اخبار سیاسی

سرنوشت آموزش مجازی در استمرار تعطیلی دانشگاه ها، آنالیز نحوه تدریس اساتید در دوران کرونایی

سردرگمی دانشجویان و ابهام و تردید مسئولان در اداره دانشگاه، شکل بیرونی آموزش عالی کشور در دوران کرونایی است، تصمیم گیری به موقع مسئولان برای برطرف آن تنها با همکاری دولت با نظام آموزشی کشور محقق خواهد شد.

14 تیر 1399

ماموریت سخت در بازار بورس

در حالیکه کارشناسان اقتصادی درباره فرایند بازار بورس هشدار می دهند و نگران ریزش احتاقتصادی شاخصند، دولت در حال ترغیب مردم به سرمایه گذاری در این بازار است. از طرف دیگر مدیران نهاد کلیدی بورس درگیر چالش ها و مسائل سخت افزاری و نرم افزاری زیادی هستند،...

13 تیر 1399

درخواست سناتور های آمریکایی برای اعمال تعرفه بر واردات نفت از عربستان و روسیه

چند نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا در بیانیه ای با متهم کردن عربستان سعودی و روسیه به دستکاری قیمت نفت خام خواهان اعمال تعرفه بر واردات این محصول از دو کشور یاد شده شدند.

12 تیر 1399

تمهیدات کره جنوبی برای شروع فعالیت مدارس

وزارت آموزش کره جنوبی از بازگشایی مدارس این کشور طی روزهای آینده اطلاع داد.

11 تیر 1399

بوریس جانسون دوشنبه کارش را از سر می گیرد

روزنامه تلگراف گزارش کرده که بوریس جانسون دوشنبه کار خود را از سر خواهد گرفت.

7 تیر 1399

انگلیس اتحادیه اروپا را به تفرقه افکنی متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، انگلیس درخواست اتحادیه اروپا برای تأسیس دفتر دائمی در شهر بلفاست واقع در ایرلند شمالی را رد کرد.

7 تیر 1399

تذکر یک نماینده مجلس به وزرای نفت و اقتصاد

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در تذکر به وزرای نفت و امور اقتصادی و دارایی خواستار خاتمه دادن به بلاتکلیفی 800 تانکر حامل فرآورده های نفتی در مرز میرجاوه شد.

6 تیر 1399

امسال 3 مرکز استان دیگر به شبکه ریلی وصل می شود

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها با بیان اینکه 9 پروژه ریلی به طول 1660 کیلومتر برای تکمیل اولویت گذاری شد، گفت: امسال 3 مرکز استان دیگر، به شبکه ریلی وصل می شود.

6 تیر 1399

نماینده سازمان ملل اعلام خودسرانه خودمختاری در جنوب یمن را ناامیدکننده خواند

فرستاده سازمان ملل متحد به اعلام خودمختاری گروه موسوم به المجلس الانتقالی الجنوبی (شورای انتقالی جنوب) متحد امارات در جنوب یمن واکنش نشان داد.

6 تیر 1399

تلاش های ایران در راستای برقراری صلح در منطقه و مقابله با تروریسم از زبان ظریف

,وزیر خارجه به تشریح تلاش های ایران در راستای برقراری صلح در منطقه و مقابله با تروریسم از جمله رایزنی های امروزش در سوریه و اقدامات نمایندگان ایران در خصوص اوضاع افغانستان و یمن پرداخت.

27 خرداد 1399

سفر ظریف به سوریه؛ انتظارات و چشم اندازها

یک کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به سفر روز دوشنبه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به سوریه اظهار کرد: به نظر می رسد یکی از مباحث مهم در جریان این سفر رایزنی در ارتباط با ضرورت خروج هر چه زودتر نیروهای خارجی از جمله نیروهای ترکیه ای و آمریکایی...

25 خرداد 1399

ایجاد شبکه امنیت غذایی یک شوخی گریه آور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیا الیوم، حمد بن جاسم نخست وزیر اسبق قطر با انتشار یک پست توییتری پیشنهاد مطرح شده در خصوص ایجاد شبکه امنیت غذایی میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس را یک خبر خنده دار و در عین حال گریه آور توصیف کرد.

23 خرداد 1399

عضو هیات رییسه مجلس: فدراسیون فوتبال ورشکسته مدیریتی است

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: با اساسنامه کنونی فدراسیون فوتبال ایران ورشکسته مدیریتی و بدهکار اقتصادی است.

23 خرداد 1399

سومین مقام کابینه ژاپن به کرونا مبتلا شد، انتقاد پلوسی از تدابیر ترامپ

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از دستورالعمل های رئیس جمهور این کشور درباره ویروس جدید کرونا انتقاد کرده و از ژاپن نیز خبر می رسد که سومین مقام کابینه این کشور به این بیماری مبتلا شد.

22 خرداد 1399

مدارس غیردولتی موظف به استفاده از شبکه شاد هستند

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی گفت: راه اندازی شبکه شاد یک تعهد عظیم در نظام آموزشی کشور است و همه مدارس غیر انتفاعی موظف هستند از این بستر برای آموزش دانش آموزان استفاده نمایند.

22 خرداد 1399

خبرنگاران الکاظمی: تلاش برای آزادی ربوده شدگان ایزدی ضروری است

بغداد - خبرنگاران - مصطفی الکاظمی، نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق امروز (چهارشنبه 15 نیسان 2020) در پیامی به مناسبت آغاز سال نوی ایزدی بر کوشش برای آزادی ربوده شدگان این اقلیت قومی از سوی داعش تاکید کرد.

19 خرداد 1399

بازی با سلامت مردم در 4سفره خانه

جانشین رییس پلیس پیشگیری تهران عظیم از پلمب چهار سفره خانه متخلف که اقدام به عرضه قلیان و پذیرایی از روزانه 100 تا 150 نفر نموده بودند، اطلاع داد.

18 خرداد 1399

خبرنگاران بازار سرمایه هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد

تهران - خبرنگاران - وزیر امور اقتصادی و دارایی بازار سرمایه را شفاف ترین نهاد اقتصادی دانست و گفت: اقدامات موثر و ارزشمندی در راستای مردمی کردن اقتصاد انجام شده است و برای آینده نیز بازار سرمایه هوشمند در دستور کار وزارت اقتصاد واقع شده است.

15 خرداد 1399

واکنش آمریکا به معرفی الکاظمی برای نخست وزیری عراق

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دیوید شنکر معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه، در مورد معرفی مصطفی الکاظمی برای تشکیل کابینه در عراق گفت: اگر کاظمی یک عراقی ملی گرا باشد باید متعهد به حفظ حاکمیت عراق باشد، اگر او متعهد به مبارزه با فساد باشد...

12 خرداد 1399

فرانسه و آلمان؛ کرونا بر مواضع اروپا در قبال برگزیت تأثیری ندارد

وزرای امور خارجه آلمان و فرانسه تأکید کردند بحران شیوع کرونا تأثیری در مواضع اروپا در مذاکرات برگزیت نخواهد داشت.

12 خرداد 1399
تعداد: (301)