لشکر خفته سربازان سفالین در زیر خاکهای چین

به گزارش تور ترکیه ارزان، در روزگاران قدیم در چین، یکی از کشاورزان شهر ژیان برای حفاری و جست و جوی آب به کندن زمین مشغول بود اما به جای چاه آب، به گودالی پر از سربازان مدفون شده رسید. اونها ایستاده و تمام قد دفن شده بودند، لشکری خفته زیر خروارها خاک، 8 هزار سرباز !!! هرچند که کشاورز به آب نرسید اما در عوض، بزرگترن اکتشاف قرن رو انجام داد. در حالی که آوازه این کشف در چین می پیچد، پای هزاران باستان شناس و محقق به این منطقه باز شد و همگی هم به دنبال جواب این سوال بودن که چرا این مجسمه های سفالین، در سایزی واقعی، اینقدر شبیه به انسان و متفاوت از هم ساخته شدن؟! اونها با حس کنجکاوی بسیاری که داشتن، به سرعت آغاز میکنن به کندوکاو و متوجه این راز میشن که سربازان و اسب های سفالین از زمان مرگ کین شی هوآنگ اولین امپراتور چین و همراه او دفن شدن. این پادشاه در زمان فرمانروایی خود دستور میده که هزاران مجسمه سرباز سفالی رو ساخته و همراه او دفن کنن، چون بر این باور بوده که وقتی به سرزمین مردگان میره، هنوز هم به این ارتش احتیاج داره، شاید برای رهبری کردن در دنیای مردگان! در ادامه با سربازان سفالین چین و لشکر خفته سربازان سفالین با ما همراه باشید.

لشکر خفته سربازان سفالین در زیر خاکهای چین

با مجری مستقیم تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

لشکر خفته سربازان سفالین : سربازان سفالین چین : وقتی افسانه ها دوباره جان میگیرند...

بعد از اینکه این محل کشف میشه، اهالی آغاز به شایعه پراکنی و داستان سازی میکنن، خیلی از مردم با شنیده هایی که از افسانه های قدیمی داشتن، میگفتن که اینا سفالی نیستن بلکه همون سربازان واقعیِ امپراتور هستن که به همین صورت به خاک سپرده شدن. چون در کنار این سربازان، مجسمه هایی دیگه ای هم تشخیص داده شدن که گروه اکروباتی ای بودن که در اون زمان، برای سرگرم کردن سربازان در مواقع بیکاری به همراه ارتش فرستاده میشدن. نکته جالبی که در ساخت این سربازان به نظر می رسید، این بود که امپراتور در زمان ساخت اونها، دستور داده بوده که هیچ یک نباید شبیه به هم باشن! با کشف این ارتش باستان شناسان احتمال دادن که شاید موارد دیگری شبیه به این سربازان دفن شده باشه. که البته این احتمال اونها هم درست از آب درومد و به دنبال کند و کاوهای بعدی، معبد بزرگ شی هوآنگ دی با 76 متر طول و 350 متر مساحت کشف شد. بعد از این حفاری ها، باستان شناسان ترسیدن که مبادا این کندوکاوها، به اشیا با ارزشی که همراه این امپراتور دفن شده بوده آسیب برسونه، بنابراین ترجیح دادن تا این ارتش رو بیشتر از این در زیر خاک بیدار نکرده و به حال خودش رها کنن. حتی این روزها انتشار عکس و ویدیو از این مکان، به دستور مقامات چینی ممنوع شده.

لشکر خفته سربازان سفالین : سربازان سفالین چین : نحوه ساختن ایـن ارتـش ..

طبق آنالیز های اجرا شده، سربازان سفالین، توسط کارگران و مجسمه تراشان چینی که در اون زمان پادشاه دستور داده بود، ساخته شدن. ساختن اون ها هم مراحل مختلفی داشته به این ترتیب که سر، دست، پا وتنه اونها اول بصورت جداگانه ساخته میشده و بعد رو روی هم سوار میشدن، برای استحکام بیشتر مجسمه هم، خاک رس به مواد اضافه میکردن. در آخر وقتی ساخت این ارتش تمام شد، سربازانی که از نظر درجه یکی بودن در کنار هم، پیاده نظام ها در حالت ایستاده و کمانداران در حالت زانو زده، چیده شدن تا به همراه امپراتور، راهی سرزمین مردگان بشن. شکل چهره و اسلحه های سفالینی که در دست این سربازان قرار دارن هم، به گونه ای با روغن جلا داده و رنگ شدن که انگار لشکری واقعی در زیر خاک، در حالت آماده باش، صف بسته. این سربازان سفالی، حدود یک و نیم کیلومتری از مقبره امپراتور، دقیقا در مقابل دشمن و آرامگاه امپراتور دفن میشن. اندازه این سربازان دقیقا به اندازه یک انسان واقعیه و ابزار ها و کلاه هاشون هم مثل دوران باستان جنگ هست. درضمن مصالحی که در اون زمان برای ساخت سربازها ازش استفاه شده رو کارگران از کوه لیشان به منطقه آورده بودن.

سربازان سفالین چین : در نهـایت نمایش سربـازان در مـوزه ...

چندسال بعد از کشف موزه، نمایشگاهی به نام اولین امپراتور، ارتش سفالی چین در انگلستان برگزار گردید و در آن حدود 120 شیء یافته شده از معبد هوآنگ و 20 جنگنجو در معرض دید مردم نهاده شد. جمعیت به موزه اومده انقدر زیاد بودن که رکورد حضور نمایشگاه برپاشده گذشته، که در همین کشور هم بوده، زده شد و نمایشگاه تا نیمه های شب هم پذیرای بازدیدکنندگان بوده.

منبع: همگردی
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 548

به "لشکر خفته سربازان سفالین در زیر خاکهای چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لشکر خفته سربازان سفالین در زیر خاکهای چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید