اخبار سیاسی

تاریخچه شیرین کننده های مصنوعی ساخارین و آسپارتام و کشف تصادفی هر دوی آنها

کنستانتین فالبرگ در سال 1878 سر میز شام نشسته بود که متوجه شد چیزی شیرین به انگشتانش چسبیده است. آیا به غذایی مربوط بود که خورده بود؟ او دریافت که چنین نیست و چیزی که به انگشتش چسبیده از هر چیز دیگری سر میز شام بسیار شیرین تر است. شاید آن روز در آزمایشگاه...

29 شهریور 1399

ماکرون: فرانسه حضور نظامی در مدیترانه را افزایش می دهد

رئیس جمهور فرانسه از افزایش حضور نظامی این کشور در شرق مدیترانه خبر داده است.

29 شهریور 1399

ظریف: نظم نوین جهان دیگر غرب گرایانه نخواهد بود، دخالت نظامی برای آمریکا یک هنجار شده است

وزیر خارجه کشورمان در گفت وگوی اینستاگرامی با مخاطبان بین المللی اش که به همت دانشکده مطالعات دنیاِ دانشگاه تهران برگزار گردید، به بیان دیدگاه های خود درباره مسائل مختلف چهان و منطقه پرداخت.

28 شهریور 1399

کرونا در اروپا، از افزایش نرخ بیکاری در اسپانیا تا هشدارها درباره سفر به کاتالونیا

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که در پی شیوع مجدد کرونا در اسپانیا وزارت خارجه آلمان درباره سفر به مناطق توریستی این کشور به شهروندان هشدار داده و بحران کرونا نرخ بیکاری در اسپانیا را به شدت افزایش داده است.

28 شهریور 1399

سخنگوی وزارت خارجه: سیاست ما حفظ توازن روابط با قدرت های اوراسیا، شرق و جنوب آسیاست

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران مصمم به حفظ و تداوم روابط متوازن و محبت آمیز با تمام قدرت های اوراسیا، شرق و جنوب آسیاست.

27 شهریور 1399

تصویب لایحه نظام نامه و برنامه عملیاتی مسئولیت پذیری اجتماعی

اعضای شورای شهر تهران با 13 رأی موافق لایحه نظام نامه و برنامه عملیاتی مسئولیت پذیری اجتماعی را به تصویب رساندند.

23 شهریور 1399

یارانه ژاپنی ها برای کاهش وابستگی به چین

خبرنگاران: دولت ژاپن برای کاهش وابستگی به تولیدات چین، از شرکت ها برای سرمایه گذاری در ژاپن و دیگر کشورهای آسیایی حمایت می نماید.

22 شهریور 1399

میدان استقلال کلمبو، عکس

کلمبو یک شهر ساحلی به حساب می آید و آب و هوای معتدل و استوایی دارد. کشور سریلانکا سالها تحت سلطه انگلیس و متحمل جنگ های زیادی بوده است. زمانی که این کشور از سلطه بیگانگان رهایی یافت و به استقلال رسید میدان استقلال به عنوان بنایی برای به رخ کشیدن استقلال...

16 شهریور 1399

چهار روش اصلی جبران کسری بودجه دولت، از بانک مرکزی استقراض نمی کنیم

خبرنگاران: معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه تسهیلات مقابله با کرونا از محل کاهش نرخ سپرده قانونی تأمین شد، تأکید کرد که استقراض از بانک مرکزی در سلسله مراتب تأمین اقتصادی کسری بودجه از نگاه وزارت اقتصاد جایی ندارد.

15 شهریور 1399

گزارش رویترز از مفاد اصلی قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران

یک رسانه غربی گزارش داد که آمریکا در قطعنامه پیشنهادی خود علیه ایران در شورای امنیت، خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران و همچنین بازرسی از کشتی هایی که ممکن است در حال حمل محموله های تسلیحاتی مرتبط با ایران باشند، شده است.

14 شهریور 1399

از بخش ویژه کرونا تا جذب مخاطب میلیونی

کدام جشنواره در دنیا هست که مخاطبش میلیون ها نفر باشند؟ اساسا با توجه به اینکه مدل و ماهیت برگزاری جشنواره ها به شکل محدود و در محل معین و ثابت است، به شکل طبیعی هر جشنواره در بهترین حالت مخاطبی در حد چند هزار نفر دارد.

13 شهریور 1399

هیچ زمانی برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است، اعلام برنامه جایگزین احتمالی در انتها مردادماه

سرپرست موسسه نمایشگاه های فرهنگی گفت: هیچ زمانی برای نمایشگاه کتاب تهران قطعی نشده است و به صورت قطعی هم نمی توانیم اعلام کنیم که نمایشگاه کتاب امسال برگزار می شود یا برگزار نمی شود.

12 شهریور 1399

وقتی قطعه نیست چرا از خودرو جدید رونمایی می گردد؟

خودروی جدید ایران خودرو به نام کا 132 با حضور مدیران ایران خودرو و سازندگان قطعات آن رونمایی شد. خودرو کا 132 بر اساس استانداردهای یورو 5 فراوری شده و 90 درصد قطعات آن در داخل کشور فراوری می گردد. بر اساس برنامه فرآیند تجاری سازی کا 132 قرار است تا خاتمه سال...

10 شهریور 1399

فرانسه مأموریت خود در مدیترانه را تعلیق کرد

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه هم اکنون با انتشار پیامی توئیتری اعلام نمود: مقامات فرانسوی امروز چهارشنبه اعلام نمودند که این کشور متعاقب تنش های اخیر با ترکیه، تصمیم گرفته مشارکت خود در عملیات پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در آب های مدیترانه را...

9 شهریور 1399

نژادپرستی، بیماری فراگیر آمریکا

اعتراضات به رفتار های نژادپرستانه سفیدپوستان آمریکایی که همیشه با حمایت دولت های آمریکا (چه دموکرات، چه جمهوری خواه) همراه بوده، بهانه ای برای ورود سلبریتی های آمریکایی به عرصه اعتراض علیه دولت آمریکا شده است.

7 شهریور 1399

ماکرون اواخر تابستان در سفری رسمی به روسیه می رود

رئیس جمهور فرانسه در گفت وگو با همتای روس خود از تمایل به ادامه مذاکرات دو کشور و ملاقات رسمی از روسیه در صورت مساعد بودن شرایط در پی همه گیری کرونا، اطلاع داد.

6 شهریور 1399

اعمال افزایش حق مسکن کارگران از تیرماه

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در حاشیه افتتاح مرکز ارتباط با بازنشستگان و مرکز نوآوری صبا در پاسخ به سؤال خبرنگاران مبنی بر اینکه چه موقع افزایش حق مسکن کارگران اعمال می گردد، گفت: براساس آنچه که در شورای عالی کار به تصویب رسیده...

5 شهریور 1399

بازی خطرناک چند تیم لیگ فزونی با فوتبال ایران، بهانه و مشکل تراشی با ارسال نامه به فیفا و AFC

چند تیم لیگ فزونی در اقدامی عجیب به دنبال تهیه نامه ای علیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هستند تا آنها را برای برگزاری لیگ تحت فشار قرار دهند.

3 شهریور 1399

حداکثر استفاده از سهمیه های مشترک ثبت جهانی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عصر امروز دوشنبه 2 تیر 99 با تعدادی از نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ملاقات و گفت وگو کرد.

28 مرداد 1399

تست کرونا چقدر آب می خورد؟، بیمه های تکمیلی هزینه تست کرونا را پوشش نمی دهند

بسیاری از افراد به خیال اینکه می توانند هزینه تست کرونای خود را از بیمه تکمیلی دریافت نمایند اقدام به دادن تست کرونا می نمایند غافل از اینکه این هزینه از لیست پرداختی های بیمه های تکمیلی خارج است.

22 مرداد 1399
تعداد: (339)