ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ با حمله فردی با چاقو در یک مرکز خرید

به گزارش تور ترکیه ارزان، در حالی که معترضان هنگ کنگی قصد داشتند امروز یکشنبه نیز تظاهرات وسیعی را در این دولتشهر برگزار نمایند، نیروهای پلیس ضد شورش تدابیر شدیدتری برای مقابله با اعتراضات آنها اتخاذ نموده و به همین دلیل چندین مرکز خرید را مورد حمله قرار داده و اجازه به تشکیل تظاهراتی به گستردگی موارد قبلی ندادند اما با این حال گزارش شد که مردی چاقو به دست به چندین نفر دریک مرکز خرید حمله نموده و یک سیاستمدار حامی معترضان را نیز مجروح نموده است.

ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ با حمله فردی با چاقو در یک مرکز خرید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تور ترکیه ارزان، به نوشته خبرگزاری پرس آسوسیشن، رسانه های داخلی هنگ کنگ گزارش دادند که در حمله این فرد چاقو به دست، دست کم پنج تن مجروح شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. این حمله خشونت آمیز بعد از آن رخ داد که نیروهای پلیس ضدشورش هنگ کنگ به چندین مرکز خرید حمله کردند تا اجازه به اعتراضات معترضان ندهند.

معترضان هنگ کنگی در فضای مجازی برای تظاهرات در هفت مکان به جهت مطالبه اصلاحات سیاسی آن هم بعد از یک روز پرآشوب و پر از درگیری با پلیس در تظاهرات شنبه، فراخوان داده بودند.

بر همین اساس گزارش شد که اکثر تجمعات برنامه ریزی شده معترضان با توجه به مواضع نیروهای پلیس ضدشورش و اقدامات آنها در بازرسی و دستگیر کردن افراد و همچنین متفرق کردن جمعیت آنطور که آنها می خواستند تشکیل نشد. مقام های هنگ کنگ دسترسی به پارکی در مجاورت دفتر کری لام رئیس اجرایی این دولتشهر را مسدود کردند.

با این حال تجمعات کوچکتری به صورت پراکنده تشکیل و گزارش شد که معترضان در مرکز خرید نیوتاون پلازا در ناحیه شا تین به سر دادن شعار پرداختند اما بعد از برخورد پلیس با آنها محل را ترک کردند. پلیس هنگ کنگ گفت گروهی از معترضانی که ماسک داشتند با کپسول های آتش نشانی دست به خرابکاری زده و ویترین ها و پنجره ها را از جمله در ایستگاه مترو متصل به این مرکز خرید تخریب کردند.

همچنین در قسمت موسوم به اراضی جدید در شمال هنگ کنگ نیز معترضان در دو مرکز خرید دست به خرابکاری علیه فروشگاه ها زده و در بعضی نقاط رنگ پاشیده و به یک شعبه یک رستوران فست فود ژاپنی که صاحبش از پلیس هنگ کنگ حمایت نموده بود، حمله کردند. پلیس هنگ کنگ به این مراکز خرید هم بعد از آنکه معترضان به سوی آنها اشیایی را پرتاب کردند، حمله کرد. در یکی از این مراکز خرید معترضان کوشش کردند با اشیای مختلف ورودی آنجا را مسدود نموده و جلوی ورود پلیس را بگیرند.

پلیس همچنین به مرکز خرید سیتی پلازا در حوزه جزیره هنگ کنگ نیز بعد از رنگپاشی های معترضان به سمت یک رستوران حمله کرد. یک زنجیره انسانی معترضان متشکل از ده ها تن نیز شکسته شد و گروهی از خریداران خشمگین نیز با پلیس درگیر شدند.

گزارش شد که در سیتی پلازا مردی با چاقو چند نفر را مجروح کرد و گوش یک عضو شورای منطقه ای را نیز که کوشش می کرد جلوی فرار او را بگیرد، مجروح کرد.

رسانه های محلی گزارش دادند این فرد به اطرافیانش گفت: هنگ کنگ به چین تعلق دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 643

به "ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ با حمله فردی با چاقو در یک مرکز خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه ناآرامی ها در هنگ کنگ با حمله فردی با چاقو در یک مرکز خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید