مجلس انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در 31 ژانویه رأی مثبت داد

به گزارش تور ترکیه ارزان، مجلس انگلیس در یک رأی گیری به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 ژانویه رأی مثبت داد تا مذاکرات آینده برای معین سطح روابط بین بریتانیا و اروپا پس از یک دوره گذار میسر گردد.

مجلس انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در 31 ژانویه رأی مثبت داد

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش گروه بین الملل تور ترکیه ارزان، مجلس انگلیس عصر پنجشنبه به وقت محلی به خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) در تاریخ 31 ژانویه (11 بهمن) رأی مثبت داد.

لایحه مربوط به تاریخ خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، در رأی گیری میان نمایندگان مجلس عوام توانست با 330 رأی موافق و 231 رأی مخالف، به قانون تبدیل گردد.

تصویب این قانون به دولت اجازه می دهد از این تاریخ، توافق خروج از اتحادیه را که پیش تر در مذاکره با بروکسل حاصل شده و در مجلس به تصویب رسانده بود اجرا کند و به سه سال منازعه بر سر اجرای برگزیت انتها دهد.

اکنون در مرحله نهایی تأیید خروج انگلیس از بریتانیا، مجلس عوام تا 9 ژوئن (20 خرداد) زمان دارد تا قوانین جدیدی را در راستای اجرای شدن برگزیت تصویب کند زیرا پس از اجرای آن، این کشور باید مناسبات تجاری جدیدی را با اتحادیه اروپا برقرار کند.

با گذشت بیش از سه سال از اجرای همه پرسی برگزیت و رأی مثبت مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا، دولت ترزا می نخست وزیر سابق انگلیس نتوانست آن را عملی کند. مجلس انگلیس بارها اجرای برگزیت را به تأخیر انداخت تا از بعضی مسائل احتمالی بعد از خروج نظیر ایجاد مرز فیزیکی بین ایرلند شمالی و جمهوری ایرلند جلوگیری گردد. نهایتاً ترزا می به دلیل ناتوانی در اجرای برگزیت ناچار به استعفا شد.

بوریس جانسون جانشین ترزا می نیز پس از چند شکست پیاپی جهت تصویب توافقش با بروکسل برای اجرای برگزیت در مجلس، خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام شد. حزب او توانست در این انتخابات اکثریت قاطع را کسب کند.

جانسون پس از دریافت اکثریت مجلس پیروز شد 29 آذر در اولین رأی گیری مجلس جدید، توافق برگزیت را با رأی بالایی تصویب کند.

اکنون دولت انگلیس میخواهد تا یک سال در اتحادیه گمرکی و حالت گذار باقی بماند. جانسون گفته است در این یک سال می توان مذاکرات جامعی را انجام داد که همه جنبه های روابط آینده انگلیس و اتحادیه اروپا، از تجارت تا امنیت داخلی و حمل ونقل و اشتراک اطلاعات را در بر بگیرد.

اما مقامات اتحادیه اروپا این زمان را ناکافی می دانند. اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا ضمن ابراز نگرانی از کوتاه بودن این مدت گذار، گفته است: معتقدم که در صورت لزوم، بازبینی اوضاع در اواسط سال [2020] برای آنالیز تمدید [مهلت مذاکرات] منطقی باشد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 840

به "مجلس انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در 31 ژانویه رأی مثبت داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس انگلیس به خروج این کشور از اتحادیه اروپا در 31 ژانویه رأی مثبت داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید