رویکردهای عمومی بودجه 98 مایه آرامش مردم و ثبات بازار است

به گزارش تور ترکیه ارزان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در دهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که شامگاه دوشنبه سوم دی ماه در محل وزارت کشور برگزار گردید، وزیر کشور پس از استماع گزارش های ارائه شده در خصوص آخرین روند تدوین بودجه سال 98، بر دفاع کارشناسی و منطقی دستگاه های مختلف اجرایی در رسانه ها از بودجه پیشنهادی برای سال آینده به مجلس شورای اسلامی تأکید کرد.

رویکردهای عمومی بودجه 98 مایه آرامش مردم و ثبات بازار است

رحمانی فضلی با اذعان به اینکه بودجه سال 98 متناسب با شرایط و واقعیت های اقتصادی جاری در کشور باز تنظیم شده است، گفت: بایستی نقدها مطرح در رسانه ها و افکار عمومی را با سعه صدر بشنویم و به صورت کارشناسی و منطقی به سوالات و شبهات پاسخ دهیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با بیان اینکه؛ طرح رسانه ای رویکرد های عمومی بودجه 98 قطعاً اطمینان بخش و مایه آرامش مردم و ثبات بازار است، افزایش قابل توجه دریافتی حقوق بگیران و بازنشستگان، تامین کالاهای اساسی و داروی مورد احتیاج مردم با ارز دولتی، حمایت کامل از طرح تحول سلامت، توجه کافی به رفاه اجتماعی و همزمان عدم هرگونه کاهش در بودجه های عمرانی را از جمله رویکردهای اطمینان بخش و ثبات آفرین بودجه 98 برشمرد و خواهان توجه کارشناسی و امید آفرین رسانه ها به این رویکردها شد.

رحمانی فضلی اضافه کرد: همه بخش های سه قوه که در مراحل تدوین، تنظیم و بازتنظیم بودجه 98 دخالت داشته اند، بایستی با حضور فعال رسانه ای، کلیت بودجه ارائه شده و بودجه مربوط به بخش خود را با دقت و واقع بینی و با رویکرد کارشناسی و منطقی برای مردم و نخبگان تشریح و تبیین نمایند و به سوالات و ابهامات و نقدها مطرح شده در رسانه ها و افکار عمومی پاسخ دهند.

وزیر کشور با اعلام اینکه در بودجه پیشنهادی، توجه ویژه ای به ارتقاء پژوهش در مراکز علمی و دانشگاهی کشور و همچنین توسعه فعالیت های پژوهشی کاربردی در پارک های علم و فن آوری شده است، ابراز امیدواری کرد: بدنه علمی و دانشگاهی کشور فارغ از پیش داوری ها و با درک دقیق از اقتضائات فضای اجتماعی و اقتصادی کشور، تصویر واقع بینانه ای از آثار بودجه پیشنهادی بر اقتصاد کلان کشور را، در رسانه ها ارائه و زمینه افزایش امید و اعتماد عمومی را فراهم نمایند.

رئیس شورای امنیت کشور ضمن تاکید بر ضرورت پاسخگویی کارشناسی دستگاه ها از همه جریان های رسانه ای و کارشناسی علاقمند به مباحث بودجه خواست از سیاسی کردن روند آنالیز بودجه و مباحث مربوط به آن خودداری نمایند.

وی در همین زمینه با اشاره به مسئولیت بسیار حساس رسانه ها و اصحاب رسانه در روند آنالیز و تصویب بودجه اظهار داشت: آنالیز های کارشناسی و رسانه ای بودجه نباید رویکرد تنش آفرینی و مسئله سازی های کاذب و غیر ضروری را در کشور تداعی نماید، بلکه باید مطالبه افکار عمومی را برای وحدت آفرینی و اجماع سازی ملی در مسیر آنالیز بودجه، جداً مورد توجه قرار دهد.

رحمانی فضلی با تأکید مجدد بر اینکه آنالیز های بودجه و انعکاس آن در رسانه ها بایستی منشأ انسجام بین بخش های مختلف کشور باشد، از همه تحلیلگران، چهره ها و فعالان سیاسی و احزاب خواست تا تفاوت ها و رقابت های موجود در عرصه سیاسی کشور را مبنای تنش ها و دعواهای جناحی و خدای ناکرده؛ بد اخلاقی ها، بر سر بودجه 98 قرار ندهند.

در دهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، رئیس ستاد همچنین پس از استماع گزارش دستگاهها از روند انعکاس رسانه ای تحولات عرصه اشتغال، فراوری و توزیع مرغ تازه و منجمد، فراوری، واردات و توزیع لاستیک مورد استفاده در حمل و نقل عمومی، توزیع گوشی های تلفن همراه و ذخیره سازی میوه شب عید، بر ضرورت قیمت گذاری مؤثر اقلام و کالاهای اساسی تأکید کرد و اقدام جدی، تحول آفرین و کاربردی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اطلاع رسانی عمومی قیمت های مصوب، حداقل در مورد 25 قلم کالای اساسی مورد استفاده یا مرتبط با عموم مردم را خواهان شد.

در دهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، دکتر رحمانی فضلی پس از توجه به گزارش نماینده قوه قضاییه و برخی از دستگاه های عضو در خصوص بازتاب رسانه ای برخوردهای اخیر با مفسدان اقتصادی، ضمن استقبال از رویکرد قوه قضاییه در تشدید مواجهه قانونی با افساد و جرایم اقتصادی، خواهان ارتقاء روند اعتمادسازی دستگاه های مسئول و اقدامات مؤثر رسانه ای در این عرصه شد.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی با تأکید بر اهمیت اطلاع رسانی مرحله به مرحله قوه قضاییه با همکاری رسانه ها از مستندات موجود در مسیر رسیدگی به تخلفات اقتصادی، از رسانه ها خواست ضمن توجه به مباحث کارشناسی از رویکردهای اعتمادزدا در این عرصه اجتناب نمایند.

وزیر کشور ضمن تأکید بر تحقق رسالت رسانه ها در پشتیبانی از اجرای عدالت و دفاع از استیفای حقوق عمومی و خصوصی از اصحاب رسانه خواست هوشمندانه از مظلوم نمایی و ترحم برانگیزی مجرمان واقعی و محکومان دادگاههای قانونی، ممانعت به عمل آورند و افکار عمومی را در مسیر اجرای عدالت و تحقق منافع واقعی مردم و کشور همراهی نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 259

به "رویکردهای عمومی بودجه 98 مایه آرامش مردم و ثبات بازار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکردهای عمومی بودجه 98 مایه آرامش مردم و ثبات بازار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید