انعقاد قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، شهر: قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی به تازگی منعقد شده که در شرف دریافت تسهیلات و شروع فرآیند بازسازی است.

انعقاد قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مصاحبه با شهر، درباره شرایط تعمیرات اساسی (اورهال) اتوبوس‌های درون شهری، شرح داد: طی یک‌سال گذشته حدود 40 دستگاه اتوبوس دوکابین به طور کامل تعمیر شده اند و قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی نیز منعقد شده است که در شرف دریافت تسهیلات و شروع فرآیند بازسازی است. همچنین تعمیرات و راه اندازی اتوبوس‌های متوقف شده جدا از تعمیر در دستور کار روزانه شرکت واحد است.

او درباره هزینه این تعمیرات، بیان نمود: هر دستگاه اتوبوس تک‌کابین (با توجه به میانگین هزینه بازسازی در همه مدل‌های به کارگیری شده در ناوگان اتوبوسرانی) نزدیک به 400 میلیون تومان هزینه بازسازی در بر دارد؛ همچنین هزینه بازسازی هر دستگاه اتوبوس دوکابین نیز نزدیک به 700 میلیون تومان است.

ترفع درباره ورود اتوبوس‌های جدید به ناوگان و در ازای آن اسقاط اتوبوس‌های فرسوده، گفت: اتوبوس‏‌های جدید به چرخه حمل و نقل عمومی وارد شده‌اند اما به علت کمبود اتوبوس در ناوگان و با توجه به اینکه خروج هر یک دستگاه اتوبوس، فرآیند برداشت مسافر از خطوط را تحت تأثیر قرار می‌‏دهد و همچنین با استناد به دستورالعمل های ابلاغی از وزارت کشور سعی بر این است که هیچ اتوبوسی از چرخه حمل ونقل خارج نگردد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پاسخ به این پرسش که اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌های خریداری شده در کدام خطوط به کار گرفته می‌شوند، بیان نمود: براساس تدابیر اتخاذ شده، اتوبوس‌ها و مینی‏ بوس‌‏های خریداری شده، در خطوط مناطق مختلف شهر تهران به کارگیری شده‌‏اند. اتوبوس‌ها در خطوطی که ناوگان آن بسیار فرسوده بود و مینی‌بوس‌ها نیز در خطوطی که تقاضای سفر پایینی داشته یا معبر مناسبی برای حرکت اتوبوس وجود نداشت، مثل خط جماران یا درکه به کار گرفته شدند.

او در ادامه اضافه نمود: در مرحله اول تعداد 60 دستگاه مینی‏ بوس و 20 دستگاه اتوبوس گازسوز و 20 دستگاه اتوبوس دیزل تحویل داده شد که تمامی مینی بوس‌ها و اتوبوس‌های گازسوز وارد خط شده‌اند و اتوبوس‌های دیزل نیز پس از نصب جی پی اس، دستگاه کارتخوان و شماره گذاری به خطوط وارد خواهند شد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پاسخ به این پرسش که آیا شرکت واحد برنامه‌ای برای بازسازی بخشی از اتوبوس‌ها تا خاتمه سال دارد، گفت: برنامه‌های بازسازی همواره در دستور کار شرکت واحد بوده است و به تناسب بودجه اختصاص یافته، بازسازی و تعمیرات جاری انجام می گردد.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1505

به "انعقاد قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انعقاد قرارداد بازسازی 100 دستگاه اتوبوس بخش خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید