مصوبه امهال تسهیلات کرونا به بانک ها ابلاغ شد

به گزارش تور ترکیه ارزان، معاون گردشگری از ابلاغ مصوبه اجرای امهال تسهیلات کرونا به بانک های عامل اطلاع داد.

مصوبه امهال تسهیلات کرونا به بانک ها ابلاغ شد

ایسنا: براساس بسته حمایت از کسب وکارهای به شدت آسیب دیده که در سال 1400 از سوی رییس دفتر و سرپرست نهاد ریاست جمهوری به تمام دستگاه های اجرایی کشور ابلاغ شد، بانک ها مکلف شده اند بازپرداخت تسهیلات کرونا را تا انتها شهریورماه سال جاری امهال نمایند. ولی تیموری با انتشار متن ابلاغیه بانک مرکزی به 17 بانک عامل، در صفحه اینستاگرام خود اطلاع داد که مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا از سوی بانک مرکزی به بانک های عامل برای اجرا ابلاغ شده است.

در متن ابلاغیه بانک مرکزی آمده که مهلت ثبت نام مشاغل و کسب وکارهای به شدت آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا در بخش های گردشگری (مصوبه جلسه 39 مورخ 1399.7.12)، تا انتها شهریورماه 1400 مطابق همان دستورالعمل و شرایط ابلاغی قبلی تمدید می گردد.

بانک ها و مؤسسات اعتباری موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات تازه یا تسهیلات مراحل قبل تا انتها آبان ماه 1400 هستند.

بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی اخذشده به وسیله مشاغل و بنگاه های موضوع بند (5) اعم از تسهیلات کرونایی قبلی و یا تسهیلات تازه موضوع بند (5)، تا انتها شهریورماه 1400 امهال می گردد.

بنابر اعلام قبلی ولی تیموری ـ معاون گردشگری ـ، تا کنون بیش از یک هزار و صد میلیارد تومان تسهیلات در قالب دو بسته حمایتی اشتغال محور و بنگاه محور به کسب وکارهای گردشگری آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است و پرونده بیش از 900 میلیارد تومان هم تکمیل شده و هم اکنون در بانک ها در دست اقدام است.

بنا بر اظهارات فعلان گردشگری و صنایع دستی، بانک ها در جریان بسته های حمایتی کرونا، کمترین همکاری را داشته و همسو با مصوبات پیش نرفته اند. بعضی از آن ها در پرداخت تسهیلات، امهال اقساط و دریافت مدارک مطابق با مصوبه رفتار نکرده اند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1885

به "مصوبه امهال تسهیلات کرونا به بانک ها ابلاغ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبه امهال تسهیلات کرونا به بانک ها ابلاغ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید