پیشتازی تسلا در میان 10خودروساز دنیا

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، تهران (پانا) - از حدود دو هزار و 100 میلیارد دلار ارزش گذاری شده برای 10 برند خودرویی برتر، بیش از 50 درصد ارزش متعلق به شرکت تسلا تولیدکننده خودروهای تمام برقی است.

پیشتازی تسلا در میان 10خودروساز دنیا

به جهانی اقتصاد، آنالیز اطلاعات منتشر شده در سایت companie smarket cap نشان می دهد ارزش 10 برند برتر خودروساز بین المللی بیش از دو هزار و 100 میلیارد دلار برآورد می گردد. در میان 10 برند با ارزش خودرویی سه برند، برندهای هستند که در زمینه فراوری خودروهای برقی فعال هستند.

از حدود دو هزار و 100 میلیارد دلار ارزش گذاری شده برای 10 برند خودرویی برتر، بیش از 50 درصد ارزش متعلق به شرکت تسلا فراوریکننده خودروهای تمام برقی است. این خودروساز بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت یاد شده ارزشی حدود هزار و 86 میلیارد دلار دارد. بعد از تسلا با فاصله زیاد تویوتا با ارزشی معادل 249 میلیارد دلار حضور دارد. رتبه سهم جدول برندهای خودروساز با ارزش به BYD چین با ارزشی حدود 133 میلیارد دلار اختصاص دارد. غول خودروسازی آلمان یعنی فولکس واگن ارزشی بیش از 123 میلیارد دلار را در کارنامه خود ثبت نموده است. دیگر برند خودروساز آلمانی یعنی دایملر (شرکت مادر مرسدس بنز) با ارزشی حدود 100 میلیارد دلار در رتبه پنجم جدول واقع شده است. از رتبه 6 تا رتبه 9 نیز در قرق برندهای خودروساز آمریکایی واقع شده است. بعد از دایملر، برند ریویان واقع شده است که این برند نیز در فراوری خودروهای برقی فعال است. ارزش این برند خودرویی حدود 99 میلیارد دلار تخمین زده می گردد.

جنرال موتورز نیز با ارزشی بیش از 87 میلیارد دلار در رتبه بعدی واقع شده است. برند لوسید نیز که برندی آمریکایی محسوب می گردد ارزشش حدود 85 میلیارد دلار برآورد می گردد. جایگاه نهم نیز به فورد اختصاص دارد. این خودروساز نیز در حال حاضر ارزشی حدود 79 میلیارد دلار دارد.برند چینی گریت وال نیز با ارزش حدود 70 میلیارد دلاری در جایگاه دهم حضور دارد. نکته قابل توجه در ارتباط با برندهای برتر خودروسازی این است که این 10 برند تنها متعلق به 4 کشور است. سهم آمریکا از این 10 شرکت، پنج شرکت است بنابراین 50 درصد برندهای با ارزش خودروساز بین المللی را خودروسازان آمریکایی به خود اختصاص داده اند. در میان 5 برند دیگر سهم آلمانی ها و چینی ها هر کدام دو برند و سهم ژاپنی ها یک برند است.

اما ارزش این پنج برند آمریکایی چقدر است؟ برندهای تسلا، ریویان، لوسید، جنرال موتورز و فورد پنج برند آمریکایی هستند که ارزش آنها در مجموع نزدیک به هزار و 450 میلیارد دلار برآورد شده است. به عبارت دیگر سهم برندهای خودروساز آمریکایی از 10 برند با ارزش خودروسازی حدود 68 درصد تخمین زده می گردد. اما ارزش دو برند آلمانی فولکس واگن و دایملر در مجموع 223 میلیارد دلار است. بنابراین آلمانی ها سهمی حول وحوش 10 درصد از برندهای با ارزش خودرویی را به خود اختصاص داده اند. در حالی که دو برند آلمانی سهمی حدود 223 میلیارد دلاری دارند تویوتا به عنوان تنها برند ژاپنی حاضر در میان غول های با ارزش خودروسازی جهان، ارزشش حدود 249 میلیارد دلار اعلام شده است. به عبارت دیگر تویوتا به تنهایی 11 درصد ارزش 10 برند خودروساز جهان را یدک می کشد. دو برند چینی BYD و گریت وال نیز که خود را در میان 10 برند با ارزش خودروسازی جهان جا داده اند روی هم ارزشی معادل 203 میلیارد دلار دارند. سهم چینی ها از 10 برند باارزش جهان حدود 10 درصد است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 دی 1400 بروزرسانی: 16 دی 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2097

به "پیشتازی تسلا در میان 10خودروساز دنیا" امتیاز دهید

1 کاربر به "پیشتازی تسلا در میان 10خودروساز دنیا" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی تسلا در میان 10خودروساز دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید