رویکرد تجاری ما نگاه به همسایگان و شرق است

به گزارش تور ترکیه ارزان، مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران در خصوص نقش گمرک کشور در تجارت با اتحادیه اوراسیا گفت: در حال حاضر گمرک 10 برنامه بصورت مشوق برای کسانی که به دنبال استفاده از تعرفه های ترجیحی هستند در نظر گرفته است چون رویکرد ما در تجارت، تنوع سازی شرکای تجاری و نگاه به همسایگان و شرق است، بنابراین قصد داریم از امکانات موجود به نحو احسن استفاده کنیم.

رویکرد تجاری ما نگاه به همسایگان و شرق است

جهت دریافت مشاوره خدمات طراحی لوگو از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی لوگو و آرم تجاری تا برندینگ حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی ادامه داد: در تجارت با 5 عضو اتحادیه اوراسیا بیش از 80 درصد تجارت این کشورها و کمتر از 30 درصد صادارت ما مشمول تعرفه ها شده است. خوشبختانه این 80 درصد که به ایران صادارت می گردد عمدتا کالاهای اساسی و مواد اولیه صنایع هستند که از این زاویه امکان خوبی محسوب می گردد.

میراشرفی توضیح داد: البته در 3 سال آینده باید آنالیز هایی انجام گردد تا به سمت تعادل بخشی در تعرفه ها حرکت کنیم، هرچند صحبت از این موضوع در حال حاضر زود است اما در آینده باید به وسیله مذاکره با اتحادیه اوراسیا به تعادل بخشی در تعرفه ها برسیم.

رئیس کل گمرک ایران در خصوص استفاده از پلمب هوشمند در حمل و نقل جاده ای گفت: نزدیک به دو ماه است که از پلمب هوشمند یا الکترونیک با تراشه های RFID برای محموله های داخلی و خارجی استفاده می کنیم که در مبادی ورودی و خروجی این تراشه ها خوانده می شوند. البته این برنامه قسمتی از کنترل غیرمحسوس ما است و در ماه های آینده با خریداری سایر آنتن های که به این شبکه اضافه می شوند امیدواریم تمام راه های ترانزیتی کشور را زیر پوشش RFID ببریم تا محموله های داخلی و خارجی رصد بشوند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 20 اسفند 1398 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 938

به "رویکرد تجاری ما نگاه به همسایگان و شرق است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد تجاری ما نگاه به همسایگان و شرق است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید