تعارض منافع چالشی مهم در نظام سلامت کشور

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، دبیرکل خانه پرستار ایران گفت: در موضوع تعارض منافع متاسفانه مسائل مردم در نظام سلامت دیده نمی شود و باید آن را برطرف کرد.

تعارض منافع چالشی مهم در نظام سلامت کشور

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی خبرنگاران، با اشاره به لزوم برطرف تعارض منافع در حوزه سلامت اظهار کرد: در حال حاضر یکی از مسائل نظام سلامت کشور موضوع تعارض منافع است که باید این مساله هرچه سریع تر برطرف شود و و در کشورهای پیشرفته مسئله تعارض و منافع در حوزه سلامت حل شده است.

او ادامه داد: اگر مسائل نظام سلامت بر طرف شود خدمات مناسب ایزوله بیماران و مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی ارائه می شود.

شریفی مقدم با اشاره به ضرورت موضوع تعارض منافع در وزارت بهداشت اعلام نمود: تصمیم گیرنده نباید هیچ منفعتی در تصمیم ها داشته باشد و اگر فردی در جلسات تصمیم ساز حضور پیدا می کند و منفعتی از برخی مباحث داشته باشد مسائل گروه ها و صنف های دیگر را نخواهد دید و بیشتر به فکر برطرف مسائل و مسائل حوزه خودش است.

دبیر کل خانه پرستار ایران تاکید کرد: هنگامی که بحث منافع در میان باشد مسائل مردم و مراجعه کنندگان به مراکز درمانی کم تر دیده می شود به همین دلیل تعارض منافع باید هرچه سریع تر حل شود.

بیشتر بخوانید

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2049

به "تعارض منافع چالشی مهم در نظام سلامت کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعارض منافع چالشی مهم در نظام سلامت کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید