آیا حیوانات خانگی کووید-19 را انتقال می دهند؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، تا به امروز هیچ شواهد و گزارشی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از حیوانات خانگی وامتداد آن به انسان وجود نداشته است.

آیا حیوانات خانگی کووید-19 را انتقال می دهند؟

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از تور ترکیه ارزان، پس از شیوع ویروس کرونا در سطح جهان یکی از نکات قابل بحث، ابتلای حیوانات خانگی به این ویروس و انتقال آن به انسان بود، که میزان استرس و نگرانی هارا افزایش داد.

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر مبتلاشدن شدن گربه، سگ و سایر حیوانات خانگی به این ویروس نیست. اما بعد از تماس با حیوانات شستن دست با استفاده از صابون و آب می تواند به طرز قابل توجهی سایر باکتری های قابل انتقال از حیوانات به انسان را کاهش دهد.

از جمله بیماری های رایج قابل انتقال می توان به اشریشیاکلی وسالمونلا اشاره کرد.

در حال حاضر انواع حیوانات خانگی بسیار زیاد است، اما با توجه به اینکه سر منشا و میزبان این ویروس تعیین نیست، پیشنهاد می شود حیواناتی که معلوم نیست از کجا آمده اند؛ خصوصاً حیوانات وحشی را به عنوان حیوان خانگی نگهداری نکنید.

دومین سگ مبتلا به کرونا شناسایی شد؛ نگرانی بزرگ از انتقال متقابل بین انسان و حیوان

در خصوص ضدعفونی حیوانات خانگی باید گفت نیاز به ضد عفونی مخصوص نیست، اما نظافت روزانه و مراقبت پزشکی باید به طور مرتب انجام شود.

اگرحیوان سابقه تماس با موارد مشکوک به ابتلا را داشته باشد پیشنهاد می شود در دوره شیوع ویروس کرونا حیوان قرنطینه و آزمایش های مربوطه صورت بگیرد.

بهترین روش به توصیه و تاکید متخصصان عفونی اینست که بعد از تماس با حیوانات خانگی دستان خود را ضدعفونی کنیم و تا حد امکان از لمس کردن آن ها بپرهیزیم.

اگر کودکی در منزل دارید که با این حیوانات بازی می کند حتما حواستان باشد که در طول بازی کودک به هیچ عنوان دستانش را به نقاط مختلف بدن نزند و بعد از تمام شدن بازی لباس او را عوض کنید و نواحی که فکر می کنید به ویروس آلوده شده اند را با الکل یا وایتکس ضدعفونی کنید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1065

به "آیا حیوانات خانگی کووید-19 را انتقال می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا حیوانات خانگی کووید-19 را انتقال می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید