انگلیس یک فروند کشتی نظامی به لیبی ارسال می نماید

خبرنگاران: وزارت دفاع انگلیس تصمیم گرفت به منظور خارج کردن اتباع انگلیس از لیبی یک فروند کشتی نظامی خود را به این کشور ارسال کند.

انگلیس یک فروند کشتی نظامی به لیبی ارسال می نماید

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری بی بی سی عربی؛ منابع مطلع در وزارت دفاع انگلیس اعلام کردند: دولت انگلیس به منظور انتقال اتباع خود از خاک لیبی به این کشور یک فروند کشتی نظامی به لیبی ارسال خواهد نمود.

این منابع مطلع در وزارت دفاع انگلیس اعلام کردند: هم اکنون دولت انگلیس به کشتی نظامی اینترپرایز وزارت دفاع دستور داده است به منظور انتقال اتباع این کشور از لیبی به طرابلس پایتخت لیبی به حرکت در آید.

پیشتر هم وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه ای از تمام شهروندان انگلیسی مقیم لیبی خواسته بود، سریعاً خاک این کشور را به دلیل اوضاع نابسامان امنیتی ترک نمایند، از همین رو سفارت انگلیس در طرابلس هم به خواست وزارت خارجه انگلیس به حالت نیمه تعطیل در آمد و سفیر انگلیس هم خاک لیبی را به مقصد لندن ترک نموده است.

دولت انگلیس به ان دسته از اتباع خود که هم اکنون در لیبی مانده اند اعلام نموده به عنوان آخرین فرصت برای خروج آنها یک فروند کشتی نظامی وزارت دفاع خود را به طرابلس اعزام خواهد نمود.

لیبی از سال 2011 که نظام معمر قذافی دیکتاتوری معدوم این کشور سرنگون شده است، تا به امروز یک روز آرام را پشت سر نگذرانده و همیشه نیروهای دولت جدید با گروه های شبه مسلح بر سر تصاحب قدرت باهم درگیر هستند.

جنگ هم اکنون بین دو گروه از شبه نظامیان درگیر در شمال طرابلس پایتخت لیبی ادامه دارد یکی از این دو گروه شبه نظامی را مجلس قبلی تشکیل داد و گروه دوم را وزارت دفاع این کشور تشکیل داده است.

طی دو هفته گذشته بیش از 200 نفر در دو شهر بنغازی و طرابلس لیبی کشته شدند.

ع

منبع: تسنیم
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 8 آذر 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 686

به "انگلیس یک فروند کشتی نظامی به لیبی ارسال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس یک فروند کشتی نظامی به لیبی ارسال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید