اخبار سیاسی

آیا رفتار گردشگران بدتر شده است؟ (قسمت اول)

طی یک قرن گذشته، گردشگری به اندازه چشمگیری افزایش یافته است و هر روز خبری از رفتار نامناسب گردشگران منتشر می گردد؛ اما آیا واقعاً رفتار گردشگران بدتر شده است؟

20 اردیبهشت 1401

انصارالله: ائتلاف سعودی با گذشت زمان بیشتر و بیشتر تهاجمی تر می گردد

سخنگوی جنبش انصارالله گفت که ائتلاف سعودی با گذشت سال ها از جنگ یمن روز به روز تهاجمی تر می گردد و بیشتر به یمن حمله می نماید.

5 اردیبهشت 1401

تزریق 3 دُز واکسن 85 درصد مانع شدت ابتلا به کرونا می گردد

تهران (پانا) - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با درخواست از مردم برای خودداری از حضور در اجتماعات غیرضروری، بر تزریق سه دُز کامل واکسن تأکید کرد و گفت ثابت شده کسانی که سه دُز واکسن را دریافت می نمایند تا 85 درصد دچار بیماری های شدید کرونا نمی شوند و می...

25 فروردین 1401

سگ های هاسکی: جدیدترین قربانیان اورتوریسم

امروزه اورتوریسم به معضلی برای سگ های هاسکی در منطقه لاپلاند فنلاند تبدیل شده است و با افزایش تقاضا برای سورتمه سواری سگ های هاسکی، خطرات زیادی آن ها را تهدید می کند.

3 فروردین 1401

ابلاغ مصوبه تشکیل کارگروه ویژه سفر های استانی رئیس جمهور

مصوبه مربوط به تشکیل کارگروه ویژه سفر های استانی رئیس جمهور با امضای معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شد.

29 اسفند 1400

تور چین ارزان: شرح سفیر ایران درباره سفر وزیر خارجه به چین

تهران (پانا) - سفیر ایران در پکن با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کشورمان در آخر هفته جاری به چین گفت در سفر هفته جاری امیرعبداللهیان به چین، موضوعات متنوعی مورد مذاکره قرار خواهد گرفت که در شرایط فعلی اهمیت زیادی دارد.

25 اسفند 1400

تور ارزان گرجستان: گشتی در بورجومی گرجستان، شهر چشمه های بهاری

در بورجومی گرجستان چه کنیم؟ چه جاذبه هایی را ببینیم؟شهر بورجومی از زمان شوروی سابق به خاطر آب های معدنی شورش معروفیت یافته است. بورجومی شهر تفریحی کوچکی است که در دره سرسبز کنار رود خروشان Mtkvari ساخته شده است. اگر در پی مقصدی دل نشین و پر از آرامش و پیاده...

23 اسفند 1400

جوکار: ادامه تورم دورقمی سبد تغذیه خانواده ها را با مشکل روبرو می کند

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تورم دورقمی همچنان ادامه دارد. این فرایند می تواند سبد تغذیه خانواده را دچار مشکل کند.

20 اسفند 1400

موافقت شورای نگهبان با تغییر در آنالیز بودجه

تهران (پانا) - سخنگوی شورای نگهبان از تأیید مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تغییر در نحوه آنالیز لایحه بودجه سال 1401 در مجلس از سوی این شورا اطلاع داد.

13 اسفند 1400

تور دوحه: رئیس جمهور ایران به دوحه سفر می نماید

یک روزنامه عربی نزدیک به قطر، از سفر روز پنجشنبه رئیس جمهور ایران به دوحه اطلاع داد.

8 اسفند 1400

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی وارد تهران شد

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شامگاه دوشنبه به منظور گفت وگو با رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه کشورمان وارد تهران شد.

1 اسفند 1400

برترین دانشگاه های آمریکا 2021 کدامند؟

در این مطلب قصد داریم تا نوترین آمار رنکینگ و رتبه بندی برترین دانشگاه های آمریکا را در اختیارتان قرار دهیم و به طور مختصر، به آنالیز بعضی از دانشگاه های برتر آمریکا در سال تحصیلی نو بپردازیم.

1 اسفند 1400

بازسازی منزل: بازسازی کلیسای نوتردام در 5 سال امکان پذیر نیست

بازسازی کلیسای نوتردامبسیاری از مدیران موزه ها، معماران و مهندسان برجسته و اساتید دانشگاه های بزرگ با ارسال نامه ای سخنان رییس جمهور فرانسه را در خصوص بازسازی کلیسای نوتردام در مدت زمانی کوتاه مورد انتقاد قرار دادند. بر اساس گزارش ایسنا، به نقل از آرت...

25 بهمن 1400

تور چین ارزان: ازسرگیری روابط دیپلماتیک نیکاراگوئه و چین

نیکاراگوئه و چین در اقدامی که ضربه سختی به جدایی طلبان تحت حمایت آمریکا در تایوان محسوب می گردد، روابط دیپلماتیک خود را از سر گرفتند.

23 بهمن 1400

نمایش های آیینی و سنتی، مولفه ای اصیل، گسترده و ذخیره ای بی زوال است

تهران (پانا) - محمدمهدی اسماعیلی: نمایش های آیینی و سنتی در پهنه اقلیم متنوع ایران اسلامی، مولفه ای اصیل، گسترده و ذخیره ای بی زوال است که بسان درختی تنومند سربلند ایستاده است.

16 بهمن 1400

استقلال و پرسپولیس از فروردین واگذار می شوند؟

به گزارش خبرنگاران، استقلال و پرسپولیس، از فروردین ماه 1400 آماده ورود به بازار سرمایه بود ولی چرا این اتفاق رخ نداد؟

14 بهمن 1400

فاجعه شکسته شدن یک سد

مسئولین شهرداری در جنوب استان باهیا برزیل اعلام کردند که یک سد با حجم زیادی از آب فرو ریخته و احتمال وقوع یک سیل ناگهانی قوی را در منطقهٔ مسکونی ایتامبه دادند.

13 بهمن 1400

تور دبی ارزان: راستا ترانزیتی امارات، ایران، ترکیه فعال می گردد

بعضی خبرها از کاهش تنش سیاسی میان ایران و امارات از یک سو و بعلاوه ترکیه و امارات از سوی دیگر پس از یک دهه تنش در روابط این دو کشور حکایت دارد.

13 بهمن 1400

رونمایی از برنامه مالی سال 1401، دولت به برطرف تحریم ها امیدوار است؟

به گزارش خبرنگاران، ابراهیم رئیسی ساعتی قبل لایحه بودجه سال 1401 را به مجلس فرستاد. لایحه ای که می گوید درآمدهای دولت 664 هزار میلیارد تومان است و هزینه های دولت 965 هزار میلیارد تومان است. این یعنی بودجه سال آینده، 300 هزار میلیارد تومان کسری تراز عملیاتی...

1 بهمن 1400

جایگاه ایران در حوزه حمل و نقل کجاست؟، تامین لاستیک و روغن دغدغه کامیون داران

اگر چه حمل و نقل همواره به عنوان یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی کشور به شمار می رود، اما همچنان برخی مسائل این حوزه پابرجاست.

30 دی 1400
تعداد: (537)