فرح وشی: خادم نباید در استانبول به دنبال دلار آزاد باشد، کشتی در هیچ دوره ای این قدر لغو اعزام نداشت

به گزارش تور ترکیه ارزان، محسن فرح وشی، سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد گفت: در هیچ دوره ای به یاد ندارم که این حجم از اعزام های کشتی لغو گردیده باشد، خادم که نباید در استانبول به دنبال دلار آزاد باشد.

فرح وشی: خادم نباید در استانبول به دنبال دلار آزاد باشد، کشتی در هیچ دوره ای این قدر لغو اعزام نداشت

محسن فرح وشی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی تور ترکیه ارزان در خصوص لغو اعزام های بین المللی و دنیای کشتی در مدت اخیر گفت: من هرگز مشابه چنین اتفاقی را به یاد ندارم. اگر ما دو المپیک 1980 و 1984 را تحریم کردیم، به خاطر مسائل سیاسی بود، نه مشکلات مالی. غربی ها المپیک مسکو را تحریم کردند و ما هم به این رقابت ها نرفتیم و بعد در دوره بعدی هم شرقی ها به لس آنجلس نرفتند و باز هم ما تیم اعزام نکردیم! در همین مقطع بود که برادران محبی، رضا سوخته سرایی، مرحوم علیرضا سلیمانی و... قادر بودند که بر سکوی المپیک قرار بگیرند اما ما دو المپیک را از دست دادیم و بعد در چندین مسابقه دنیای هم شرکت نکردیم. ما حتی در سال های جنگ هم با آنهمه مشکل به مسابقات می رفتیم و هیچ تورنمنت و مسابقه ای را از دست نمی دادیم.

وی تاکید نمود: در هیچ دوره ای نشنیده بودم که این حجم از مسابقه برای کشتی لغو گردد. دلار در بازار آزاد هر قیمتی می خواهد داشته باشد، دولت و بانک مرکزی باید به تیم های ورزشی ارز دولتی بدهند، همانطور که فلان کارخانه از این شرایط استفاده می نماید.

دارنده مدال طلای مسابقات دنیای 1973 تهران خاطرنشان ساخت: رسول خادم که نمی تواند در خیابان استانبول دنبال دلار آزاد باشد. دولت باید هزینه های اعزام های خارجی فدراسیون ها را تامین کند چراکه همه فدراسیون های ما دولتی هستند. اگر خصوصی اداره می شدند، خودشان هم درآمدزایی می کردند و هم موظف بودند هزینه های شان را تامین نمایند اما در حال حاضر هر مسابقه ای که برگزار می گردد درآمدش به حسابرسی تربیت بدنی می رود، پس آنها باید مخارج تیم ها تامین نمایند.

سرمربی تیم ملی در مسابقات دنیای 2003 نیویورک در خصوص وضعیت تیم ملی کشتی آزاد در آستانه دنیای بوداپست گفت: واقعا نتیجه قابل پیش بینی نیست، ولی هیچ گاه کشتی ایران بدون مایه و بدون شانس در مسابقات دنیای نبوده اند. تیم های مدعی مرتبا سیر صعودی و نزولی را تجربه می نمایند. حتی خود روس ها هم که 30 سال مدعی اصلی قهرمانی بودند، در یک سال هایی افت داشتند و روی سکو نرفتند اما اصولی کار کردند تا در جای اولیه شان قرار بگیرند. البته ما سیستم درستی نداریم و همین الان می بینیم خیلی از اعزام های مان به خاطر وضعیت ارزی لغو می گردد. با این حال همیشه استعداد داریم اما کمی زمان می برد که دوباره سر جای اولیه مان قرار بگیریم. کشتی در ادبیات، فرهنگ و سنت های ما جا دارد و اگر برنامه ریزی درست و امکانات خوبی داشته باشیم باز هم مدعی دنیا خواهیم شد.

فرح وشی که سال هاست از کشتی فاصله گرفته در این مورد ادامه داد: تا سال 2008 در کشتی بودم اما بعد از آن دیگر فعالیتی در تیم های ملی نداشتم. خیلی هم از اخبار اطلاعی ندارم، این روزها فقط با حضور در سالن شهید فهمیده، با بچه ها کشتی کار می کنم که خیلی از این فضا فاصله نگرفته باشم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 آبان 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 151

به "فرح وشی: خادم نباید در استانبول به دنبال دلار آزاد باشد، کشتی در هیچ دوره ای این قدر لغو اعزام نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرح وشی: خادم نباید در استانبول به دنبال دلار آزاد باشد، کشتی در هیچ دوره ای این قدر لغو اعزام نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید