انیمیشن ها سینماهای دنیا را تسخیر کردند (باکس آفیس هفته)

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، انیمیشن رایا و آخرین اژدها با کنار زدن فیلم جدید تام و جری به پرفروش ترین فیلم هفته گذشته سینماهای آمریکا تبدیل شد.

انیمیشن ها سینماهای دنیا را تسخیر کردند (باکس آفیس هفته)

از زمان دنیاگیری ویروس کرونا، اغلب کمپانی های فیلم سازی عظیم از اکران و نمایش آثار پرهزینه و مهم خود صرف نظر نموده اند؛ زیرا میزان فروش سینماها در آمریکای شمالی به کمترین مقدار خود در چهار دهه اخیر رسیده و اغلب فیلم بین ها ترجیح می دهند فیلم های دلخواهشان را در خانه و محیطی امن تر به وسیله سرویس های آنلاین تماشا نمایند. این رویه احتمالا تا پایان امسال میلادی و افزایش میزان واکسیناسیون کرونا در غرب ادامه خواهد داشت.

  • انیمیشن رایا و آخرین اژدها؛ فیلمی زیبا، تکان دهنده و پرماجرا از دیزنی

این طور که پیداست در شرایط فعلی انیمیشن ها محبوب ترین فیلم ها هستند. جدیدترین ساخته دریم ورکس، یعنی غارنشینان: عصر جدید چندین هفته صدر جدول باکس آفیس را در اختیار داشت و پس از آن فیلم لایو اکشن تام و جری با فروشی قابل توجه به پرفروش ترین فیلم در آمریکا تبدیل شد و این هفته نوبت به محصول جدید والت دیزنی، رایا و آخرین اژدها رسیده است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها پس از 3 روز اکران در سینماهای آمریکا و بازارهای بین المللی به ترتیب 8.6 و 17.6 میلیون دلار فروخته و باکس آفیس موجو رقم کلی فروش ماجراجویی های رایا و اژدهایش را در آخر هفته گذشته 26.2 میلیون دلار اعلام نموده است. این انیمیشن علاوه بر آمریکا، در چین هم با استقبال بسیار خوبی روبرو شده و با 8.4 میلیون دلار فروش در صدر جدول باکس آفیس این کشور هم قرار گرفته است.

انیمیشن رایا و آخرین اژدها داستان دختری به اسم رایا (با صداپیشگی کلی مری ترن) را روایت می نماید که میخواهد آخرین اژدها که اژدهایی آبی به نام سیسو (با صداپیشگی آکوافینا) است را پیدا کند و پدرش رییس بنجا (با صدا پیشگی دنیل داعه کیم) را از دست دروون نجات دهد. رایا در این سفر از سرزمین­ های مختلفی که در اختیار گروه ها و قوم های گوناگونی ست می گذرد و در این سفر اودیسه وار می بیند که چگونه جنگ میان دروون و انسان ها همه چیز را ویران نموده است. او همچنین با گروهی از بازماندگان که خانواده خود را در جنگ از دست داده اند، از جمله یانگ بون، بیبی نوئی و جنگجو تانگ دیدار می­ کند. رایا با دوستان جدیدش و تاک تاک، حشره محبوب و دوست داشتنی اش، باید با ناماری (با صدا پیشگی جما چان)، کسی از گذشته اش که کلید نجات کوماندرا است، روبه رو شوند.

اغلب منتقدان و سینمادوستان از انیمیشن یارا و آخرین اژدها راضی بوده اند و در راتن تومیتوز بر اساس 218 آنالیز و در IMDb بر اساس 11 هزار رأی به ترتیب امتیازات 95 از 100 و 77 از 100 برای اثر جدید دیزنی ثبت شده است. برایان لوری در بخشی از یادداشت خود برای این انیمیشن آورده است: پیغام عمیق یارا و آخرین اژدها درباره تفرقه و بی اعتمادی است که یک امپراطوری افسانه ای را به کام نابودی می کشد.

فروش فیلم لایو اکشن تام و جری در دومین هفته نمایش اش در آمریکا 53 درصد کاهش یافته و جدیدترین نسخه سینمایی موش و گربه با 6.6 میلیون دلار فروش در آمریکا به رتبه دوم باکس آفیس بسنده نموده است. این فیلم طی 10 روز در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع به ترتیب 23، 34.3 و 57.3 میلیون دلار برای باکس آفیس درآمدزایی نموده است.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی شروع می شود که این موش و گربه دوست داشتی از خانه اشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار شود، اما دعواهای تام و جری در نخستین دیدارشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره نمود.

داستان جدیدترین نسخه سینمایی تام و جری از آنجایی شروع می شود که این موش و گربه دوست داشتی از خانه اشان بیرون می شوند و به ناچار به یک هتل می فرایند. در همین اثنا قرار است یک جشن عروسی مجلل هم در هتل برگزار شود، اما دعواهای تام و جری در نخستین دیدارشان همه چیز را تحت الشعاع قرار می دهد. کارگردانی فیلم جدید تام و جری را تیم استوری بر عهده داشته است که او را بیشتر به خاطر چهار شگفت انگیز: قیام موج سوار نقره ای می شناسیم. از میان بازیگران لایو اکشن تام و جری هم می توان به کلویی گریس مورتس، مایکل پنیا و کن جیونگ اشاره نمود.

تا به این ساعت برای تام و جری 2021 در پایگاه راتن تومیتوز 52 آنالیز و میانگین امتیاز 25 از 100 به ثبت رسیده و در متاکریتیک هم بر اساس 14 آنالیز امتیاز این فیلم 31 از 100 است. از میان نقدهای مهم نوشته شده برای تام و جری جدید تنها آنالیز نسبتا مثبت مربوط به پیتر دبروژ از رسانه ورایتی است و مابقی منقدها و رسانه های سرشناس نگاهی متوسط یا ضعیف به این فیلم داشته اند. به عنوان نمونه تریسی براون از لوس آنجلس تایمز در بخشی از نقد خود آورده است: اگر شما به دنبال تجربه حس و حال و تماشای خشونت خاص تام و جری هستید، بهتر است به جای دیدن این فیلم لایو اکشن به سراغ فیلم های کوتاه یا بعضی قسمت های سریال تلویزیونی تام و جری بروید.

فیلم تازه اکران شده آشوب مدام با نمایش در 1980 سال و 3.8 میلیون دلار فروش صندلی سوم جدول این هفته را از آن خود نموده است. آشوب مدام به کارگردانی داگ لیمان و با نویسندگی کریستوفر فورد و پاتریک نس از سه روز قبل نمایش خود را شروع نموده است و در باکس آفیس موجو آمار فروش 3.8 و 2.6 میلیون دلاری برای آن در آمریکا و بازارهای بین المللی درج شده است.

در خلاصه داستان رسمی فیلم آمده است: در آینده دنیایی وجود دارد که در آن تمام زنان و دختران ناپدید شده اند و همه موجودات زنده می توانند به وسیله تصاویر و صداهایی به نام نویز وارد ذهن یکدیگر شوند و افکار دیگران را بخوانند. در این دنیای پسارستاخیزی تاد هیوت در می یابد که نوعی ویروس باعث کشته شدن همه زنان دنیا و پخش شدن صداهایی ناخوشایند به نام نویز در دنیا شده است. هیوت که توانایی ویژه ای برای شنیدن افکار انسان ها و حیوانات دارد، در لحظه ای که صدا قطع و سکوت برقرار می شود، متوجه می شود یک دختر مرموز به نام ویولا اید، نخستین زنی که تاد هیوت تا به حال دیدار کره است در سیاره آن ها فرود آمده است.

فیلم جدید بوگی به کارگردانی ادی هوانگ دیگر فیلم تازه وارد و پرفروش این روزهای سینمای آمریکا است. آلفرد بوگی چین، پدیده بسکتبال ساکن نیویورک آرزو دارد روزی در NBA بازی کند. در حالی که پدر و مادرش او را تحت فشار قرار می دهند تا بورس تحصیلی خود را برای تحصیل در یک کالج نخبه متمرکز کند، در حالی که این خواست بوگی نیست او باید راهی پیدا کند تا بتواند ضمن حرکت به سوی آرزوهایش، خانواده و دوستان خود را هم راضی کند.

بوگی هنوز در کشورهای اروپایی به نمایش در نیامده و در آمریکا پس از 3 روز اکران در 1252 سالن 1.2 میلیون دلار فروخته است. تیلر تاکاهاشی، پاپ اسموک خورخه لندبورگ جونیور از بازیگران این فیلم هستند و با توجه به تیم بازیگری نسبتا خوب و رضایت کلی سینمادوستان از بوگی به همراه موضوعات عوام پسندانه فیلم انتظار داریم در هفته های آینده هم فروش خوب آن ادامه پیدا کند.

غارنشینان: عصر جدید هفته گذشته با 780 هزار دلار فروش به پایین ترین صندلی خود در باکس آفیس از زمان شروع اکرانش رسیده است. اثر جدید یونیورسال پیکچرز و دریم ورکس پس از 103 روز نمایش به ترتیب در آمریکا و بازارهای دنیای 53.6 و 104 میلیون دلار فروخته و رقم درآمد کلی آن هم 157 میلیون دلار است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می نماید. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و پایان در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می نمایند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم نمایند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می شود این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

فروش فیلم پربازیگر چیزهای کوچک هم 40 درصد کاهش یافته و جدیدترین ساخته جان لی هنکاک با کسب 550 هزار دلار از گیشه سینماهای آمریکا مکان ششم را در اختیار گرفته است. چیزهای کوچک داستان دو پلیس در دهه 1990 میلادی را روایت می نماید که با یاری یکدیگر قصد دارند یک قاتل زنجیره ای را شناسایی و دستگیر نمایند.

نمایش چیزهای کوچک در بازارهای بین المللی هم شروع شده و بر اساس آمار باکس آفیس موجود فیلم جدید کمپانی برادران وارنر در کشورهای اروپایی و آسیایی 11.5 میلیون دلار فروخته است تا مجموع فروش خود پس از 38 روز اکران را به 25.2 میلیون دلار برساند.

عموم منتقدان و سینمادوستان این فیلم را چندان نپسندیده اند. امتیاز چیزهای کوچک در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDb به ترتیب 47 از 100، 54 از 100 و 63 از 100 است. دبوپریا دوتا، منتقد اسکرین رنت در بخشی از نقد خود آورده است: فیلم چیزهای کوچک اگرچه در نهایت به لطف کاریزمای دنزل واشنگتن و اتمسفر نوستالژیکش به عافیت می رسد، اما منطق های کلیشه ای و متزلزل داستانی به فیلم آسیب وارد نموده است.

فروش زن شگفت انگیز 1984 با 705 میلیون دلار فروش دوباره در رتبه چهارم قرار گرفته است. از اکران زن شگفت انگیز 2 در آمریکا تا به امروز 43.6 میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و باکس آفیس موجو میزان فروش جدیدترین ماجراجویی های پرنسس دایانا/زن شگفت انگیز در مجموع و بازارهای بین المللی را به ترتیب 161 و 117.7 میلیون دلار اعلام نموده است.

زن شگفت انگیز 1984 با 511 هزار دلار فروش در رتبه هفتم قرار گرفته است. از اکران زن شگفت انگیز 2 در آمریکا تا به امروز 44.4 میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و باکس آفیس موجو میزان فروش جدیدترین ماجراجویی های پرنسس دایانا/زن شگفت انگیز در مجموع و بازارهای بین المللی را به ترتیب 162.5 و 118.1 میلیون دلار اعلام نموده است.

این فیلم پرنسس دایانا با بازی گل گدوت را به زمان جنگ سرد می کشاند. در سال 1984، زن شگفت انگیز با دو دشمن قدرتمند روبه رو می شود؛ باربارا ان مینروا یا چیتا و مکسول لرد. از سویی دیگر، معشوقه دایانا یعنی استیو ترور هم برای یاری به او بازمی شود. میانگین امتیاز فیلم زن شگفت انگیز 1984 در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 65 از 100 و 59 از 100 است که نشان می دهد بسیاری از منتقدان اثر جدید جنکیز را فیلمی خوب ارزیابی نموده اند.

فیلم مارکسمن با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس طی چند روز اخیر به طور متوسط در 1050 سالن روی پرده رفته و با 500 هزار دلار فروش و 3 پله تنزل در قیاس با هفته گذشته در مکان پنجم جدول پرفروش ترین فیلم های آمریکا قرار گرفته است. مجموع درآمد این فیلم از گیشه سینماهای آمریکا پس از 52 روز نمایش 13 میلیون دلار اعلام شده است. این فیلم از پنج هفته پیش در بازهای بین المللی هم اکران شده و بنا بر آمار باکس آفیس موجو، در استرالیا و چند کشور آفریقایی و آسیایی 4 میلیون دلار فروخته است.

مارکسمن داستان دامداری میانسال در مرز ایالت آریزونا را روایت می نماید که به محافظ یک پسر مکزیکی تبدیل می شود. جیم هنسن (با بازی لیام نیسون) به این پسر که ناامیدانه از دست قاتلان کارتل های خلافکار مکزیکی در حال فرا است، پناه می دهد و از او محافظت می نماید.

فیلم یهودا و مسیح سیاه به کارگردانی شاکا کینگ، با بازی دنیل کالویا که او را بیشتر به خاطر برو بیرون به خاطر می آوریم از 24 روز پیش در سینماهای آمریکا روی پرده رفته و با توجه به دنیاگیری ویروس کرونا در مجوع فروش خوبی داشته است. در آخر هفته منتهی به 18 اسفند این فیلم با نمایش در 1350 سالن سینما تنها 282 هزار دلار فروخت و مجموع فروشش در آمریکا را به 4.5 میلیون دلار رساند. بیشتر منتقدان یهودا و مسیح سیاه را دوست داشته اند و میانگین امتیاز آن در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 87 از 100 و 96 از 100 است. علاوه بر منتقدان بسیاری از سینمادوستان هم از تماشای فیلم راضی بوده اند و امتیاز آن در IMDb بر اساس 16 هزار رأی 7.7 از 10 است.

داستان فیلم یهودا و مسیح سیاه زندگی و فعالیت های سیاسی-اجتماعی فرد همپتون (با بازی دنیل کالویا)، رهبر حزب سیاسی پلنگ سیاه را در دهه 1960 میلادی به تصویر می کشد. یک مجرم به نام ویلیام اونیل که لاکیت استنفیلد نقش او را بازی می نماید، می پذیرد که به عنوان یک مخبر با پلیس اف بی آی (FBI) همکاری نموده و به داخل حزب نفوذ کند. مأمور روی میچل که توسط جسی پلمونز ایفای نقش شده است، مسؤول رسیدگی به اطلاعات این مخبر می شود. اونیل به همپتون خیانت نموده و بعضی از اطلاعات حذب را فاش می نماید. این فیلم کاملا بر گرفته از کتاب های تاریخ است و وجه های حقیقی و تاریخی آن بر تم های احساسی و داستانی غلبه دارد.

شکارچی هیولا طی روزهای گذشته 260 هزار دلار هزار دلار فروخته و با دو پله تنزل به مکان هشتم بسنده نموده است. استقبال سینمادوستان در خاورمیانه و آسیای شرقی هم از جدیدترین ساخته پل دبلیو. اس. اندرسون خوب بوده و میزان فروش شکارچی هیولا در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع پس از 80 روز نمایش 14.3، 13.6 و 28.04 میلیون دلار اعلام شده است.

شکارچی هیولا بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته شرکت کپ کام محصول 2018 ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می نماید که به سیاره هیولاها فرستاده شده اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره جدیدشان مبارزه نمایند.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
رایا و آخرین اژدها

Raya and the Last Dragon

18.68.6
تام و جری

Tom and Jerry

26.623
آشوب مدام

Chaos Walking

13.83.8
بوگی

Boogie

11.21.2
غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

150.753.6
چیزهای کوچک

The Little Things

60.513.7
زن شگفت انگیز 1984

Wonder Woman 1984

110.544.4
مارکسمن

The Marksman

80.513
یهودا و مسیح سیاه

Judas and the Black Messiah

40.24.5
شکارچی هیولا

Monster Hunter

120.214.3

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 7 فروردین 1400 بروزرسانی: 7 فروردین 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1699

به "انیمیشن ها سینماهای دنیا را تسخیر کردند (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمیشن ها سینماهای دنیا را تسخیر کردند (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید