شرایط دفن زباله ها در تفت با قید فوریت معین تکلیف گردد

به گزارش تور ترکیه ارزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تفت گفت: در راستای حفظ سلامت و بهداشت شهروندان، و بعلاوه حفاظت از محیط زیست، شرایط دفن زباله ها با قید فوریت باید معین تکلیف شود.

شرایط دفن زباله ها در تفت با قید فوریت معین تکلیف گردد

به گزارش خبرنگارخبرنگاران یزد ، سید محمد ابراهیم اقبالی در جلسه شورای سلامت شهرستان تفت، بیان داشت: به منظور گرفتن یک تصمیم مشترک و با حضور فعال شهرداری، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و محیط زیست ظرف مهلت بیست روز باید نسبت به تعیین، تکلیف و ساماندهی شرایط خطرناک گود زباله تفت اقدام گردد.

وی با تأکید بر اصل 50 قانون اساسی در رابطه با مدیریت پسماندها اضافه نمود: به منظور حفظ محیط زیست تمامی دستگاه های ذی ربط مکلف هستند بر طبق اصل 50 قانون اساسی و مواد 1، 2، 4، 7، 16، 18 و 20 از قانون مدیریت پسماند نسبت به رعایت مقررات و سیاست های مقرر در این قانون اقدام نمایند.

اقبالی توضیح داد: عدم همکاری دستگاه های مرتبط در این رابطه، از باب حقوق عامه با متخلفان بدون هیچ گونه اغماضی برخورد قانونی و قضایی خواهد شد.

این مسئول قضایی گفت: از آنجائی که که مدیریت پسماند با سلامت شهروندان سرو کار دارد و موضوع مهمی قلمداد می گردد و کوتاهی و سهل انگاری در این زمینه تهدیدی برای سلامت افراد به تعداد میرود دادستانی این مهم را از اولویت اصلی قرار داده و با جدیت تمام، همواره این موضوع را دنبال می نماید.

وی خاطر نشان ساخت: ضرورت تجمیع زباله های شهر در گود زباله شهر تفت در فاصله مناسبی از شهر به نام یکی از مصوبات اصلی شورای سلامت در کوتاه ترین زمان مورد تاکید است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1921

به "شرایط دفن زباله ها در تفت با قید فوریت معین تکلیف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط دفن زباله ها در تفت با قید فوریت معین تکلیف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید