سرقت 9 هزار دلاری منشی و کارمندان یک شرکت خصوصی

به گزارش تور ترکیه ارزان، فرمانده پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری یک منشی و دو کارمند یک شرکت خصوصی به جرم سرقت 9 هزار دلار از محل کارشان اطلاع داد.

سرقت 9 هزار دلاری منشی و کارمندان یک شرکت خصوصی

به گزارش تور ترکیه ارزان، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی در این باره اظهار کرد: روز ششم تیرماه سال جاری، با شکایت یکی از شهروندان درمورد سرقت به عنف به روش بیهوشی، پرونده ای از سوی بازپرسی شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران به کلانتری 149 امامزاده حسن(ع) انتقال داده شد.

وی درباره انجام تحقیقات اولیه در این زمینه گفت: پس از انجام تحقیقات اولیه در زمینه این پرونده معین شد دزدان پس از بیهوش کردن رئیس یک شرکت تجاری خصوصی، اقدام به سرقت از محل نموده اند. در ادامه نیز روز پنجم مرداد پرونده به پایگاه هشتم پلیس آگاهی منتقل شد.

عزیزخانی اضافه کرد: در تحقیقات اولیه شاکی اظهار کرد که طبق روال عادی در دفتر محل کارش مشغول رسیدگی به امور دفتری بوده که از منشی اش به نام سیمین درخواست می نماید یک فنجان قهوه برای او بیاورد، اما کمی پس از نوشیدن قهوه دچار سرگیجه شده و بیهوش می گردد. او پس از گذشت مدت زمانی که به هوش می آید متوجه می گردد 9 هزار دلار ارز نقد، دو تلفن همراه، یک عدد ساعت مچی طلا، یک رشته گردنبند طلا و یک دستگاه DVR از شرکت سرقت شده است؛ این در حالی است که منشی شرکت نیز در محل کار حضور نداشته و جوابگوی تماس ها نبوده است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه بر اساس اظهارات مالباخته و سرنخ های موجود، ماموران متوجه شدند که منشی شرکت به همراه یکی از کارمندان اخراجی همان شرکت به نام علی، رئیسشان را بیهوش نموده و اموال را به سرقت برده اند، گفت: بلافاصله پس از این نتیجه گیری مدارک کارمندان شرکت مورد آنالیز نهاده شد و معین شد که این دو نفر، زن و شوهر هستند. همچنین معین شد که علی دو روز پیش از سرقت از محل کارش اخراج شده و همین مساله انگیزه انتقام بوده است.

سرهنگ عزیزخانی اضافه کرد: در تحقیقات بعدی محل مخفیگاه این زوج دزد شناسایی شد و بلافاصله تیم های عملیاتی به محل اعزام شدند که معین شد آنها روز قبل، از محل اسباب کشی نموده و به مهرشهر کرج نقل مکان نموده اند. همچنین در آنالیز های تکمیلی معین شد که این زوج دزد با یکی دیگر از کارمندان اخراجی شرکت به نام تقی در ارتباط هستند و او نیز همدست آنها است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به متواری بودن این افراد گفت: با هماهنگی از سوی پلیس آگاهی استان البرز مخفیگاه این دزدان در مهرشهر کرج شناسایی شد و تیم های عملیاتی این زوج دزد را در مخفیگاهشان و تقی را در محدوده جنوب تهران دستگیر کردند. در ادامه نیز متهمان به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده و در تحقیقات صورت گرفته اظهار داشتند که پس از اخراج از شرکت با همدستی یکدیگر نقشه انجام سرقت را کشیده اند.

به گفته وی با اعتراف متهمان، اموال مسروقه از مخفیگاهشان کشف و بنا بر دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران، به مالباخته تحویل داده شد. هم اکنون نیز متهمان با تأمین قرار مناسب برای تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی نهاده شدند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 566

به "سرقت 9 هزار دلاری منشی و کارمندان یک شرکت خصوصی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت 9 هزار دلاری منشی و کارمندان یک شرکت خصوصی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید