انفجار های متوالی در مقر نیرو های سعودی

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، انفجار های متوالی در مقر نیرو های سعودی در جنوب یمن نشان می دهد که توافق ریاض میان دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب، تا اجرای کامل جهت دشواری دارد.

انفجار های متوالی در مقر نیرو های سعودی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پس از انفجار شب گذشته (یکشنبه) در مقر نیرو های سعودی در استان أبین در جنوب یمن، صبح امروز نیز دو انفجار محل حضور این نیرو ها را هدف قرار داد؛ نیرو هایی که برای نظارت بر فرایند آتش بس در أبین حضور دارند.

به نوشته الخلیج آنلاین، این انفجار ها در نزدیکی مقر کمیته نظارت سعودی رخ داد و با تیراندازی همراه بود. پس از این حملات، عناصر دولت هادی در منطقه مستقر شدند.

با اینکه این حملات تلفاتی در پی نداشت، اما برای اولین بار از زمان استقرار نیرو های ارتش سعودی برای نظارت بر آتش بس در أبین بود که این حملات رخ می داد. همچنین این نیرو ها وظیفه اجرای بخش نظامی توافق ریاض (میان دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب) و خروج جنگ افزار ها از مناطق درگیری در نزدیکی منطقه شقره را دارند.

نظامیان سعودی در دهم دسامبر وارد استان أبین شدند تا بر اجرای بخش نظامی توافق ریاض نظارت نمایند. این منطقه طی هفته های گذشته شرایط آرامی را تا امروز پشت سر گذاشته است.

همزمان با این انفجارها، عناصر دولت مستعفی [منصور هادی]، تجهیزات نظامی جدیدی را از استان شبوه به پادگان های خود در شهر شقره انتقال دادند. همچنین یک کاروان نظامی از شهر عتق به سمت شقره حرکت نموده است.

در مقابل نیز دستگاه های اطلاعاتی شورای انتقالی جنوب، خواهان آماده باش نیرو ها و انتقال تجهیزات به منطقه شیخ سالم شده و پیش بینی نموده اند که حملات جدیدی در ساعات آینده رخ خواهد داد.

بازگشت بحران به استان أبین و آماده باش عناصر دولت مستعفی یمن و شبه نظامیان شورای انتقالی جنوب (همسو با امارات) نشان می دهد که دولت سعودی برای سرانجام دادن به جنگ متحدان خود در جنوب یمن همچنان راه درازی در پیش دارد.

چهارشنبه هفته گذشته نیز دو انفجار مهیب در فرودگاه عدن در جنوب یمن به هنگام ورود کابینه توافقی میان دولت هادی و شورای انتقالی، 22 کشته و 50 زخمی بر جا گذاشت. بسیاری ناظران این حمله را نیز با هدف به شکست کشاندن توافق ریاض می دانند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1603

به "انفجار های متوالی در مقر نیرو های سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار های متوالی در مقر نیرو های سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید