سامانه سعدی چند روزه پول سهام عدالت را واریز می نماید؟ ، پرداخت 10 میلیارد تومان طی روزهای آینده

به گزارش تور ترکیه ارزان، به گزارش خبرنگاران، بخش قابل توجهی از متقاضیان سهام عدالت درخواست فروش سهام خود را به سامانه سعدی داده اند و منتظر دریافت واریز وجوه خود هستند.

سامانه سعدی چند روزه پول سهام عدالت را واریز می نماید؟ ، پرداخت 10 میلیارد تومان طی روزهای آینده

رحمان بابازاده، مدیر عامل کارگزاری فارابی و سامانه سعدی در مورد فروش سهام عدالت گفت: فروش سهام عدالت در سامانه سعدی یک فرایند مستمری است که سهامداران به ما درخواست می دهند، ما درخواست ها را به برای فروش به شرکت سپرده گذاری مرکزی ارسال می کنیم، سپس از دریافت فروش لیست واریزی را برای ما ارسال می نمایند و ما پول سهام مشتریان را واریز می کنیم.

وی عنوان نمود: تا به الان برای متقاضیانی که درخواست فروش خود را به سامانه سعدی داده اند، در پنج نوبت پول سهام واریز شده است که آخرین واریزی آن نیز چهارشنبه هفته گذشته انجام شد.

سهامدارن برای دریافت پول سهام خود باید چند روز منتظر باشند؟

بابازاده در پاسخ به این سوال عنوان نمود: چون بخشی از این فرایند خارج از کنترل ماست نمی توان زمان دقیقی را تعیین کرد اما براساس تجربه فروش طی هفته های اخیر میانگین ده روز زمان ضروری است تا سهام فروخته و پول آن به حساب مشتری واریز گردد، این زمان 10 روزه یک وعده قطعی نیست، چون خود ما نیز از این شرایط ناراضی هستیم ولی مقصر نیستیم.

وی افزو: به طور مثال بخشی از این سهام مربوط به شرکت مخابرات است که این نماد بسته است، طبیعتا کسانی که این نماد را برای فروش انتخاب کردند با تاخیر فروش و واریزی روبرو هستند.

مدیرعامل کارگزاری فارابی در ادامه با اشاره به این که به صورت روزانه حدود دو هزار نفر به وسیله سامانه سعدی درخواست فروش خود را ثبت می نمایند، توضیح داد: ما هر روز با عوامل درگیر در فروش سهام عدالت تعامل می کنیم و مسئول سامانه به من گفته است که از روزهای آینده فرایند فروش و واریز پول سهام عدالت مشتریان یک فرایند روزانه و مستمر خواهد شد.

وی در مورد پرداختی های آینده سامانه سعدی گفت: حدود 10 میلیارد تومان معادل درصد از همه سفارشات متقاضیان، فروخته شده و آماده واریز است اما چون هنوز لیست سهامداران برای ما ارسال نشده، واریز نکردیم، برای واریز این مبلغ منتظر هستیم که شرکت سپرده گذاری اطلاعات حساب سهامداران را برای ما بفرستد که به محض دریافت وجوه را واریز می کنیم و تعهد باقی مانده نداریم.

با توجه به این اظهارات این امکان وجود دارد که در روزهای آینده شرکت سپرده گذاری مرکزی لیست اطلاعات حساب سهامداران را به کارگزاری فارابی که مسئول سامانه سعدی است دهد و دارندگان سهام عدالت وجوه خود را دریافت نمایند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1400

به "سامانه سعدی چند روزه پول سهام عدالت را واریز می نماید؟ ، پرداخت 10 میلیارد تومان طی روزهای آینده" امتیاز دهید

8 کاربر به "سامانه سعدی چند روزه پول سهام عدالت را واریز می نماید؟ ، پرداخت 10 میلیارد تومان طی روزهای آینده" امتیاز داده اند | 3.9 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه سعدی چند روزه پول سهام عدالت را واریز می نماید؟ ، پرداخت 10 میلیارد تومان طی روزهای آینده"

1 دیدگاه

امید 30 دی 1399

سلام هفت ماه است ک سهام عدالت فروختم بعدسه ماه فقط شیصت هزارتومن واریز کرده خب بقیه رو کی میدن لازمممم دارمممم دستم خالی هست

پاسخ به امید
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید