هشدار به کوهنوردان ، احتمال سیلاب در بعضی ارتفاعات کشور

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، هواشناسی درباره شرایط جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای پایانی: آسمان آفتابی، برای بعدازظهر و غروب افزایش ابر و افزایش باد پیش بینی می گردد که غروب آدینه در ارتفاعات بالاتر از 3000 متر گاهی وزش باد، شدید خواهد بود.

هشدار به کوهنوردان ، احتمال سیلاب در بعضی ارتفاعات کشور

خبرنگاران: رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با توجه به افزایش تردد فصلی و ازدحام در صعود به قله های شاخص دماوند و علم کوه، احتیاط لازم برای اجتناب از آسیب ناشی از پرتاب سنگ در مسیر صعود را توصیه کرد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به شرایط جوی ارتفاعات کشور طی پنجشنبه و آدینه (2 و 3 شهریورماه) اظهار گرد: وقوع رگبار و رعدوبرق و احتمال تگرگ به ویژه طی ساعات بعدازظهر و غروب در ارتفاعات البرز و ارتفاعات شمال غرب کشور پیش بینی می گردد. طی آدینه (3 شهریورماه) وقوع رگبار شدید و احتمال جاری شدن سیلاب در ارتفاعات البرز شرقی و شمال شرق کشور وجود دارد.

وی اضافه نمود: وزش باد و گاهی وزش باد شدید در قله ها و خط الراس ها به ویژه ارتفاعات البرز و شمال غرب و نیمه شرقی کشور و استقرار جوی غالبا پایدار و تداوم گرمای هوا به ویژه در نیمه جنوبی کشور در روزهای سرانجامی هفته دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای سرانجامی هفته گفت: آسمان آفتابی، برای بعدازظهر و غروب افزایش ابر و افزایش باد پیش بینی می گردد که غروب آدینه در ارتفاعات بالاتر از 3000 متر گاهی وزش باد، شدید خواهد بود.

وی به کوهنوردان توصیه کرد: رعایت زمان بندی صعود برای پرهیز از روبرو شدن با ناپایداری جوی به ویژه در ساعات بعدازظهر و قرار گرفتن در فضای باز لحاظ گردد علاوه بر آن با توجه به تداوم گرمای هوا در نیمه جنوبی کشور، تمهیدات لازم جهت پرهیز از گرمازدگی در مسیر صعود شامل به همراه داشتن مایعات اندیشیده و اقدامات حفاظتی برای کاهش آسیب ناشی از افزایش اشعه فرابنفش در ساعات میانی روز برای منطقه ها دارای هوای پایدار انجام گردد.

ضیاییان در سرانجام گفت: با توجه به افزایش تردد فصلی و ازدحام در صعود به قله های شاخص دماوند و علم کوه، احتیاط لازم برای اجتناب از آسیب ناشی از پرتاب سنگ در مسیر صعود و انتخاب مکان مناسب کمپینگ انجام گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1402 بروزرسانی: 4 شهریور 1402 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2466

به "هشدار به کوهنوردان ، احتمال سیلاب در بعضی ارتفاعات کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به کوهنوردان ، احتمال سیلاب در بعضی ارتفاعات کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید