طرح کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چینی در حمایت از ناآرامی های هنگ کنگ

به گزارش تور ترکیه ارزان، کنگره آمریکا پس از بازگشت از تعطیلات تابستانی طرحی را درخصوص تحریم مقامات چینی در حمایت از اعتراضات هنگ کنگ به رأی خواهد گذاشت.

طرح کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چینی در حمایت از ناآرامی های هنگ کنگ

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نمایندگان کنگره آمریکا با اعلام این که معترضان هنگ کنگی باید متحد آمریکا باشند، خواهان وضع تحریم علیه مقامات چینی شدند.

به نوشته نشریه نیوز ویک، پیش نویس قانون جدیدی با عنوان سند 2019 دموکراسی و حقوق بشر در هنگ کنگ به قانون گذاران آمریکایی این اجازه را خواهد داد که علیه مقامات چینی و هنگ کنگی که به گفته آنان حقوق بشر در این منطقه را نقض نموده اند و خودمختاری آن را نادیده گرفته اند، تحریم هایی را وضع نمایند.

این چهارمین باری است که لایحه نام برده در کنگره مطرح می گردد. این طرح اولین بار در سال 2014 تحت جنبش چتر مطرح شد. همچنین در سال های 2016 و 2017 نیز در کنگره بختی برای تصویب نداشت.

مارکو روبیو نماینده جمهوری خواه ایالت فلوریدا در ایمیلی به نیوز ویک بر لزوم آنچه دفاع از خودمختاری هنگ کنگ و دفاع از حقوق بشر در این منطقه تأکید کرد.

کریس اسمیت نماینده نیوجرسی نیز مدعی شد این طرح پیغام محکمی را درخصوص حمایت از مردم دوستار آزادی در هنگ کنگ منتقل می نماید که توسط سرکوب گری چین مورد تهدید قرار گرفته اند.

نیوز ویک نوشت قرار است نمایندگان کنگره پس از بازگشت از تعطیلات تابستانی این طرح را به رأی بگذارند.

در جریان اعتراضاتی که چند ماه است که در هنگ کنگ در جریان است، بسیاری از معترضان پرچم آمریکا و انگلیس به دست داشته اند.

پیش از این وزارت خارجه چین با انتشار اسنادی، افشا نموده بود که مقام های کنسولگری آمریکا در هنگ کنگ به صورت مخفیانه با سران اعتراضات، از جمله رهبران یک جنبش جدایی طلب، دیدار و هماهنگی دارند.

پکن از واشنگتن خواسته است تا دست سیاهش را از هنگ کنگ خارج کند.

دولت چین اخیراً تهدید نموده است در مقابل آتش افروزی ها و مداخلات دولت های خارجی نظیر آمریکا و انگلیس در امور هنگ کنگ بخششی در کار نخواهد بود.

ناآرامی ها در هنگ کنگ از نهم خرداد ماه و در اعتراض به تصویب لایحه استرداد مجرمین در مجلس این کشور شروع شد. این لایحه استرداد مجرمان به چین را میسر می کرد، اما به گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ کنگ می شد.

با وجود آنکه این لایحه همان ابتدا تعلیق و هفته گذشته به کلی لغو شد، معترضان هنگ کنگ همچنان به تظاهرات خشن خود که بر اساس شواهد محکمی، آمریکا نیز در آن نقش دارد، ادامه دادند و خواهان حقوق و آزادی های بیشتری شدند.

درخواست معترضان هنگ کنگی از کنگره آمریکا برای تصویب طرح تحریم مقامات چینی

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 485

به "طرح کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چینی در حمایت از ناآرامی های هنگ کنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح کنگره آمریکا برای تحریم مقامات چینی در حمایت از ناآرامی های هنگ کنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید