حضور رئیس اپل در دادگاه اپیک گیمز

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تیم کوک رئیس شرکت اپل پایان شخصاً در دادگاه رسیدگی کننده به پرونده شکایت اپیک گیمز حضور یافت و به سوالات طرح شده در این زمینه پاسخ داد.

حضور رئیس اپل در دادگاه اپیک گیمز

قاضی رسیدگی نماینده به این پرونده سوالات متعددی را در خصوص مدل کسب و کار اپل در اپ استور این شرکت مطرح نمود تا معین گردد این شرکت چگونه از اپلیکیشن های عرضه شده شرکت های رقیب حق السهم دریافت می نماید.

اپیک گیمز قبلاً از شرکت اپل خواسته بود اجازه عرضه یکی از اپلیکیشن های اختصاصی این شرکت در اپ استور را بدهد که خود در واقع اپ استور اختصاصی اپیک گیمز برای عرضه نرم افزارهای مختلف بود. اما اپل که این برنامه را رقیبی برای درآمدزایی اپ استور خود می دانست آن را از اپل حذف کرد. در نتیجه اپیک گیمز از اپل به دادگاه شکایت کرد.

اپل حق السهمی 30 درصدی از کل درآمد اپلیکیشن های مختلف عرضه شده در اپ استور خود دریافت می نماید که به عقیده بسیاری از کارشناسان این رقم ناعادلانه و بیش از حد است.

اپیک گیمز خواهان مجبور کردن اپل به عرضه اپلیکیشن اپ استور خود در این شرکت در فروشگاه آنلاین اپل و کاهش حق السهم دریافتی این شرکت است. قاضی پرونده سوالاتی در خصوص علت مخالفت اپل با این پیشنهادات را مطرح نمود و کوک در پاسخ گفت کاربران مخالف با این سیاست ها می توانند بین آیفون و آندروید هر کدام را که دوست دارند، انتخاب نمایند.

این قاضی توضیح داد: صنعت فراوری بازی های ویدئویی از مقدار پولی که اپل از آنها دریافت می نماید، ناخشنود بوده و خواهان کاهش آن هستند. انتظار می رود حکم نهایی این پرونده طی روزهای آینده صادر گردد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1828

به "حضور رئیس اپل در دادگاه اپیک گیمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور رئیس اپل در دادگاه اپیک گیمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید