کارشناسان چینی: روش اروپا در مبارزه با کرونا ناکارآمد است

به گزارش تور ترکیه ارزان، متخصصان چینی معتقدند روش فعلی کشورهای فرانسه و ایتالیا در مقابله با کرونا کارایی چندانی نخواهد داشت.

کارشناسان چینی: روش اروپا در مبارزه با کرونا ناکارآمد است

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از یورونیوز، گروهی از متخصصان چینی که برای ارائه مشورت به اروپا سفر نموده اند، تاکید کردند که قرنطینه کارآمد همه بیماران مبتلا به ویروس کرونا حتی آنهایی را نیز که دارای علائم خفیف هستند باید در بربگیرد.

این گروه متخصصان چینی که در حال حاضر در ایتالیا به سر می برند با ارائه تجربه خود از قرنطینه شهر ووهان چین(خاستگاه ویروس کرونا) شرح دادند که آنها نیز در آغاز اجرای طرح قرنطینه، دچار این خطا شدند که با هدف کاهش فشار بر سیستم بهداشت و درمان شهر ووهان تنها بیماران با شرایط حاد را بستری کردند و به سایر مبتلایان که علائم خفیفی داشتند، اجازه دادند که در خانه تحت مراقبت قرار گیرند.

لیانگ زونگ، رئیس بخش تنفسی بیمارستان دانشگاه سیچوان که یکی از اعضاء این گروه است، یاد آور شد که در آن موقع به خوبی درک نشده بود که افرادی که دچار شرایط حاد بیماری نشده اند، چقدر می توانند ناقل باشند اما اکنون مطمئن هستیم که افراد دارای علائم خفیف وقتی در خانه می مانند نه تنها اعضاء خانواده خود را آلوده می نمایند بلکه چون اجازه خروج از منزل در شرایط اضطراری را دارند، ویروس را به راحتی به سایرین هم منتقل می نمایند.

متخصصان چینی شرح دادند، وقتی تعیین شد که 80 درصد موارد ابتلای جدید توسط افراد بیمار قرنطینه شده در خانه ایجاد شده، از اوایل فوریه گذشته آغاز به قرنطینه کردن همه موارد ابتلای خفیف در بیمارستانهای مجهز و استادیوم های شهر ووهان نموده اند، اقدامی که به کاهش چشمگیر انتشار ویروس منجر شد؛ به طوری که شیب صعودی مبتلایان که از دسامبر گذشته آغاز شده بود بالاخره در مارس به سمت صفر میل کرد.

ویروس کرونا تا به امروز بیش از 785 هزار نفر را در سراسر دنیا آلوده نموده که از میان آنها افزون بر 37 هزار تن جان خود را از دست داده اند. بسیاری از کشورهای درگیر بیماری کووید 19 از جمله ایران محدودیت های عمومی را به اجرا گذاشته اند و بعضی نیز همچون فرانسه و ایتالیا قرنطینه حدبیشتری مردم را با هدف کاهش ارتباطات اجتماعی آغاز نموده اند ولی در بیشتر این کشورها همچنان به بیماران دارای علائم خفیف بیماری توصیه می گردد که برای طی دوران بهبود در خانه بمانند و از مراجعه به مراکز پزشکی امتناع نمایند؛ روشی که به باور متخصصان چینی ناکارآمد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1074

به "کارشناسان چینی: روش اروپا در مبارزه با کرونا ناکارآمد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان چینی: روش اروپا در مبارزه با کرونا ناکارآمد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید