چهره ها و جریان های جدیدی باید وارد مجلس شوند

به گزارش تور ترکیه ارزان، خبرنگاران/خراسان رضوی دبیرکل جبهه آرمان خواستار واقع بین گفت: احتیاج است چهره ها، رویکردها و جریان های جدیدی وارد مجلس شوند و امید و انگیزه مردم برای مشارکت با حضور جریان ها، رویکردها و چهره های جدید شکل بگیرد.

چهره ها و جریان های جدیدی باید وارد مجلس شوند

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

مرتضی کامل نواب امروز در ستاد انتخابات شهرستان مشهد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: من از طرف مجموعه آرمان خواستار واقع بین در انتخابات شرکت کردم و اعضای شورای مرکزی تشکیلات نظرشان بر این بود که من به نمایندگی از مجموعه در انتخابات ثبت نام کنم.

وی با بیان اینکه انتخابات پیش رو اهمیت فراوانی دارد، عنوان نمود: احتیاج است چهره ها، روینمودها و جریان های جدیدی وارد عرصه شوند و امید و انگیزه مردم برای مشارکت با حضور جریان ها، روینمودها و چهره های جدید شکل بگیرد، از این جهت مجموعه آرمان خواستار واقع بین به طور جدی، مصمم و قاطع وسط میدان آمده و ما از طرف جریان نواصولگرا وارد انتخابات نشدیم، بلکه به عنوان تشکل استانی با سابقه چند سال فعالیت در استان، موضوع و رویکرد خود را داریم و ورود کردیم. ما هم به اصولگرایی نقدهایی داریم اما ذیل چتر اصولگرایی و جریان انقلابی و با نام جبهه آرمان خواستار حضور یافتیم.

کامل نواب در مورد وحدت اصولگرایان، گفت: جلساتی در حال برگزاری است اما نکاتی در ارتباط با وحدت داریم، از جمله اینکه وحدت دارای اولویت است اما نه فقط برای پیروزی، ما دنبال پیروزی هستیم که منجر به شکل گیری مجلس کارآمد گردد، صرف پیروزی موضوعیت ندارد، بلکه باید مجلسی کارآمد و در خدمت حرف مردم باشد، حرف مردم در مجلس شنیده و روینمودهای جدید در مجلس گفته گردد. معیشت و اقتصاد در مجلس اولویت اول بوده و باید پیگیری گردد، می توان این موارد را در نقد مجلس دهم بیان نمود، امیدواریم مجلس پیش رو این موضوع را دنبال کند.

دبیرکل جبهه آرمان خواستار واقع بین اضافه نمود: اگر جریان وحدت به دنبال شکل گیری مجلسی کارآمد باشد، باید نامزدهای کارآمد را نیز معرفی کند، صرف پیروزی به عنوان یک هدف نهایی موضوعیت ندارد، بلکه باید در نهایت به شکل گیری یک ظرفیت در قوه مقننه فکر کرد، بنابراین وحدت اولویت دارد اما با شروطی از جمله سازوکار شفاف، عقلانی و سازوکاری که مبتنی بر آرای بدنه این جریان بوده، مطالبات عمومی مردم در آن لحاظ شده باشد، اگر این موضوعات در این سازوکار لحاظ شده باشد، ما همراه هستیم اما اگر راستا بدون در نظر دریافت این شاخص ها جلو رود و به شیخوخیت، ریش سفیدی و مولفه های غیر قابل دفاع برای جریان های انقلابی میل کند، در آن صورت وجبهه آرمان خواستار واقع بین این حق را برای خود قایل خواهد بود که به صورت مستقل در این شرایط ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: آنچه تاکنون در شورای مرکزی دنبال کردیم این بوده که به عنوان تشکیلات استانی ثبت شده راستا خود را دنبال کنیم، اینکه در آینده چه اتفاقی رخ می دهد، ممکن است این رویکرد را نسبت به جریان اصولگرا و مجموعه وحدت داشته باشیم و همچنین ممکن است با جریان های فعال دیگر از جمله جریان آقای قالیباف نیز گفت وگو کنیم. با جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز گفت وگو داریم. ما باقاطعیت هستیم، فعال خواهیم بود و با برنامه و رویکرد جدید آمدیم. امیدواریم بهترین اتفاق برای اصولگرایان رقم بخورد.

کامل نواب با اشاره به اینکه فرایند خاصی را پیش بینی کردیم که از افراد در معرض انتخابات دعوت گردد تا در سلسله جلساتی که تشکیلات ما دارند، خود را معرفی نموده و برنامه خود را ارائه نمایند، توضیح داد: در نهایت بدنه ما رای می دهد، بنابراین لیست ما درون حزبی نیست، افراد مختلف می توانند حضور یابند و خروجی آن به عنوان لیست ما معرفی خواهد شد. نامزدهای لیست جبهه ممکن است نامزدهای تشکیلات نباشند، بلکه افرادی حضور یابند که اعضا رای دادند و ما از همه این افراد می خواهیم در ارتباط با شفافیت اقتصادی عمل نمایند.

دبیرکل جبهه آرمان خواستار واقع بین گفت: مجلس دهم در دو حوزه اصلی یعنی قانون گذاری و نظارت قابل نقد است، در نظارت نتوانسته قوی عمل کند و در ارتباط با قانون گذاری نیز انتظار این بود که مجلس در این دوره بتواند قوانین راهگشایی را برای حل و فصل مسایل معیشتی مردم داشته باشد اما نتوانسته پیروز عمل کند. رضایت عمومی مردم از مجلس نیز همین را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 804

به "چهره ها و جریان های جدیدی باید وارد مجلس شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهره ها و جریان های جدیدی باید وارد مجلس شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید