ارزیابی سلامت گیاهان با دستگاه تولیدی با چاپگر سه بعدی

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، اگر گیاهان مختلف مواد مغذی کافی دریافت ننمایند، سطح نیتروژن آنها از حد عادی کمتر خواهد بود و لذا کشاورزان باید به طور مرتب این موضوع را کنترل نمایند.

ارزیابی سلامت گیاهان با دستگاه تولیدی با چاپگر سه بعدی

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی کاتالوگ ارزان از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

برای غلبه بر این چالش دستگاهی فراوری شده که حسگر فشرده طیف سنج رامان نام گرفته است. این حسگر که ظاهری شبیه به بدنه مسلسل دارد با تاباندن نور لیزر تک رنگ بر روی برگ گیاه سطح نیتروژن آن را آنالیز می‌کند. این فرایند تابش باعث لرزش مولکول‌های برگ شده و نور را به شیوه‌ای خاص در سطح برگ پراکنده می‌کند.

با تحلیل شیوه ایجاد این پراکندگی، می‌توان مواد شیمیایی موجود در برگ و از جمله نیتروژن را تشخیص داد. این وسیله کوچک را می‌توان به راحتی به مزارع برد و برگ گیاهان مختلف را با استفاده از آن آنالیز کرد.

حسگر یادشده علاوه بر اطلاع از سوءتغذیه احتمالی گیاهان، برای شناسایی مسائل دیگر آنها نیز قابل استفاده است. زیرا قادر به برآورد تعداد و تنوع رنگدانه های مختلف در برگ هر گیاه است. به عنوان مثال این حسگر می‌تواند کمبود رنگدانه هایی که به کاروتنوئید معروف هستند را در هر گیاه تشخیص دهد. این کمبود ممکن است منجر به قدکشیدن غیرعادی گیاهان برای دریافت نور بیشتر خورشید گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1499

به "ارزیابی سلامت گیاهان با دستگاه تولیدی با چاپگر سه بعدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی سلامت گیاهان با دستگاه تولیدی با چاپگر سه بعدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید