پرواز تماشایی تاکسی پرنده در نیویورک، عکس

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، دیجیاتو نوشت: شهردار نیویورک خاطرنشان کرد که میخواهد زیرساخت های این شهر در زمینه خودروهای برقی را تقویت کند و از جمله برنامه های آن می توان به راه اندازی سرویس تاکسی هوایی تا سال 2025 اشاره نمود.

پرواز تماشایی تاکسی پرنده در نیویورک، عکس

استارتاپ حوزه حمل ونقل Joby Aviation، این هفته همزمان با کنفرانس مطبوعاتی اریک آدامز، شهردار نیویورک، یک پرواز آزمایشی با هواگرد پرواز و فرود عمودی برقی (eVTOL) خود در شهر نیویورک انجام داده است. تاکسی هوایی Joby در حال حاضر خودران نیست و یک خلبان با سابقه به نام جیمز دنهام این پرواز آزمایشی را انجام داده است.

دنهام خلبان آزمایش های اصلی تاکسی های پرنده Joby Aviation است که تست های آن از اوایل اکتبر شروع شده است. این استارتاپ هم اکنون در سومین مرحله از پنج مرحله صدور گواهینامه FAA است.

آزمایش تاکسی هوایی بر فراز منهتن

آدامز در کنفرانس خود گفت: امروز ما پایداری را به آسمان و خیابان هایمان می آوریم و نیویورکی ها می توانند در حالی که ما زیرساخت بالگردگاه (Heliport) خود را تقویت می کنیم، برق این تاکسی ها را در آسمان شهر احساس نمایند. منظره ما برای بالگردگاه مرکز شهر منهتن، ساخت اولین بالگردگاه دنیا با زیرساخت موردنیاز برای هواپیماهای برقی است و این دارایی عمومی را برای نیویورکی ها به عنوان مرکزی برای حمل ونقل پایدار و تحویل محلی به کار می گیرد.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Joby Aviation میخواهد تا سال 2025 پروازهای تجاری این سرویس را بین بالگردگاه مرکز شهر منهتن و فرودگاه بین المللی جان اف کندی شروع کند. این مسافت حدود هفت دقیقه طول خواهد کشید و در بالگردگاه پنج دقیقه زمان صرف شارژ مجدد eVTOL خواهد شد.

البته این برنامه ها زمانی عملی خواهند شد که مقامات شهری این شرکت را به عنوان ارائه دهنده رسمی eVTOL انتخاب نمایند. در حال حاضر یک استارتاپ دیگر با نام Volocopter نیز روی انجام پروازهای تجاری در نیویورک کار می نماید. خودروی برقی دو سرنشینه آن ها تا به امروز بیش از 2000 پرواز آزمایشی را پشت سر گذاشته است.

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 25 آبان 1402 بروزرسانی: 25 آبان 1402 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2481

به "پرواز تماشایی تاکسی پرنده در نیویورک، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز تماشایی تاکسی پرنده در نیویورک، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید