تایید 2 مورد ابتلا به آبله میمون در کانادا

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، دو مورد ابتلا به آبله میمونی در کانادا به طور رسمی تایید شده است و این اولین بار است که مواردی از این بیماری در این کشور پیدا می گردد.

تایید 2 مورد ابتلا به آبله میمون در کانادا

به گزارش خبرنگاران به نقل از narcity، در 19 ماه می، آژانس بهداشت عمومی کانادا اعلام نمود که دو مورد از نمونه هایی که از کبک به آزمایشگاه میکروبیولوژی ملی فرستاده شده اند، برای آبله میمون مثبت بوده اند.

این دو مورد اولی هستند که تا به امروز در کانادا تایید شده اند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا با CDC و مقامات بهداشت عمومی در کبک در حال همکاری هستند تا ارتباطات و رفت و آمدهای یک شهروند آمریکایی را آنالیز نمایند که تایید شده آبله میمون دارد و اخیراً به کانادا سفر داشته و گمان می رود که قبل یا در طول سفر خود به مونترال به این ویروس مبتلا شده باشد.

در 19 می، مقامات بهداشت عمومی در مونترال گزارش دادند که 17 مورد مشکوک به آبله میمونی در حال آنالیز هستند و بعضی از آنها به مورد شهروند ایالات متحده مرتبط بوده اند.

آژانس بهداشت عمومی کانادا اعلام نمود که آبله میمون یک بیماری عفونی مشترک بین انسان و حیوان است که در بخش هایی از مرکز و غرب آفریقا یافت می گردد که منجر به عفونت های گاه به گاه انسان می گردد.

تعداد کمی از موارد ابتلا در منطقه ها دیگر از جمله بریتانیا شناسایی شده است، اما قبل از این هرگز مورد تایید شده ای از آن در کانادا وجود نداشته است.

آژانس بهداشت عمومی کانادا گفت: سرایت آبله میمون از انسان به انسان غیرمعمول است. با این حال، هنگامی که شیوع بین افراد اتفاق می افتد، راه انتقال به وسیله تماس نزدیک با یک فرد آلوده است که می تواند شامل تماس مستقیم با مایعات بدن، قطرات تنفسی یا زخم های آبله میمون باشد.

انتقال به وسیله تماس نزدیک می تواند با به اشتراک گذاشتن لباس، ملحفه یا وسایل معمولی که به مایعات یا زخم های آنها آلوده شده اند، اتفاق بیفتد.

آژانس بهداشت عمومی کانادا گفت: مانند بسیاری از بیماری های دیگر که به وسیله تماس نزدیک منتقل می شوند، افراد می توانند با رعایت فاصله فیزیکی، شستن مکرر دست و ماسک زدن، خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهند.

علائم آبله میمون معمولاً شامل تب، سردرد، دردهای عضلانی، خستگی و تورم غدد لنفاوی و جوش است که می تواند در عرض چند روز پس از بروز علائم ظاهر گردد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2280

به "تایید 2 مورد ابتلا به آبله میمون در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید 2 مورد ابتلا به آبله میمون در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید