آلمان: برای خروج آشفته انگلیس از اتحادیه اروپا آمادگی داریم

به گزارش تور ترکیه ارزان، وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه گفت که آلمان برای خروج آشفته انگلیس از اتحادیه اروپا آمادگی کامل دارد.

آلمان: برای خروج آشفته انگلیس از اتحادیه اروپا آمادگی داریم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان امروز چهارشنبه گفته هنوز برای جلوگیری از خروج آشفته انگلیس از اتحادیه اروپا فرصت وجود دارد، اما در صورتی که انگلیس بخواهد به این سمت حرکت کند برلین برای آن آمادگی کامل دارد.

وزیر خارجه آلمان که در مجلس سفلی کشورش صحبت می کرد گفت: نظر ما این است که احتمال جلوگیری از برگزیت آشفته وجود دارد، اما برگزیت اتفاق خواهد افتاد.

وی اضافه نمود: ما علاقه ای به برگزیت نداریم ولی هراسی هم از آن نداریم چون از مدت ها قبل برای آن، از جمله برای برگزیت آشفته آماده شده ایم.

منظور از برگزیت آشفته، خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافقات تجاری با این اتحادیه است.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس بارها اعلام نموده است برگزیت با توافق را به اجرای آن بدون حصول توافق ترجیح می دهد. از این رو کوشش داشت برای شرط اتحادیه اروپا جهت پذیرش توافق برگزیت به نام ترتیبات پشتیبان که شامل ضمانت جلوگیری از بسته شدن مرز بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند بود یک طرح جایگزین پیدا کند. مجلس انگلیس در زمان نخست وزیری ترزا می سه بار توافق حاوی ترتیبات پشتیبان را رد نموده بود.

به همین دلیل، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه، با لئو وردکار همتای خود در جمهوری ایرلند دیدار کرد و طرح جایگزین پیشنهادی خود را با او در میان گذاشت. اما وردکار طرح او را غیرواقع گرایانه توصیف نموده و هشدار داد درصورت حذف ترتیبات پشتیبان بروکسل توافقی را با لندن تنظیم نخواهد نمود.

جانسون طبق اعلام قبلی میخواهد در جلسه 17 اکتبر (25 مهر) اتحادیه اروپا شرکت نموده و توافق پیشنهادی خود را ارائه کند. اکنون باید دید جانسون از فرصتی که با تعلیق 5 هفته ای مجلس برایش فراهم می گردد چه استفاده ای خواهد نمود. او مدعی است همچنان مقدار زمانی ایده آل برای رسیدن به توافق وجود دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 496

به "آلمان: برای خروج آشفته انگلیس از اتحادیه اروپا آمادگی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان: برای خروج آشفته انگلیس از اتحادیه اروپا آمادگی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید