یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از افعی سمی تا مرد کشتی ساز

به گزارش مجله سفرنامه ترکیه، عکس های روز نشنال جئوگرافیک مربوط به هفته گذشته که بسیار زیبا و دلنشین هستند را به دیدن بنشینید.

یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از افعی سمی تا مرد کشتی ساز

در هفته ای که گذشت نشنال جئوگرافی عکس های هیجان انگیزی از افعی شاخ دار، قوس ظریف یخی، بارگیری روزانه ماهی گیران، شیر پرابهت، طوفان و لاک پشت تازه متولد شده منتشر کرد.

مار افعی سمی

افعی شاخ دار عربی خود را روی بیابان های عربستان می کشد. تصور نکنید که این تصویر بر اساس خوش شانسی عکاس گرفته شده است؛ بلکه این تصویر حاصل ساعت ها کوشش است. عکاس این صحنه، Nimit Virdi می گوید:

ما شن های بیابان را جستجو می کردیم تا اثری از این خزندگان زیبا روی شن ها بیابیم. هر قدم که بر می داشتیم در پی یک مار در میان شن ها بودیم تا یک عکس زیبا خلق کنیم.

قوس ظریف

اریک لو، عکاس Your Shot، لحظه ای تکرار نشدنی را در سفر خود به گرینلند و در هنگام برگشت ثبت نموده است. او از کشتی کیزاک در حالی که از زیر یک کوه یخ عبور می کرد عکاسی کرد و درست بیست دقیقه بعد شاهد فرو ریختن این کوه بزرگ و یخی بود!

بارگیری روزانه

در این تصویر بازار ماهی فروشان در استان با ریا-وونگ تائو (Ba Ria-Vung Tau) ویتنام را مشاهده می کنید که در ساعات اولیه صبح به مرتب کردن ماهی های خود می پردازند. موقعیت این استان در ساحل جنوب شرقی، زمینه فعالیت های مالی در حوزه ماهیگیری و پرورش حیوانات آبزی را مهیا می نماید.

شیر پر ابهت

سونالینی ختراپال از عکاسان حرفه ای نشنال جئوگرافیک در طی یکی از سفرهایش، به منطقه سرنگتی (Serengeti) تانزانیا این عکس را ثبت نموده است. سونالینی درباره آن روز می گوید:

یک روز گرم و آفتابی بود که البته بادهای پرقدرت دست از سر هیچ کس برنمی داشتند. درون خودرو نشسته بودیم که یکی از کمیاب ترین لحظه های سفرم رقم زده شد: زیگی، این شیر پر ابهت در کمال آرامش و با فاصله بسیار کمی از کنار ما می گذشت، گرچه قدری ترسیده بودم اما نمی شد از زیبایی ثبت این لحظه گذشت!

طوفان پیش رو

در تصویر روبرو یک طوفان تابستانی مشاهده می کنید که به سمت شهر پکن در چین می رود. عکاس Your Shot، چینگ هو برای عکاسی از این طوفان سهمگین، روی دوربین، نوردهی 3 ثانیه ای را تنظیم می نماید.

کشتی سازی

در تصویر پیش رو مردی را می بینید که در سور عمان، منطقه ای که کشتی سازی در آن برای قرن ها معروفیت دارد، به کشتی سازی می پردازد. حیتام آل فارسی عکاس سایت Your Shot می گوید:

قایق های ماهی گیری سنتی هنوز هم به وسیله هنرمندان بدون نقشه و طرح، به صورت ذهنی ساخته می گردد.

اولین روز

در تصویر پیش رو شنا کردن یک لاک پشت کوچک تازه متولد شده را در زیر امواج گینو پاپوآ مشاهده می کنید. اگر چه سفر کردن برای این لاک پشت جوان راحت است اما با وجود انسان ها در خطر هستند.

منبع: کجارو / nationalgeographic.com
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: turkeyro.ir شناسه مطلب: 2156

به "یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از افعی سمی تا مرد کشتی ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک هفته با عکس های روز نشنال جئوگرافی؛ از افعی سمی تا مرد کشتی ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید