شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان

به گزارش تور ترکیه ارزان، نصب تندیس سیامند رحمان قوی ترین ورزشکار معلولان دنیا در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک به بعد از سرانجام دوران شیوع کرونا موکول شده است.

شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیامند رحمان قوی ترین ورزشکار معلول جهان دو ماه قبل یعنی 11 اسفند 98 به دلیل ایست قلبی از جهان رفت تا ورزش معلولان جهان یکی از عظیمترین چهره های خود طی یک دهه اخیر را از دست بدهد.

پس از این اتفاق تلخ، صحبت های زیادی درخصوص چگونگی حفظ شأن این قهرمان عظیم مطرح شد. رأس همه این صحبت ها، کمیته ملی پارالمپیک خاطرنشان کرد که در راستای گرامیداشت یاد و خاطره آن مرحوم و با تشکیل ستادی در این کمیته به همین منظور، در نظر دارد مراسم عظیمداشتی را در تهران با حضور مقامات کشوری، استانی و خانواده گرانقدر رحمان، پس از برطرف بحران بیماری کرونا از کشور و اجازه برگزاری قانونی تجمعات بر اساس دستورات ستاد ملی مبارزه با کرونا، برگزار کند که زمان آن متعاقباً از سوی این کمیته اطلاع رسانی خواهد شد.

یکی از اقدامات این ستاد علاوه بر برگزاری مراسم، نصب تندیس یا مجسمه سیامند رحمان در موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک بود که وعده آن در ماه گذشته داده شد.

طی روزهای گذشته مجسمه علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس در موزه نصب شد و همین مسئله این سوال را ایجاد کرد که چرا هنوز تندیس سیامند رحمان نصب نشده است؟ هادی رضایی دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در این باره به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: ما در ستاد نکوداشت این ورزشکار عظیم نگاه ویژه ای به حفظ شأن و منزلت او داریم. به همین منظور بنا داریم که پس از انتها دوران شیوع کرونا یک مراسم آبرومند برای سیامند در تهران برگزار کنیم و کار رونمایی از تندیس یا مجسمه این قهرمان فقید نیز همان زمان با حضور اصحاب رسانه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ما نمی خواهیم این اقدام عظیم به صورت غریبانه انجام گردد و شأن سیامند حفظ نگردد. به همین منظور همه چیز را به بعد از شیوع کرونا و در یک مراسم آبرومند موکول نموده ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1150

به "شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع کرونا؛ مانع نصب تندیس سیامند رحمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید