جواد عزتی در کدام فیلم بهتر بازی کرد؟

به گزارش تور ترکیه ارزان، سینما تیکت/ جواد عزتی از جمله بازیگرانی ست که تجربه نقش های جدی و کمدی پیروز در کارنامه دارد. او را به عنوان بازیگر بدون حاشیه ای می شناسیم که در سینما قدم به قدم جلو آمده و امروز به یکی از مهمترین بازیگران فعلی سینمای ایران تبدیل شده است. کسی که کارگردان ها می توانند نقش های متفاوت را با خیالی راحت به او بسپارند.

جواد عزتی در کدام فیلم بهتر بازی کرد؟

بازی جواد عزتی را در کدام فیلم بیشتر دوست دارید؟

آفریقا

جواد عزتی با طلا و مس به سینما آمد اما نقش غافلگیر کننده او در آفریقای هومن سیدی بود که ثابت کرد که او می تواند در فیلم های جدی هم مهره ای موثر باشد.

ماجرای نیمروز و ماجرای نیمروز2؛ رد خون و لاتاری

صادق ماجرای نیمروز نقطه عطف بزرگی در کارنامه عزتی بود. او که حتی در فیلم های غیرکمدی هم نقشی شوخ و شیرین داشت، در ماجرای نیمروز1و2 نقش یک مامورامنیتی باهوش، کاملا جدی، عبوس و تا حدی خشن را چنان باورپذیر بازی کرد که بسیاری او را شایسته سیمرغ می دانستند. ادامه همکاری عزتی با محمدحسین مهدویان نقش کوتاهی در لاتاری بود که باوجود کوتاهی اش به یکی از معروف ترین سکانس های لاتاری تبدیل شد.

تنگه ابوقریب

پزشک فیلم تنگه ابوقریب حاصل اولین نقش بلند جواد عزتی در سینمای دفاع مقدس بود. این چالش تازه برای جواد عزتی که تجربه فیلم های بیگ پروداکشن را نداشت موفقیت آمیز بود. گرچه وی حتی برای این نقش نامزد سیمرغ هم نشد.

جان دار

در این فیلم عزتی کار با کارگردان های فیلم اولی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری را تجربه کرد. نقشی جدی و تلخ با رگه های منفی که تا به حال از او ندیده بودیم. عزتی کوشش کرد این نقش خاکستری که رگه های سیاهی داشت را جوری بازی کند که تماشاگر به او نیز حق بدهد و از کاراکترش متنفر نباشد.

آتابای

چالش جدید جواد عزتی نقشی به زبان ترکی بود. شخصیت عاشقی دل شکسته با دیالوگ های کم که باید احساساتش را با چشم ها و میمیک صورتش انتقال بدهد.

شنای پروانه

نقشی که جواد عزتی در شنای پروانه بازی می نماید از نقش هایی ست که هر بازیگری آرزویش را دارد. شخصیتی که شاهد سیر تحول درونی او از نقطه شروع تا خاتمه داستان هستیم. دوربین لحظه به لحظه قهرمانش را که دنبال حقیقت می شود تعقیب می نماید و دست و پا زدنش در دنیای خشن اطرافش را نشان مان می دهد.

بازی عزتی در نقش لات توبه نموده ای به نام حجت، آن قدر خوب است که همه او را یکی از شانس های اصلی سیمرغ می دانستند، اما در نهایت حتی نامزد هم نشد.

منبع: همگردی
انتشار: 26 اسفند 1399 بروزرسانی: 26 اسفند 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1677

به "جواد عزتی در کدام فیلم بهتر بازی کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواد عزتی در کدام فیلم بهتر بازی کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید