حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 716 هزار سالمند در کشور

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تهران (پانا) - معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت یک میلیون و 716 هزار سالمند در سراسر کشور از خدمات کمیته امداد برخوردارند.

حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 716 هزار سالمند در کشور

به گزارش کمیته امداد، حسین خدرویسی با گرامیداشت روز سالمند اضافه نمود: در حال حاضر یک میلیون و 716 هزار سالمند به علت مسائل معیشتی تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی ادامه داد: از این تعداد 693 هزار نفر در منطقه ها شهری، بیش از یک میلیون نفر ساکن منطقه ها روستایی و 10 هزار نفر از عشایر کشور هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اظهار کرد: براساس آخرین آنالیز ها، 712 هزار نفر از سالمندان تحت حمایت امداد در منطقه ها محروم با ضریب محرومیت 6 تا 9 سکونت دارند.

خدرویسی با بیان اینکه کمیته امداد براساس طرح شهید رجایی و مطابق قانون مجلس شورای اسلامی، افراد نیازمند بالای 60 را مورد حمایت قرار می دهد، اظهار کرد: یک میلیون و 100 هزار نفر از سالمندان در سنین 60 تا 74 سال هستند و مابقی در سنین بیش از 75 سال قرار دارند.

وی اضافه نمود: یک میلیون و 73 هزار نفر از سالمندان تحت حمایت، زن و مابقی سالمندان جامعه هدف مرد هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به سیاست های این نهاد برای خانه دار کردن مددجویان، گفت: بیش از یک میلیون و 641 هزار نفر از سالمندان تحت حمایت صاحب مسکن هستند و تنها 75 هزار نفر از آنان مستاجرند که تامین مسکن برای آنان هم در برنامه است.

خدرویسی با تشریح خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد به سالمندان تحت حمایت، تاکید نمود: علاوه بر پرداخت مستمری، تامین مسکن و خدمات جاری امداد، ارائه خدمات بهداشت و درمان با توجه به هزینه های بالای درمان و نیازهای درمانی سالمندان، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: حدود 85 هزار نفر از سالمندان تحت حمایت امداد از بیماری های صعب العلاج و خاص رنج می برند که هزینه های درمان آنان هم از سوی کمیته امداد پرداخت می گردد.

وی تامین نیازهای اساسی سالمندان را از اولویت های این نهاد دانست و اضافه نمود: باید ضمن تاکید بر حفظ موقعیت و جایگاه سالمند در خانواده، زمینه تداوم حضور این عزیزان در جامعه را فراهم کنیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اعلام نمود: به همین دلیل مراقبت و نگهداری از سالمندان در منزل مورد تاکید است و بعلاوه تامین وسایل کمکی از قبیل سمعک، عینک، جایگاه چرخدار و واکر به طور مستمر انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1999

به "حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 716 هزار سالمند در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت کمیته امداد از یک میلیون و 716 هزار سالمند در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید