سیرک در فدراسیون فوتبال

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، درگیری مسئولان دو تیم فوتبال بزرگسالان و امید در حالی بالا گرفته که فدراسیون فوتبال به جای مدیریت کردن ماجرا نقش تماشاگر را ایفا می نماید.

سیرک در فدراسیون فوتبال

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در ادامه اتفاقات عجیب در فوتبال ایران دو تیم ملی کشورمان که خود را برای دو رویداد مختلف آماده می نمایند علیه همدیگر موضع گرفته اند. تیم ملی بزرگسالان آماده حضور در جام ملت های آسیا می گردد و تیم امید هم می خواهد طلسم سال ها نرفتن به المپیک را بشکند.

در تاریخ فوتبال ایران کم نبوده مسائلی که بر اثر نداشتن تعامل بین تیم های ملی با باشگاه ها یا تیم ملی بزرگسالان با تیم امید اتفاق افتاده است. کافی است مروری به گذشته داشته باشید تا به یاد بیاورید اتفاقات و درگیری هایی که همگی از نداشتن تعامل و عدم مدیریت فدراسیون فوتبال در زمان های مختلف نشات گرفته است. درگیری بین دو تیم بزرگسالان و امید هم در گذشته بوده اما این بار واقعاً نوبر است.

کمپ تیم های ملی یا همان مرکز ملی فوتبال ایران محلی است برای استفاده تمام تیم های ملی. ساختمان پِک هم که از امکانات خوبی برای ریکاوری و تمرینات آماده سازی بازیکنان برخوردار است، در همین محل واقع شده است. ماجرا از جایی آغاز شد که حمید استیلی مدیر تیم فوتبال امید گفت که هنوز پک را ندیدیم چه برسد بخواهیم از آن استفاده کنیم. همین اظهار نظر کافی بود تا امیرحسین حسینی مدیر رسانه ای تیم ملی علیه استیلی موضع بگیرد و او را به فرافکنی برای پوشش دادن نتایج تیم امید متهم کند. بعد هم رضا شاهرودی و سهراب بختیاری زاده مربیان تیم امید به انتقاد از کی روش پرداختند و گفتند که ساختمان پک باید در اختیار تمام تیم های ملی باشد. آنها از این گلایه نموده بودند که چرا تیم امید باید هر روز در یک زمین تمرین کند. کرانچار نیز روز گذشته در حاشیه تمرین تیم امید اعلام نمود هنوز با چراغ سبزی برای استفاده از پک روبرو نشده است.

کی روش روز گذشته در حاشیه تمرین تیم ملی و در جمع خبرنگاران گفت: استیلی چطور وقت کرد به روسیه بیاید و از تماشای بازی های تیم ملی لذت ببرد؟ و استیلی هم گفت که با خرج خودش به روسیه رفته است. این اما انتها ماجرا نبود و این بار نوبت به میک مک درموت دستیار کی روش رسید که با ادبیاتی که قبلا هم از سوی کی روش و اطرافیانش دیده بودیم بگوید: به نظر می رسد آقای استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته است. اگر شما به دنبال استفاده از خرس برای سیرک هستید بهتر است خرس هایی که در میانمار جا گذاشته اید را بهره ببرید. استیلی روز گذشته برای تلطیف فضا به سایت فدراسیون فوتبال گفت که تیم امید و بزرگسالان در کنار هم هستند اما این اظهارنظر هم باعث نشد مسائل فروکش کند.

اینکه چرا چنین دعوایی به وجود آمده یک طرف ماجرا است و اینکه مربی تیم ملی از ادبیاتی بد و به دور از شأن یک مربی استفاده کند، بحثی دیگر. موضوع مهم اما این است که چرا فدراسیون فوتبال همانند یک تماشاگر نظاره گر دعوای مسئولان دو تیم ملی است؟ پس نقش فدراسیون فوتبال چیست؟ چرا همان روزی که جرقه اولیه این اتفاق رخ داد فدراسیون فوتبال برای حل مشکل پا پیش نگذاشت و طرفین ماجرا را به سکوت دعوت نکرد؟ چرا فدراسیون فوتبال اجازه می دهد این درگیری ها این چنین رسانه ای شوند؟ یعنی هیچ کس در فدراسیون فوتبال نیست که این ماجرا را مدیریت و پشت درهای بسته آن را حل نماید؟ چرا تیم امید باید هر روز سرگردان باشد و در یک زمین تمرین کند؟ مگر این تیم برای فدراسیون و فوتبال ایران نیست؟ مگر این تیم نمی خواهد طلسم رفتن به المپیک را بشکند و مگر احتیاج به حمایت ندارد؟

کی روش می گوید: سال پیش وقتی ساختمان پک آماده شد جلسه ای با مسئولان فدراسیون در محل ساختمان پک داشتیم. در آن جلسه کادر تیم ملی زیر 17 سال، کادر تیم ملی بانوان و تیم ملی زیر 23 سال نیز حضور داشتند. تک تک آنها محل هایی (دفتر کار) برای خود در اینجا انتخاب کردند اما تا به امروز هیچ یک از آنها در دفتر خود حضور پیدا نکردند و این دفترها همانند همان روز اول افتتاح ساختمان پک است. حال سؤال این است که چرا تا امروز هیچ کدام از مربیان این تیم ها سری به اتاق هایشان نزدند؟ شاهرودی گفته بود به آنها گفته اند فقط تیم بزرگسالان حق استفاده از این ساختمان را دارد. آیا واقعا فدراسیون فوتبال به تیم های دیگر ملی اجازه استفاده از امکانات کمپ تیم های ملی را نمی دهد؟

دیروز دستیار کی روش گفت که استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته است؛ بله آقای میک مک درموت! این دقیقاً سیرکی است که شما و مسئول بالای سرتان اگر کارگردان آن نباشید حتما جزو بازیگران آن هستید؛ سیرکی در فدراسیون فوتبال که نشان داده تماشاگر خیلی خوبی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 205

به "سیرک در فدراسیون فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیرک در فدراسیون فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید