اولین دوره آموزش هدایت شهروندان نابینا توسط کارشناسان نابینا

به گزارش تور ترکیه ارزان، اولین دوره آشنایی با دستور العمل همراهی افراد نابینایان و کم بینایان توسط دو کارشناس توانمند نابینا مجید سرایی و امید هاشمی صبح امروز13 آبان ماه 97 در ساختمان مرکزی شرکت بهره برد اری متروی تهران و حومه برای پرسنل امور ایستگاه ها برگزار گردید.

اولین دوره آموزش هدایت شهروندان نابینا توسط کارشناسان نابینا

مجید سرایی در ابتدا این جلسه از همکاری نوبخت مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برای ایجاد مقدمات لازم برای رفع کردن مسائل افراد نابینا و کم بینا در ایستگاه های خطوط متروی تهران قدردانی کرد و گفت: مترو نیز همانند دیگر امکاناتی که در کشور مورد استفاده قرار می گیرد سیر تکمیلی دارد و کامل شدن آن به مرور اتفاق می افتد برای متروی تهران نیز این اتفاق برای اینکه تمام شهروندان را پوشش دهد نیازمند صرف هزینه است که این مهم محقق شد.

وی با اشاره به اینکه نابینایان بیش از دیگر افراد نیازمند استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه مترو هستند ایجاد زیر ساخت ها برای تردد ایمن و راحت مسافران نابینا و کم بینا موجب می گردد تا این افراد بتوانند به شکل ساده از این امکانات استفاده نمایند.

سرایی اضافه کرد: با برگزاری این دورهای آموزشی نحوه برخورد و تعامل پرسنل مترو ارتقا پیدا کرد و نشان دهنده توجه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شهروندان نابینا و کم بینا به عنوان بخشی ازمسافران مترو است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 222

به "اولین دوره آموزش هدایت شهروندان نابینا توسط کارشناسان نابینا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین دوره آموزش هدایت شهروندان نابینا توسط کارشناسان نابینا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید