پرداخت بیش از 15 میلیارد تومان برای خسارت بازار پردیس

به گزارش تور ترکیه ارزان، مدیرعامل بیمه ایران معین از پرداخت بیش از 15 میلیارد تومان بابت خسارت آتش سوزی بازار پردیس کیش و بسته شدن پرونده این بازار اطلاع داد.

پرداخت بیش از 15 میلیارد تومان برای خسارت بازار پردیس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، داریوش محمدی با اعلام این مطلب اضافه نمود: پس از وقوع حادثه، کارشناسان ما با بلافاصله در محل حادثه حضور یافتند و با ارزیابی های اجرا شده ظرف 24 ساعت یک میلیارد تومان به صاحبان غرفه های آسیب دیده پرداخت شد.

وی در ادامه اضافه نمود: در مرحله دوم تا انتهای شهریور 8 میلیارد تومان دیگر پرداخت شد و باقی مانده مبلغ نیز که بابت خسارت سازه و بعضی غرفه های دیگر بود طی دو روز اخیر و به مبلغ 7 میلیارد و 400 میلیون تومان صورت گرفت تا پرونده این بازار به طور کامل بسته و تسویه گردد.

محمدی با اشاره به حادثه اجرا شده یادآور شد: این حادثه آتش سوزی درس هایی به دنبال خود دارد؛ اول این که آیا بیمه گر توان پرداخت چنین خسارت های بزرگی را دارد یا خیر و به توانایی مالی و شرایط فنی بیمه خریداری شده توجه کنیم. همچنین این حادثه تلنگری برای صاحبان کسب وکار بود تا اموال و بیمه های خود را با توجه به نوسانات بازار به روز نمایند.

وی در ادامه به سازه بازار اشاره نمود و گفت: خوشبختانه سازه آسیب جدی ندیده است و قابل بازسازی است و بر اساس نظر کارشناسان احتیاج به تعویض ندارد؛ ولی با این حال این سازه مشکل کم بیمه شدگی داشت.

مدیرعامل بیمه ایران معین در بخش دیگری از صحبت های خود به تفاهم نامه اخیر خود با سازمان منطقه آزاد کیش اشاره نمود و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شرایط سخت مالی ایجاد شده، تصمیم گرفتیم تسهیلات قرض الحسنه خرید بیمه نامه را برای کیشوندان فراهم کنیم تا به واسطه تنگناهای مالی آنها مجبور به حذف بیمه به خصوص بیمه های اجباری مانند شخص ثالت و خودرو از سبد خود نباشند. بر همین اساس به آنها مبلغ یکصد میلیون ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه بدون کارمزد و سود با بازپرداخت 12 ماهه تعلق خواهد گرفت.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 بهمن 1399 بروزرسانی: 1 بهمن 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1565

به "پرداخت بیش از 15 میلیارد تومان برای خسارت بازار پردیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت بیش از 15 میلیارد تومان برای خسارت بازار پردیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید