خبرنگاران شرکت های خلاق 7 بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می نمایند

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تهران- خبرنگاران - ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای توسعه بازار محصولات فعالان این عرصه 7 خدمت صادراتی ارائه می دهد.

خبرنگاران شرکت های خلاق 7 بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می نمایند

به گزارش روز شنبه خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال حاضر خدمات و فرصت های قابل توجهی در سازمان ها و نهادهای مختلفی وجود دارد که می تواند راه را برای کسب وکارهای خلاق هموارتر کند. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، به وسیله مصاحبه، رایزنی و عقد تفاهم با این نهادها سعی دارد که سبد خدمات شرکت های خلاق از تنوع بیشتری برخوردار باشد.

با توجه به اهمیت صادرات و مسائل و چالش هایی که شرکت های خلاق در این حوزه با آن روبرو هستند، این ستاد به وسیله رایزنی های انجام گرفته با سازمان توسعه تجارت ایران، برای ایجاد یک بسته کامل خدماتی برای شرکت های خلاق در این حوزه به تفاهم رسید. در این بستر خدماتی جدید، 7 خدمت صادراتی ویژه در اختیار شرکت های خلاق قرار می گیرد.

یاری هزینه اعزام هیأت های تجاری

یکی از این بسته های خدماتی پرداخت یاری هزینه اعزام هیأت های تجاری و بازاریابی در حوزه صادرات و تجارت بین الملل است. گام اول برای یک شرکت خلاق رشد یافته برای صادرات، آنالیز مقصد صادراتی به وسیله اعزام یک فرد یا گروه به آن کشور به قصد بازاریابی است. ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان با یاری سازمان توسعه تجارت، برای پوشش قسمتی از هزینه های این سفر از 60 میلیون تا 80 میلیون ریال یاری هزینه بازاریابی بین المللی ارائه می نماید.

ثبت نشان یا علائم تجاری

همچنین ممکن است شرکت خلاق نیازمند این باشد که در بازارهای هدف، صادراتی، نشان یا علائم تجاری خود را ثبت کند. در این زمینه نیز شرکت خلاق یاری هزینه ثبت نشان یا علائم تجاری در کشورهای خارجی دریافت می نماید که بر اساس ضوابط تا سقف 150 میلیون ریال قابل پرداخت است.

حمایت از تبلیغات

یک شرکت خلاق ممکن است نیازمند این موضوع باشد که در مقصد صادراتی خود، تبلیغات انجام دهد و بروشور یا کاتالوگ منتشر کند. برای همه این موارد پیش بینی لازم اجرا شده است و یاری هزینه هر کدام پرداخت خواهد شد.

حضور پررنگ تر در نمایشگاه های بین المللی

برای حضور شرکت های خلاق در نمایشگاه های بین المللی نیز از قبل هم مبالغی پرداخت می شد، بر اساس این توافق جدید نیز یک پنجره تازه، برای حضور هر چه بیشتر شرکت های خلاق در نمایشگاه های منطقه ای و بین المللی باز شده است.

پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری

همچنین برای پرداخت هزینه خرید محصولات اعتباری نظیر ضمانت نامه و بیمه نامه های اعتبار صادراتی، در مقصد یاری هزینه های مختلفی ارائه می گردد، برای مثال یاری هزینه کارمزد سود ضمانت نامه از 7 میلیارد ریال تا 10 میلیارد ریال قابل پرداخت است.

یاری برای اقامت همکاران تجاری

در این بسته حتی پیش بینی شده است که برای مهمانان خارجی یک شرکت خلاق که به قصد سرمایه گذاری یا همکاری تجاری به ایران آمده اند نیز یاری هزینه پذیرش و پذیرایی، تخصیص یابد.

یاری هزینه سود تسهیلات

هفتمین مورد از 7 بسته خدماتی ویژه شرکت های خلاق دارای صادرات، یاری هزینه سود تسهیلات است. اگر شرکت خلاق به قصد صادرات تسهیلات بگیرد، مبالغی از 7 میلیارد تا 10 میلیارد ریال برای پرداخت سود تسهیلات به وی عرضه خواهد شد.

براساس این گزارش، علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق مراجعه نمایند.

ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق تا کنون خدمات عمده دیگری نیز به شرکت های خلاق صادراتی ارائه نموده است و این هفت خدمت ویژه تنها بر اساس توافقنامه با سازمان توسعه تجارت ایران ایجاد شده است.

سبد متنوع خدمات ارائه شده به شرکت های خلاق صادراتی مضاف بر خدمات عرضه شده عام به همه شرکت های خلاق است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1693

به "خبرنگاران شرکت های خلاق 7 بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرکت های خلاق 7 بسته صادراتی برای توسعه بازار دریافت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید