پیشنهاد نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا به همسر مادورو

به گزارش تور ترکیه ارزان، رییس جمهوری ونزوئلا فاش کرد که الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا و ایران به همسر وی پیشنهاد کرده که در ازای طلاق از مادورو از حمایت بی قید و شرط دولت آمریکا برخوردار خواهد شد.

پیشنهاد نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا به همسر مادورو

به گزارش اسپوتنیک، نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی که به صورت زنده از شبکه توییتر پخش شد، گفت: آبرامز به همسرم در مورد طلاق دریافت از من پیشنهاداتی داده است.

مادورو اضافه کرد: ما همواره از طریق نمایندگان با دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و آبرامز در ارتباط بوده ایم.

به گفته مادورو، یکبار دیپلمات آمریکایی از این جهتهای ارتباطی پیامی به سیلیا (همسر رییس جمهوری ونزوئلا) در مورد طلاق دریافت از من ارسال کرده بود.

مادورو اضافه کرد، آبرامز به همسرم پیشنهاد داده بود اگر شما از مادورو جدا شوید، می توانید به خارج سفر کرده و از پشتیبانی همه جانبه ما برخوردار شوید.

رییس جمهوری ونزوئلا همچنین به پاسخ هرگز همسرش به پیشنهاد دیپلمات آمریکایی نیز اشاره کرد.

ونزوئلا در سال 2019 در واکنش به حمایت واشنگتن از خوان گوایدو رهبر مخالفان دولت کاراکاس، روابط خود را با آمریکا قطع کرد.

گوایدو رئیس مجلس ملی ونزوئلا، پس از انتخابات ریاست جمهوری 2018 که به پیروزی مادورو منجر شد، با زیر سوال بردن نتیجه انتخابات، خود را رئیس جمهوری خودخوانده این کشور گفت و با هدف سرنگونی دولت مادورو همواره در سایه حمایت واشنگتن به کارشکنی در جهت برنامه های دولت تا تحریم انتخابات قریب الوقوع پارلمانی پرداخت.

ونزوئلا در 6 سال اخیر با شدیدترین بحران اقتصادی روبه رو بوده و تحریم های آمریکا نیز در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ شدت گرفته است.

با این حال، ونزوئلا همچنان از حمایت نیروهای مسلح و کشورهایی مانند چین و روسیه برخوردار است. این کشورها از تحریم ها و سیاست های آمریکا در قبال ونزوئلا بشدت انتقاد کرده اند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 1535

به "پیشنهاد نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا به همسر مادورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا به همسر مادورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید