برترین مدل مو های مردانه برای هر نوع صورتی

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، بهترین ها: وقتی می گوییم که مدل موی شما تاثیر بسیار زیادی برروی چهره تان دارد، به ما اعتماد کنید. بیایید اینگونه درنظر بگیریم که برای هر مدل عکسی، یک نوع قاب عکس مناسب است؛ صورت شما هم مانند تصویری زیباست که احتیاج به قاب مخصوص خودش دارد تا زیبایی هایش بروز پیدا کند؛ بنابراین برای انتخاب مدل موی مناسب، ابتدا باید نوع چهره خود را تشخیص دهید.

برترین مدل مو های مردانه برای هر نوع صورتی

صورت هر فرد، شباهت زیادی به اشکال هندسی دارد؛ از مستطیل گرفته تا مربع و دایره ای و... بنابراین ما در این مطلب، ابتدا انواع صورت ها را توضیح می دهیم و سپس، انواع مدل موی مردانه متناسب با آن را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

شکل صورت من چگونه است؟

شاید به نظرتان این کار نشانه خودشیفتگی باشد، اما اگر می خواهید ظاهری متناسب داشته باشید، بهتر است ابتدا خوب به صورتتان دقت کنید و طول صورت و عرض پیشانی، گونه ها، فک و چانه را درنظر بگیرید.

با مقایسه کردن ابعاد هرکدام از این بخش ها می توانید به این نتیجه برسید که صورت شما چه شکلی دارد و مدل موی متناسب با آن را انتخاب کنید. به تصویر زیر نگاه کنید. انواع صورت ها همراه با نامشان در آن ذکر شده است.

شکل صورت مردان

مستطیلی شکل

در این نوع صورت ها همانطور که از نامشان پیداست، پیشانی، چانه و گونه ها تقریبا به صورت یک دست عریض هستند و طول صورت نیز زیاد است. یکی از نکاتی که باید درراستای انتخاب مدل موی مناسب خود به آن دقت کنید، این است که باعث نگردد طول صورتتان، بیشتر از آنچه که هست، به نظر برسد.

از مدل مو های پف دار اجتناب کنید. باید مدل مویی را انتخاب کنید که تمایز زیادی میان بالای مو و بغل موهایتان ایجاد نکند. فرق کج (Side Parts) مناسب مو های شماست. اگر موهایتان را به سمت عقب بدهید یا وقتی موی بلند دارید، اگر پس از عقب دادن موها، آن را دم اسبی ببندید هم تناسب صورتتان حفظ می گردد.

به یاد داشته باشید که هنگام استایل دادن به موهایتان، از حجم اضافه مو پرهیز کنید و بهتر است که موهایتان صاف باشند. برای این کار می توانید از ماسک و روغن مو بهره ببرید.

بیضی شکل

اگر چانه ای باریک و کوچک و پیشانی و گونه های عریض تری دارید، صورتتان بیضی شکل است. خب شما خوش شانس هستید، زیرا مدل مو های مختلفی وجود دارند که به صورت شما می آیند، فقط کافیست یکی از آن ها را انتخاب کنید.

مدل موی کوییف (Quiff) (مدل مویی که از خاتمه به سمت جلو شانه می گردد و قسمت های جلویی به عقب رانده می گردد) (دو عکس ردیف بالای تصویر مربوط به این مطلب)، گزینه خوبی است، اما اگر مو های بلندی دارید یا دوست دارید که مدل مو های مدرن را هم تجربه کنید، باز هم انتخاب های دیگری وجود دارد.

مدل موی پمپادور (pompadour) (مدلی که در آن مو ها به سمت بالا و دور از صورت کشیده می گردد و غالبا به سمت عقب است) (تصویر پایین، سمت راست) یکی از همین گزینه هاست. نکته جالب توجه اینجاست که حتی سر تراشیده یا مو های بسیار کوتاه هم به صورت های بیضی شکل می آید.

مربعی شکل

صورت مربعی، تقریبا شبیه به صورت مستطیلی است، با این تفاوت که طول صورت، کوتاهتر بوده و صورت به مربع نزدیکتر است. معمولا در این نوع صورت ها، فک افراد، بزرگ و قوی است و می توان به عنوان یکی از گزینه های زیبایی، با انتخاب مدل موی مناسب، برروی آن تاکید نمود، اما نه بیش ازحد.

مدل موی آندرکات (Undercut) (بغل و زیر مو ها کوتاه می گردد و قسمت بالای مو به مقدار ای بلند و پرپشت است که تقریبا کوتاهی مو را می پوشاند)، گزینه خوبی برای این نوع صورت هاست. معمولا صورت های مربعی شکل با مدل مو های مختلف، تغییر می نمایند، بنابراین از انتخاب مدل های نو نترسید.

در این نوع صورت ها برخلاف صورت های مستطیلی شکل، حجم زیاد مو مسئله ای ایجاد نمی نماید. مدل موی کویف، چه به صورت کلاسیک و چه به صورت مدرن، یکی از برترین انتخاب هاست. فرق کج هم گزینه خوبی است، به شرطی که یک طرفش حجم بیشتری داشته باشد.

قلبی شکل

در این نوع صورت ها، پیشانی عریض است، چانه ها باریک و صورت، کشیده و شبیه قلب است. وقتی که قصد دارید مول مویی برای صورت قلبی شکل خود انتخاب کنید، به یاد داشته باشید که باید بخش بالایی صورتتان را با بخش پایینی اش یکدست و متوازن کنید، بنابراین حفظ تناسب، یکی از مهمترین کارهاست.

شما باید مطمئن شوید که چانه تان چندان باریک به نظر نمی آید. مدل موی فرینج (Fringe) (جلو مو های بلند که تقریبا روی صورت می آید و می تواند صاف یا موج دار باشد) (تصاویر پایین عکس) یا کویف، گزینه های خوبی هستند. فقط باید به یاد داشته باشید که حتما از محصولات چرب نماینده مو بهره ببرید تا موهایتان صاف گردد و به سرتان بچسبد و زوایای نامناسبی در صورتتان ایجاد نگردد.

الماسی شکل

صورت های الماسی شکل، پیشانی کم عرض، چانه کوتاه و باریک و گونه های عریض دارند و طول صورت در آن ها کمی بلند است. فرق کج، یکی از برترین گزینه ها برای مردانی با صورت الماسی شکل است؛ به شرطی که مدل مو ها کمی حجیم و شلوغ باشد که به صورت، شکل بهتری بدهد. مدل موی فرینج زاویه ای هم باعث می گردد که نسبت های گونه و پیشانی شما عریض تر شده و به همین علت، تناسب صورتتان حفظ گردد.

دایره ای شکل

همانطور که از نام این نوع صورت پیداست، به شکل دایره است. این نوع صورت ها زاویه ای ندارند، عرض تمامی بخش های صورت، تقریبا یکسان است و صورت، گرد است. مدل موی شما باید به گونه ای باشد که در صورتتان زاویه ایجاد گردد و صورتتان را که به طور طبیعی است، دارای بعد کند.

شما برای زاویه دادن به صورتتان، باید مدل مویی را انتخاب کنید که نسبت بخش بالایی آن به دو طرف سر، بیشتر باشد؛ مثل مدل موی پمپادور که صورت های بدون زاویه ای را که اصطلاحا به آن بیبی فیس (صورت بچگانه) می گویند، زاویه دار می نماید. به یاد داشته باشید که مدل موی فرق کج هم صورت را زاویه دار می نماید و چهره را بزرگسالتر نشان می دهد.

برای مدل مو های صورت های گرد می توانید از مدل فرنچ کراپ (موی فرانسوی کم پشت و برش خورده) (French crop) نیز بهره ببرید.

مثلثی شکل

این نوع صورت ها انواع متفاوتی دارند؛ مثلث یا مثلث برعکس. در مثلث معمولی، عرض پیشانی، زیاد است و تا به قسمت چانه می رسد، کم کم از عرض کم می گردد و در مثلث برعکس هم عکس این قضیه صادق است.

وقتی که پای استایل دادن به صورت های مثلثی شکل وسط می آید، بهتر است که مو ها ضخیم تر و پرپشت تر باشند. سعی کنید که استراتژیک تصمیم بگیرید و مدل مویی را انتخاب کنید که فکتان را عریضتر و پیشانیتان را باریکتر نشان دهد. مدل مو های مختلفی، متناسب با صورت های مثلثی شکل وجود دارند.

مدل موی کویف، فاکسهوک (Faux hawk) (مو های کناره های سر کوتاه یا خالی است و وسط مو بلند است)، پمپادور یا حتی مودل مو های بلند و مو های فرفری بلند، به صورت شما تناسب و زیبایی می دهند.

به یاد داشته باشید که باید با استفاده از مواد آرایشی، بهداشتی، به مو های خود حجم بدهید و با پرپشت تر نشان دادن موها، تناسب چهره تان را حفظ کنید.

دوکی شکل

صورت دوکی شکل، تقریبا به صورت مستطیلی شکل شباهت دارد، با این تفاوت که کشیده تر است و عرض پیشانی و چانه هم کمتر است.

مدل مویی برای این نوع صورت مناسب است که کمی از طول آن کم کند و به اجزای صورت تناسب ببخشد، بنابراین باید برای این نوع صورت ها از ریختن مو ها در اطراف صورت و یا استایل مو به صورتی که بخش بالایی آن حجیم و بلند باشد و همینطور از کوتاه کردن بیش از حد مو های دوطرف سر، پرهیز کرد.

اگر مو های فر یا مجعد دارید، می توانید آن را به صورت شلوغ و نامنظم و با مقدار بلند در اطراف صورتتان پخش کنید. مدل موی فرق کج برای این نوع صورت ها گزینه مناسبی است؛ به شرطی که موی اطراف سر کوتاه نباشد و کمی به صورت شلخته و شلوغ استایل بگیرد.

مدل موی فرینج هم به شرطی برای صورت های دوکی شکل مناسب است که جلوی مو بلندتر بوده و کمی از پیشانی را بپوشاند و اطراف نیز کوتاه نگردد. اگر مو های بلندی دارید، می توانید آن را بدون اینکه محکم و صاف بکشید، به صورت کمی شلخته و پف نموده در پشت سرتان دم اسبی ببندید.

گلابی شکل

در تعریف این نوع صورت می توان گفت، صورتی که زاویه های چندان تیزی ندارد و گونه ها و غبغب آن گوشتی و تپل است، بخش بالای سر هم گرد نیست و کمی زاویه دارد. عرض صورت نیز زیادتر است.

مدل مو هایی برای این نوع صورت ها مناسب است که کمی از چاقی قسمت پایینی صورت کم کند و از عرض صورت بکاهد؛ مثل مدل مو های بسیار کوتاه؛ سر تراشیده و نیز مو های روغن زده که به سمت عقب شانه می شوند و حجم ندارند.

اگر موی بلندی دارید، می توانید مو ها را حسابی بکشید، با روغن از حجم آن کم کنید و محکم در پشت سرتان دم اسبی ببندید. مدل موی آندرکات نیز مدل خوبی برای این نوع صورت هاست.

منابع: thetrendspotter ،bespokeunit

منبع: زندگی روز
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2119

به "برترین مدل مو های مردانه برای هر نوع صورتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین مدل مو های مردانه برای هر نوع صورتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید