رمزگشایی بینی شکسته در مجسمه های مصری

به گزارش تور ترکیه ارزان، اسرار مجسمه های مصری

تحقیقاتی در یک موزه آمریکایی نشان می دهد: شکسته شدن بینی مجسمه های مصر باستان اتفاقی یا در اثر فرسایش در طول زمان نبوده است. بر اساس گزارش دیلی میل، اسرار مجسمه های مصری در مجسمه الهه ها و اشراف زادگان مصر باستان، ویژگی عجیب خراشیدگی یا از بین رفتن بینی آن ها به چشم می خورد. این مسئله ممکن است به عواقب ناشی از گذر زمان و یا فرسایش نسبت داده گردد، اما محققان بیان می نمایند که این ویژگی نشان دهنده تخریبی عمدی است. با خبرنگاران همراه شوید تا در خصوص این خبر بیشتر بدانیم.

رمزگشایی بینی شکسته در مجسمه های مصری

ادوارد بلیبرگ، مدیر موزه بروکلین در نیویورک آمریکا که اخیرا این موضوع را مورد آنالیز قرار داده است، اظهار می کند: این آثار خراشیدگی و تخریب به دلیل حملات عمدی بعضی از افراد در مصر باستان بوده که به منظور دور کردن ارواح خشمگین و جلوگیری از انتقام جویی آن ها پدید آمده است. تعداد متعددی از مجسمه هایی که بینی آنها از بین رفته و یا صدمه دیده است در نمایشگاهی که بلیبرگ در بنیاد هنری پولیتزر در سنت لوئیس برگزار خواهد نمود، به نمایش گذاشته می گردد. با این که برآمدگی بینی در مجسمه ممکن است تخریب آن را در طول زمان نسبت به سایر اعضای صورت تسهیل کند اما تداوم این رویداد در بیشتر مجسمه های مصر باستان از عمدی بودن آن حکایت داشته که تبدیل به اسرار مجسمه های مصری شده است.

این محقق بیان می کند: این رویداد عمدی و معمولا به دلایل مذهبی و یا سیاسی انجام شده است. در مصر باستان، مجسمه ها به عنوان ظرف روح کسانی که به شکل آن ها ساخته می شدند، در نظر گرفته شده اند. مردم مصر باستان اینطور فکر می کردند که با از بین بردن بخشی از مجسمه می توانند به شخص صدمه بزنند. بلیبرگ در این خصوص به بیان یک باور پرداخته و اظهار می کند: آسیب وارد شده به قسمتی از بدن به اندازه کافی موثر نخواهد بود، بنابراین با از بین بردن بینی، مجسمه دیگر نمی تواند نفس بکشد و این اسرار مجسمه های مصری بوده است.

این دیدگاهی بود که در مصر باستان رواج داشته و جزء اسرار مجسمه های مصری بوده است. دزدانی که به مقبره آن ها دستبرد می زدند با این اقدام، اطمینان حاصل می کردند که روح کسانی که از آن ها دزدیده شده دیگر آن ها را آزار نخواهد داد. از آنجایی که زندگی پس از مرگ بخش اعظمی از فرهنگ مصریان باستان است، همیشه زیورآلات، البسه و لوازم مختلفی در کنار تابوت فراعنه و اشراف زادگان مصر باستان کشف شده است.

منبع: الی گشت
انتشار: 7 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 313

به "رمزگشایی بینی شکسته در مجسمه های مصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمزگشایی بینی شکسته در مجسمه های مصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید