فدراسیون فوتبال شکایت کرد و رأی به گونه ای صادر شد که او به دلیل عدم فسخ قراردادش کماکان بازیکن ذوب آهن به حساب می آید و باشگاه باید به تعهداتش در قبال این بازیکن عمل کند. با این شرایط باشگاه ذوب آهن دوباره اجازه حضور این دروازه بان را در تمرینات صادر کرد، اما با شکلی عجیب. صادقی در هر جلسه تمرین حاضر می گردد، اما اجازه حضور در تمرین گروهی را ندارد و به صورت انفرادی و بدون دخالت هیچ کدام از اعضای کادر فنی کار می نماید!

نکته دیگری که وجود دارد این است که بازیکنان ذوب تا به امروز حدود 70 درصد از مبالغ قرارداد های شان را دریافت نموده اند، اما این عدد برای صادقی فقط 10 درصد است. این درحالی است که طبق رأی فدراسیون باشگاه ذوب آهن باید کل مبلغ قرارداد این دروازه بان را پرداخت کند، آنهم در حالی که در بیشتر فصل هیچ بهره ای از حضور او نبرده است. تصمیم باشگاه ذوب آهن در ابتدای فصل هم به ضرر باشگاه تمام شده و هم دودش به چشم این دروازه بان رفته است که تقریباً یک فصل را جدا از تیمش گذرانده و از لحاظ فنی متضرر شده است.

مسئولان ذوب آهن بعد از کنار گذاشته شدن صادقی به دنبال مهدی خلیل لبنانی رفتند و بعد از انجام چند بازی قرارداد او را برای فصل بعد هم تمدید کردند. مهدی خلیل برای یک فصل و نیم بازی بیشتر از پنج میلیارد تومان برای ذوبی ها آب می خورد. این درحالی است که او در هفت مسابقه ای که برای ذوب آهن به میدان رفته 11 گل دریافت نموده و در دو بازی قبلی هم روی نیمکت بوده است!

بعد از جدایی عجیب ارسلان مطهری در نیم فصل که مسئولان ذوب هم پول قراردادش را پرداخت کردند و هم بازیکن شان را از دست دادند، حالا موضوع محمدباقر صادقی هم حسابی به ضرر آنها تمام شده است. ذوبی ها باید با وجود عدم بکارگیری از صادقی مبلغ کامل قرارداد این بازیکن را پرداخت نمایند و از طرف دیگر هزینه ای چند میلیاردی برای جذب یک گلر خارجی متوسط داشته باشند. ذوب آهن با دریافت 33 گل تا به اینجای مسابقات یکی از ضعیف ترین خطوط دفاعی را داشته است، اما با این وجود هزینه های زیادی را هم برای پست دروازه بانی باید پرداخت کند. موضوعی که مصداق همان آش نخورده و دهان سوخته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1310

به "گل به خودی ذوب آهن در چارچوب دروازه؛ از جدایی محمدباقر صادقی تا جذب مهدی خلیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل به خودی ذوب آهن در چارچوب دروازه؛ از جدایی محمدباقر صادقی تا جذب مهدی خلیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید